tygodnik

Artykuły - Tygodnik (242)

 • Nowojorski "Nowy Dziennik" tygodnikiem

  Nowojorski "Nowy Dziennik" tygodnikiem

  Ukazująca się w Nowym Jorku i pobliskich stanach gazeta "Nowy Dziennik" likwiduje po 45 latach codzienne wydanie. Od 14 stycznia 2016 roku będzie wychodzić jako tygodnik.
 • Policja skonfiskowała egzemplarze tureckiego tygodnika i zatrzymała naczelnego

  Policja skonfiskowała egzemplarze tureckiego tygodnika i zatrzymała naczelnego

  Turecka policja skonfiskowała dzisiaj egzemplarze krytycznego wobec władz tygodnika "Nokta" i zatrzymała redaktora naczelnego - poinformowało czasopismo na stronie internetowej. Tego dnia OBWE wyraziło obawy z powodu ograniczania wolności prasy w Turcji.
 • W którą stronę skręci tygodnik "Wprost"?

  W którą stronę skręci tygodnik "Wprost"?

  Tomasz Wróblewski został nowym redaktorem naczelnym tygodnika Wprost, zastąpi na tym stanowisku Sylwestra Latkowskiego - poinformował wydawca w poniedziałek. Wydawca zapewnia, że b. naczelny nadal będzie cieszyć się ochroną prawną, i że nie planuje zwolnień.
 • Właściciel tygodnika "Wprost" mocno uderzony przez giełdowy nadzór

  Właściciel tygodnika "Wprost" mocno uderzony przez giełdowy nadzór

  Spółka notowana na giełdzie ma obowiązki informacyjne. Za uchylanie się od nich należy się kara. Ale dlaczego nadzór czekał aż tyle lat?
 • Słynny tygodnik został niesłusznie skazany!

  Słynny tygodnik został niesłusznie skazany!

  Sądy w zachodniej Europie nie są bezbłędne - wyrok z Nanterre został obalony przez Europejski Trybunał Praw Człowieka. Sprawa dotyczyła wolności słowa i księcia Alberta II z Monako.
 • NSA: Kara dla nabywcy tygodnika "Wprost" była słuszna

  NSA: Kara dla nabywcy tygodnika "Wprost" była słuszna

  Kara nałożona przez Komisję Nadzoru Finansowego na Platformę Mediową Point Group za podanie nierzetelnych informacji po zakupie udziałów wydawcy tygodnika "Wprost" była słuszna - orzekł we wtorek Naczelny Sąd Administracyjny.
 • "W Sieci" musi zmienić tytuł

  "W Sieci" musi zmienić tytuł

  Tygodnik "W Sieci" musi zmienić tytuł - tak postanowił sąd. Jego zdaniem dotychczasowa nazwa pisma narusza interesy spółki Gremi Media, do której należy serwis internetowy "W sieci opinii" - donosi portal press.pl. Politycy PiS uważają, że decyzja ta "jest niedopuszczalnym atakiem na wolne media i przypomina czasy PRL-u".
 • Byli redaktorzy "Uważam Rze" zakładają nowy tygodnik

  Paweł Lisicki, były redaktor naczelny tygodnika "Uważam Rze", wraz z grupą redaktorów, którzy w geście solidarności z Lisickim odeszli z periodyku, na konferencji prasowej w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zapowiedzieli, że nie zamierzają rezygnować z kontynuacji prawdziwego "Uważam Rze" i dodali, że zamierzają stworzyć własny tytuł - podaje fronda.pl.
 • "Tygodnik Powszechny": W "GPC" nieprawdziwe informacje o ks. Bonieckim

  "Tygodnik Powszechny": W "GPC" nieprawdziwe informacje o ks. Bonieckim

  "Gazeta Polska Codziennie" opublikowała nieprawdziwe informacje o ks. Adamie Bonieckim - oświadczył we wtorek "Tygodnik Powszechny". W artykule "Pasterz Nergala i Palikota" "GPC" napisała m.in., że ks. Boniecki wyraził opinię, że w Sejmie nie powinien wisieć krzyż.
 • Francja: Satyryczny tygodnik opublikuje karykatury Mahometa

  Francja: Satyryczny tygodnik opublikuje karykatury Mahometa

  Francuski tygodnik satyryczny "Charlie Hebdo" w najnowszym numerze, który ukaże się w środę, opublikuje karykatury proroka Mahometa. Francuska Rada Kultu Muzułmańskiego (CFCM) zaapelowała we wtorek do muzułmanów we Francji, "by nie ulegli tej prowokacji".