tydzień

Artykuły - Tydzień (88)

 • Benzyna goni diesla

  Benzyna goni diesla

  Stabilizacja cen oleju napędowego i przyspieszenie obniżek na benzynie - taki był mijający tydzień na stacjach paliw w Polsce. Nadchodzące dni mogą przynieść dalsze spadki, ale osłabienie złotówki może oznaczać, że czas przeceny detalicznym rynku paliw zbliża się do końca.
 • W przyszłym tygodniu kolejne rozmowy UE-USA. Zainteresowanie unijną umową handlową jeszcze nigdy nie było tak duże

  W przyszłym tygodniu kolejne rozmowy UE-USA. Zainteresowanie unijną umową handlową jeszcze nigdy nie było tak duże

  Za tydzień w Brukseli ruszy dziesiąta runda negocjacji umowy o wolnym handlu między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi. Trwającym od kliku miesięcy pracom nad porozumieniem towarzyszy ogromne zainteresowanie, również sceptyków. Przedstawiciele Komisji Europejskiej przekonują, że na zacieśnieniu współpracy gospodarczej zyskają obie strony, także w kwestii bezpieczeństwa.
 • Stabilny początek tygodnia na złotym

  Początek nowego tygodnia na rynku walutowym nie przynosi większych zmian w wycenie złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1313 zł za euro, 3,8207 zł względem dolara amerykańskiego, 3,9041 zł wobec franka szwajcarskiego oraz 5,7073 zł za funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,278% w przypadku obligacji 10-letnich.
 • Stabilny początek tygodnia na złotym

  Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi lekkie umocnienie polskiej waluty wobec zagranicznych dewiz. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1672 zł za euro, 3,6547 zł wobec dolara amerykańskiego oraz 3,8772 zł względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,349% w przypadku obligacji 10-letnich.
 • Rozpoczął się tygodniowy strajk pilotów Air France

  Rozpoczął się tygodniowy strajk pilotów Air France

  Czy Air France przetrwa tydzień strajku? To może przynieść 70-105 mln euro strat.
 • Nowy tydzień po Jackson Hole

  Janet Yellen nie powiedziała w Jackson Hole (podczas piątkowego seminarium) niczego wyraźnie przełomowego, ale dziś rano widzimy, że EUR/USD lokuje się już poniżej 1,32, a zatem ostatecznie dolar się umocnił, a euro straciło po raz kolejny na wartości.
 • Oczy zwrócone na decydentów

  Tydzień rozpoczyna się od osłabienia amerykańskiego dolara.
 • Został tydzień na rozliczenie się z fiskusem

  Został tydzień na rozliczenie się z fiskusem

  30 kwietnia upływa termin składania zeznań podatkowych. Szybsze złożenie PIT-u pozwoli nie tylko na szybsze uzyskanie ewentualnego zwrotu, lecz także na uniknięcie kary skarbowej.
 • Najlepszy tydzień od miesięcy

  Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przyniosły sesję typową dla wielu pierwszych piątków miesiąca, które na całym świecie podporządkowane są najpierw oczekiwaniu a później reakcji na dane z amerykańskiego rynku pracy.
 • Prawdziwy początek nowego roku

  Globalne ochłodzenie sentymentu i ucieczka od ryzyka dały rynków akcji jeden z najgorszych tygodni od kilkunastu miesięcy, ale mimo skali emocji trudno mówić o zaskoczeniu. Zakończony tydzień przynosi próbkę zmienności, jakie należało oczekiwać po 2014 roku.