Twierdza Przemyśl

Artykuły - Twierdza Przemyśl (4)

 • Żywy trup w Twierdzy Przemyśl. Prawda o legendzie

  Żywy trup w Twierdzy Przemyśl. Prawda o legendzie

  Czy makabryczne historie z żywymi trupami w roli głównej zdarzają się jedynie w hollywoodzkich horrorach? Otóż nie. Wystarczy trafić w nieodpowiednie miejsce, w nieodpowiednim czasie...
 • Oblężenie i upadek twierdzy Przemyśl. Wydawało się, że Rosji nic już nie zatrzyma

  Oblężenie i upadek twierdzy Przemyśl. Wydawało się, że Rosji nic już nie zatrzyma

  Zdobycie przez Rosjan twierdzy przemyskiej 23 marca 1915 r. odbiło się szerokim echem w całej Europie, uwikłanej w śmiertelne zmagania Wielkiej Wojny. Upadek Przemyśla, uznawanego za fortecę nie do zdobycia, w Wiedniu odebrany został jako cios w cesarstwo i przygnębiająca oznaka jego słabości. W Rosji wywołał euforię, graniczącą z przekonaniem, że pochodu armii carskiej na Węgry i w głąb Europy nic już nie jest w stanie zatrzymać.
 • W sobotę maraton rowerowy szlakiem Twierdzy Przemyśl

  W sobotę już po raz siódmy odbędzie się Maraton Rowerowy MTB "Twierdza Przemyśl". Organizatorzy przygotowali dla cyklistów trzy trasy o różnym stopni trudności.
 • Muzeum pamiątek wojennych w zabytkowym forcie

  Niszczejący fort pancerny Borek, wchodzący w skład słynnej w czasie I wojny światowej Twierdzy Przemyśl, zostanie zaadaptowany na muzeum pamiątek wojennych przez członków działającego w Przemyślu Stowarzyszenia III Historycznego Galicyjskiego Pułku Artylerii im. Księcia Kińskiego.