tydzień

Artykuły - Tydzień (16)

 • Benzyna goni diesla

  Benzyna goni diesla

  Stabilizacja cen oleju napędowego i przyspieszenie obniżek na benzynie - taki był mijający tydzień na stacjach paliw w Polsce. Nadchodzące dni mogą przynieść dalsze spadki, ale osłabienie złotówki może oznaczać, że czas przeceny detalicznym rynku paliw zbliża się do końca.
 • W przyszłym tygodniu kolejne rozmowy UE-USA. Zainteresowanie unijną umową handlową jeszcze nigdy nie było tak duże

  W przyszłym tygodniu kolejne rozmowy UE-USA. Zainteresowanie unijną umową handlową jeszcze nigdy nie było tak duże

  Za tydzień w Brukseli ruszy dziesiąta runda negocjacji umowy o wolnym handlu między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi. Trwającym od kliku miesięcy pracom nad porozumieniem towarzyszy ogromne zainteresowanie, również sceptyków. Przedstawiciele Komisji Europejskiej przekonują, że na zacieśnieniu współpracy gospodarczej zyskają obie strony, także w kwestii bezpieczeństwa.
 • Stabilny początek tygodnia na złotym

  Początek nowego tygodnia na rynku walutowym nie przynosi większych zmian w wycenie złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1313 zł za euro, 3,8207 zł względem dolara amerykańskiego, 3,9041 zł wobec franka szwajcarskiego oraz 5,7073 zł za funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,278% w przypadku obligacji 10-letnich.
 • Stabilny początek tygodnia na złotym

  Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi lekkie umocnienie polskiej waluty wobec zagranicznych dewiz. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1672 zł za euro, 3,6547 zł wobec dolara amerykańskiego oraz 3,8772 zł względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,349% w przypadku obligacji 10-letnich.
 • Rozpoczął się tygodniowy strajk pilotów Air France

  Rozpoczął się tygodniowy strajk pilotów Air France

  Czy Air France przetrwa tydzień strajku? To może przynieść 70-105 mln euro strat.
 • Nowy tydzień po Jackson Hole

  Janet Yellen nie powiedziała w Jackson Hole (podczas piątkowego seminarium) niczego wyraźnie przełomowego, ale dziś rano widzimy, że EUR/USD lokuje się już poniżej 1,32, a zatem ostatecznie dolar się umocnił, a euro straciło po raz kolejny na wartości.
 • Tydzień dla banków centralnych

  Ostatni dzień ubiegłego tygodnia przyniósł nieznaczne osłabienie dolara. Na sile tracił też rynek złota oraz parkiety giełdowe. Publikowanych, istotnych danych nie było wystarczająco wiele aby zmusić inwestorów do większego wysiłku.
 • Gorący polityczny tydzień w Polsce

  Od tygodnia polska polityka żyje ujawnionymi przez tygodnik Wprost nielegalnymi podsłuchami m.in. ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza i prezesa Narodowego Banku Polskiego (NBP) Marka Belki dyskutujących o nowej ustawie o NBP. Powstałe zamieszanie polityczne sprawiło, że na rynku finansowym po długiej nieobecności pojawiło się ryzyko polityczne. To zaś ma negatywny wpływ na złotego i dług.
 • Krótszy tydzień

  Środową sesję indeksy na warszawskiej giełdzie rozpoczęły od wzrostu.
 • To będzie gorący tydzień na rynkach

  W poprzedni piątek anonsowaliśmy, że ostatni tydzień maja upłynie w relatywnie spokojnej atmosferze wyczekiwania, przed naprawdę gorącym pierwszym tygodniem czerwca, gdy m.in. Europejski Bank Centralny (EBC) będzie podejmował prawdopodobną decyzję ws. dalszego poluzowania polityki monetarnej, zostaną opublikowane comiesięczne raporty z amerykańskiego rynku pracy oraz cała seria przemysłowych i usługowych indeksów PMI/ISM od Chin, poprzez Europę, aż do USA.

Filmy - Tydzień (1)

 • Polimaty: Skąd się wzięły dni tygodnia?

  Skąd wzięły się dni tygodnia i ich nazwy? Który dzień tygodnia jest tak naprawdę tym pierwszym? Dlaczego wyznawcy judaizmu odpoczywają w sobotę, a nie w niedzielę? Odpowiedzi na te i inne pytania przynosi kolejny odcinek cyklu "Polimaty".