twist

Artykuły - Twist (64)

 • ThinkPad Twist i ThinkPad Tablet 2 w Polsce

  ThinkPad Twist i ThinkPad Tablet 2 w Polsce

  Firma Lenovo Polska ogłosiła dziś wprowadzenie do oferty hybrydowego ThinkPad Twist oraz drugiej nowszej wersji tabletu ThinkPad. Nowe urządzenia działają z systemem Windows 8/RT.
 • Fed uchwali dodatkowy skup obligacji - Barclays

  Fed uchwali dodatkowy skup obligacji - Barclays

  Amerykańska Rezerwa Federalna, na zaplanowanym w tym tygodniu posiedzeniu, uchwali skup krótkoterminowych obligacji wartych 45 mld USD miesięcznie, który zastąpi skup aktywów, o tej samej miesięcznej wartości, realizowany w ramach wygasającej w grudniu operacji twist - oceniają analitycy Barclays.
 • Fed może zwiększyć środki na QE III w 2013 r.

  Część członków Federalnego Komitetu Otwartego Rynku było zdania, że amerykański bank centralny będzie musiał zwiększyć rozmiar środków przeznaczanych na skup aktywów w przyszłym roku, aby wypełnić lukę powstałą w wyniku wygaśnięcia operacji twist - wynika z raportu z ostatniego posiedzenia FOMC.
 • Fed zaprosił do twista, rynek niewzruszony

  W środę bezsprzecznie najważniejszym wydarzeniem na rynku finansowym było posiedzenie FOMC. Na fali oczekiwań na kolejną rundę luzowania ilościowego wśród inwestorów panowały relatywnie pozytywne nastroje (pomimo wciąż trudnej sytuacji w Europie) na czym nadal korzysta wspólna waluta, indeksy giełdowe oraz złoty. Inwestorzy nie podejmowali jednak żadnych istotnych decyzji zakładając, że nastroje rynkowe w kolejnych dniach będą zależały od tego, w którą stronę pójdzie Rezerwa Federalna. W rezultacie kurs EUR/USD rozpoczął wczorajszą sesję w okolicach 1,27 i praktycznie przez większą cześć dnia oscylował wokół tego poziomu.
 • You can twist but can't shout... czyli jak Fed wspiera rynki

  Najlepiej o nastrojach w czasie dzisiejszej sesji świadczy spadek rentowności hiszpańskiej obligacji 10-letniej poniżej 7,0 proc. Podczas gdy hiszpanka startowała z poziomu 6,96 proc. już na otwarciu środowej sesji, na koniec europejskiego czasu kwotowań oscylowała ona wokół 6,71 proc. Włoska koleżanka również odnotowała pewne zyski, ale mniej imponujące niż w przypadku hiszpańskiej obligacji.
 • Let's twits again

  Przytaczając słowa piosenki można stwierdzić, że Ben Bernanke chce kontynuować operację twist, którą rozpoczął w tamtym roku. Optymiści, którzy kupowali akcje na początku tygodnia mogą czuć się rozczarowani.
 • Fed podjął decyzję ws. stóp procentowych

  Fed podjął decyzję ws. stóp procentowych

  Amerykańska Rezerwa Federalna podjęła decyzję o wydłużeniu do końca 2012 roku operacji twist, a jej wartość zostanie zwiększona o 267 mld dolarów. Jednocześnie Fed oświadczył, że jest gotowy do dalszego działania, jeśli będzie ono "wskazane".
 • Fed nie zaprosi do twista

  W czerwcu dobiega końca program wydłużania średniej zapadalności portfela aktywów Fed, funkcjonujący pod nazwą operation twist.
 • Tanita Tikaram zamiast Sinead O'Connor

  Tanita Tikaram zamiast Sinead O'Connor

  Autorka jednego z najbardziej rozpoznawalnych przebojów wszech czasów "Twist In My Sobriety" będzie gwiazdą drugiego dnia WrocLove Fest (19 czerwca) odbywające się z okazji Święta Wrocławia.
 • Polskie sukcesy w Nowym Jorku

  Polskie sukcesy w Nowym Jorku

  "W imieniu diabła", "Droga na drugą stronę" oraz "Twist & blood" znalazły się wśród filmów nagrodzonych na 8. Festiwalu Filmów Polskich w Nowym Jorku. Jury przyznało także inne wyróżnienia.