tycie

Artykuły - Tycie (16)

 • Produkty typu "light"... tuczą?

  Produkty typu "light"... tuczą?

  W teorii mają sprzyjać utrzymywaniu wagi, a nawet pomagać gubić zbędne kilogramy. Czy jednak rzeczywiści produkty light spełniają tę rolę i zmniejszają prawdopodobieństwo przybierania na wadze? Eksperci zalecają tu ostrożność.
 • Jak nie przytyć podczas kwarantanny?

  Jak nie przytyć podczas kwarantanny?

  Siedzenie w domu sprzyja podjadaniu - chociażby z nudów. A to jak wiemy szybko przekłada się na dodatkowe kilogramy. Jak zatem przetrwać kwarantannę i nie przybrać na wadze?
 • Gdy tyją tylko niektóre części ciała

  Gdy tyją tylko niektóre części ciała

  Zdarza się, że ktoś ma duży brzuch, ale szczupłe nogi. Inna osoba może mieć obfite pośladki i uda, ale talię osy. Dlaczego tak się dzieje, że często tyjemy tylko w jednym miejscu, nierównomiernie?
 • Jak nie przytyć po świętach?

  Jak nie przytyć po świętach?

  W Boże Narodzenie możemy pofolgować sobie za stołem. Trzeba jednak przestrzegać kilku prostych zasad.
 • Przez co tyjemy? Cukier czy tłuszcz?

  Przez co tyjemy? Cukier czy tłuszcz?

  Czego należy unikać, aby łatwo utrzymać szczupłą sylwetkę, a tym samym - zdrowie.
 • Nocna zmiana tuczy - uważaj!

  Nocna zmiana tuczy - uważaj!

  To nie objadanie się, ale wolniejszy nocny metabolizm zwiększa ryzyko otyłości u osób pracujących na nocnej zmianie - informuje pismo "PNAS".
 • Dlaczego Skandynawowie nie tyją

  Dlaczego Skandynawowie nie tyją

  Dieta bogata w ryby, borówki i produkty pełnoziarniste - to model odżywiania, który powinniśmy zaczerpnąć od Skandynawów. Specjaliści wskazują, że jest to dieta, która ma bardzo korzystny wpływ na zdrowie.
 • Weekendowe imprezy sprzyjają tyciu

  Weekendowe imprezy sprzyjają tyciu

  Kilka drinków, szybki kebab albo pizza w barze - to typowe zwieńczenie weekendowych imprez. Ale uwaga, taka rozpusta może odbić się na naszej wadze.
 • Tycie i chudnięcie ma swój tygodniowy cykl

  Tycie i chudnięcie ma swój tygodniowy cykl

  Nasze ciała przechodzą nie tylko dobowy cykl snu i czuwania, ale i tygodniowe cykle skoków wagi. Niemal każdy chudnie w ciągu tygodnia i nadrabia to w weekendy - czytamy na stronie Uniwersytetu Cornell.
 • "Gazeta Wyborcza": Mikroby przyczyną tycia?

  "Gazeta Wyborcza": Mikroby przyczyną tycia?

  Epidemii otyłości w dużej mierze są winne mikroby, które żyją w jelitach - wynika z badań amerykańskich naukowców, a informuje o tym "Gazeta Wyborcza".

Filmy - Tycie (3)

 • Jak wiek wpływa na to, że tyjemy?

  W zależności od wieku nasz metabolizm oraz nasze ciało zmieniają się. Dlaczego im jesteśmy starsi, tym łatwiej przybieramy na wadze? Tę kwestię wyjaśniła dziś dietetyk Anna Rodowicka. Na co zwracać uwagę, by być zdrowym i dobrze czuć się we własnym ciele? – Bardzo ważne jest, by zgadzał się bilans energetyczny – mówiła specjalistka. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Uważaj! Alkohol sprzyja tyciu

  Uważaj! Alkohol sprzyja tyciu. 
Nie tylko dostarcza dodatkowych kalorii, ale też zwiększa apetyt i sprzyja objadaniu się.
 Sprawdź dlaczego jeszcze nie można przesadzać z procentami na diecie. Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery. (Agencja TVN/x-news)
 • EuroparlTV: Europa tyje! Kto jest najgrubszy?

  Parlament Europejski chce, by państwa członkowskie UE uznały otyłość za chorobę przewlekłą. Już ponad 15,5% populacji Starego Kontynentu cierpi na nadwagę. W tym niechlubnym rankingu przodują trzy państwa...