TVP Polonia

Artykuły - TVP Polonia (18)

 • TVP Info HD, a nie TVP Sport w MUX 3

  TVP Info HD, a nie TVP Sport w MUX 3

  Telewizja Polska uruchomi w ramach MUX 3 naziemnej telewizji cyfrowej TVP Info HD (aktualnie stacja jest tam dostępna w jakości SD). W konsekwencji, w nocy z 18 na 19 lipca 2016 roku nastąpi wyłączenie kanału TVP Polonia z MUX 3, o czym redakcja satkurier.pl pisała już pod koniec czerwca br. Co z planowanym dołączeniem TVP Sport do MUX 3?
 • TVP Polonia jednak zniknie z MUX 3

  TVP Polonia jednak zniknie z MUX 3

  Potwierdziły się wcześniejsze informacje o planach usunięcia kanału TVP Polonia z oferty MUX 3 naziemnej telewizji cyfrowej. Jak nieoficjalnie dowiedziała się redakcja satkurier.pl, wyznaczono już dokładną datę wyłączenia tego kanału z DVB-T. Na razie nie wiadomo, jaki kanał wejdzie w to miejsce. Wcześniej była mowa o TVP Sport lub TVP Info w HD, ale TVP nie komunikuje oficjalnie, co by to miało być.
 • TVP Polonia dofinansowana

  TVP Polonia dofinansowana

  Podsekretarz stanu Konrad Pawlik oraz Prezes TVP Juliusz Braun podpisali w poniedziałek w MSZ "Protokół Uzgodnień na rok 2015 w sprawie tworzenia programu telewizyjnego dla odbiorców za granicą pod nazwą TVP Polonia".
 • TVP Polonia od marca w rosyjskiej platformie?

  TVP Polonia od marca w rosyjskiej platformie?

  W najbliższych miesiącach największa rosyjska platforma satelitarna Trikolor, która ma ponad 10 mln abonentów, uruchomi dwa kolejne płatne pakiety. Ku wielkiemu zaskoczeniu w jednym z nowych pakietów Trikolor TV - Mezhdunarodnyj - (International) od marca ma znaleźć się kilka nowych, zagranicznych kanałów, w tym polska stacja - TVP Polonia. Platforma świadczy usługi z satelitów Eutelsat 36A/36B (36°E) i Express-AT1 (56°E), ale nie wiadomo czy i z jakich częstotliwości TVP Polonia miałaby być emitowana z obu pozycji satelitarnych.
 • Władze telewizji chcą zmienić satelitę TVP

  Władze telewizji chcą zmienić satelitę TVP

  Na specjalnym posiedzeniu senacka Komisja Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą zajmie się kwestią przyszłości TVP Polonia. 1 stycznia sygnał TVP Polonii zniknie z satelitów Astra. 6 milionów naszych rodaków zostanie bez tej telewizji publicznej.
 • TVP chce zrezygnować z nadawania przez satelitę Astra

  TVP chce zrezygnować z nadawania przez satelitę Astra

  Od 1 stycznia 2015 r. TVP zamierza przestać nadawać przez satelitę Astra z pozycji 19,2E. Na satelicie pozostanie jedynie niekodowana TVP Polonia, ale zamiast przez Astrę TVP będzie nadawać tę stację przez satelitę Hot Bird. Oferta tej stacji może stać się niedostępna dla prawie 6-milionowej Polonii mieszkającej w Europie. Nie pozostanie to bez wpływu również na odbiorców w Polsce - dziś w ten sposób programy TVP odbiera 2,5 mln gospodarstw domowych.
 • TVP oszczędza, przez co kilka milionów Polaków straci dostęp do jej kanałów

  TVP oszczędza, przez co kilka milionów Polaków straci dostęp do jej kanałów

  Telewizja Polska tnąc koszty, tylko do końca roku będzie płacić za wynajem miejsca na satelicie Astra. Pozbawi to możliwości oglądania publicznej telewizji prawie milion osób w Polsce, które nie mogą naziemną metodą odbierać sygnału telewizyjnego, a także kilka milionów osób za granicą.
 • TVP Polska zamiast TVP Polonia? Tego chce MSZ

  TVP Polska zamiast TVP Polonia? Tego chce MSZ

  Już niebawem jeden z najstarszych polskich kanałów satelitarnych może przestać istnieć. Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie jest zadowolone z pracy TVP Polonia i chciałoby zastąpienia stacji nową - pod roboczą nazwą TVP Polska (po rozszerzeniu skrótu Telewizja Polska Polska).
 • TVP Polonia dostanie mniej

  TVP Polonia dostanie mniej

  - Powodem zmniejszenia dotacji MSZ dla TVP Polonia w 2013 r. było niewywiązywanie się TVP z zobowiązań w sprawie zmian funkcjonowania anteny: szerokiej dostępności za granicą oraz atrakcyjnej oferty programowej - poinformował resort. TVP z zarzutami się nie zgadza.
 • Nowe programy i ulubione seriale

  Nowe programy i ulubione seriale

  Jesienią satelitarny kanał TVP Polonia zmieni swój wizerunek. Widzowie mogą spodziewać się nowych programów, ulubionych seriali oraz premier filmowych.

Filmy - TVP Polonia (1)

 • Władze telewizji chcą zmienić satelitę TVP Polonia

  Na specjalnym posiedzeniu senacka Komisja Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą zajmie się kwestią przyszłości TVP Polonia. Senatorowie wysłuchają informacji zarządu Telewizji Polskiej na temat zapowiedzi zaprzestania nadawania tego programu przez satelitę Astra, co – jak podkreślają przedstawiciele Astry – może znacząco ograniczyć dostępność TVP Polonia dla mieszkających za granicą Polaków. – Według danych MSZ-u w Europie żyje mniej więcej 6 mln Polaków i oni wszyscy technicznie mają dostęp do TVP Polonii poprzez satelitę Astra. Jeżeli rzeczywiście 1 stycznia sygnał TVP Polonii zniknie z satelitów Astra i pojawi się na innym satelicie, w innej formie, na innej pozycji, to nie wchodząc w detale techniczne, będzie to oznaczało, że wszyscy, którzy w tej chwili oglądają TVP Polonia, 1 stycznia obudzą się i będą mieli czarny ekran – przestrzega w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Marcin Ornass-Kubacki, prezes zarządu Astra CEE.