tych

Artykuły - Tych (4082)

 • Kolejne zwolnienia grupowe w Tesco. Tym razem w dziale sprzedaży online

  Kolejne zwolnienia grupowe w Tesco. Tym razem w dziale sprzedaży online

  Po informacji o zamknięciu siedmiu supermarketów Tesco i szykujących się zwolnieniach grupowych, związki zawodowe sieci otrzymały zawiadomienie o kolejnych zwolnieniach - tym razem w dziale sprzedaż online.
 • W tym roku ulga na dzieci na nowych zasadach

  W tym roku ulga na dzieci na nowych zasadach

  W rozliczeniu podatkowym za 2014 rok zwiększono ulgi na dzieci. Skorzystają na tym przede wszystkim rodzice z co najmniej trójką dzieci, bo ulgi na trzecie i każde kolejne dziecko będą wyższe o 20 proc. Lepsza jest też sytuacja tych podatników, którzy do tej pory nie mogli w pełni wykorzystać tej ulgi, bo ich podatek był niższy od jej maksymalnego poziomu. W tym roku takim rodzinom państwo zwróci kwotę niewykorzystanej ulgi.
 • 52 lata temu bracia Kaczyńscy ukradli księżyc

  52 lata temu bracia Kaczyńscy ukradli księżyc

  "W rolach Jacka i Placka występują dwaj 12-letni bracia: Lech i Jarosław Kaczyńscy. Obaj znają powieści Makuszyńskiego od dawna. Praca w filmie nie męczy ich, chętnie spędzają długie godziny na planie, wszystko ich tutaj interesuje" - pisała w reportażu z planu filmu "O dwóch takich co ukradli księżyc" wysłanniczka magazynu "Film". 12 listopada 1962 roku odbyła się premiera tego obrazu.
 • Łódź znika, stolica rośnie na słoikach

  Łódź znika, stolica rośnie na słoikach

  W ostatnim ćwierćwieczu aż w połowie miast wojewódzkich skurczyła się liczba mieszkańców, zarówno tych stałych jak i zameldowanych na pobyt czasowy ponad trzy miesiące - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
 • Warmińsko-Mazurskie: W tym roku nie będzie zbioru ślimaków winniczków

  Warmińsko-Mazurskie: W tym roku nie będzie zbioru ślimaków winniczków

  W tym roku na Warmii i Mazurach nie będzie można zbierać i skupować winniczków - zdecydował Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Olsztynie. Powodem jest spadek liczebności tych ślimaków i zbyt mały udział w populacji osobników dojrzałych.
 • Pociągasz nosem i kichasz? Nie lekceważ tych objawów

  Pociągasz nosem i kichasz? Nie lekceważ tych objawów

  Wiele chorób dróg oddechowych zaczyna się podobnie: katar, ból gardła, gorączka. Warto znać ich symptomy, aby szybko zareagować
 • Jak sobie radzić z pomówieniem i plotką?

  Jak sobie radzić z pomówieniem i plotką?

  Potrafi zniszczyć przyjaźń i rozbić związek. Bezwzględnie rozprawia się ze swoimi ofiarami. Choć walka z nią jest jak boksowanie się z cieniem, można ją wygrać. Podpowiemy ci, jak przygotować się do starcia z plotką, niewidzialnym wrogiem twojego dobrego imienia.
 • Wiesz jaki urlop ci przysługuje?

  Wiesz jaki urlop ci przysługuje?

  Jeśli pracujesz na etacie, masz prawo do płatnego wypoczynku. Urlop to twój przywilej! Szef musi ci go udzielić zgodnie z przepisami. Wymiar, odmowa, ekwiwalent – wyjaśniamy najczęstsze wątpliwości.