TV Trwam

Artykuły - TV Trwam (158)

 • "Zerwany kłos": Pierwszy film fabularny TV Trwam

  "Zerwany kłos": Pierwszy film fabularny TV Trwam

  "Zerwany kłos" to pierwszy fabularny film zrealizowany przez pracowników Telewizji Trwam i ludzi z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Premiera obrazu odbyła się w poniedziałek, 14 listopada, w warszawskiej Kinotece.
 • Środowisko TV Trwam ruszyło z kanałem Tilma

  Środowisko TV Trwam ruszyło z kanałem Tilma

  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 26 kwietnia br., ok. godziny 20:30, ruszyła telewizja Tilma, której twórcami są studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej (WSKSiM) w Toruniu, związanej z Radiem Maryja (Warszawska Prowincja Redemptorystów) i TV Trwam (Fundacja Lux Veritatis). Kanał powstał dzięki wsparciu Fundacji Nasza Przyszłość. Nowa stacja swoją ofertę chce kierować do "ludzi młodych duchem". Przypomnijmy, iż wcześniej środowisko związane z ojcem Tadeuszem Rydzykiem informowało o planach startu podobnego kanału, ale pod nazwą TVM1.
 • Felieton Daniela Gadomskiego: Będzie kolejny multipleks dla Telewizji Trwam?

  Felieton Daniela Gadomskiego: Będzie kolejny multipleks dla Telewizji Trwam?

  Iskrzy na linii Prawo i Sprawiedliwość - dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk. - Powiedziałem Telewizji Trwam, aby napisali do biura prasowego Kancelarii Prezydenta, że rezygnujemy ze współpracy - ogłosił na antenie Radia Maryja słynny redemptorysta. Oficjalnie poszło o brak miejsca dla ekip TV Trwam na pokładzie samolotów prezydenta Andrzeja Dudy. O. Rydzyk jest niezadowolony, że Polsat i TVN mogą obsługiwać wizyty zagraniczne z operatorem kamery i dziennikarzem, a Trwam tylko z operatorem. Redemptorysta jest też niezadowolony z niektórych liberalnych członków rządu i prawicowych dziennikarzy, którzy jego zdaniem są prawicowi jedynie na pokaz. Ta krytyka może nie być przypadkowa. Czy chodzi o dodatkowe miejsca na multipleksach naziemnej telewizji cyfrowej?
 • 30 tysięcy złotych kary dla TV Trwam

  30 tysięcy złotych kary dla TV Trwam

  3 czerwca 2015 roku przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Jan Dworak, nałożył na Fundację Lux Veritatis, nadawcę TV Trwam, karę w wysokości 30 000 zł w związku z nadaniem treści o charakterze ukrytego przekazu handlowego.
 • "Nasz Dziennik": Konieczne wsparcie dla TV Trwam

  "Nasz Dziennik": Konieczne wsparcie dla TV Trwam

  Ojciec Tadeusz Rydzyk apeluje o wsparcie Telewizji Trwam. "Nasz Dziennik" publikuje wywiad z założycielem tego medium i dyrektorem Radia Maryja.
 • Aplikacja Radio Maryja/TV Trwam na Androida

  Aplikacja Radio Maryja/TV Trwam na Androida

  Aplikacja Radio Maryja/TV Trwam jest już dostępna na telefony i tablety z systemem Android. Od teraz można przeglądać informacje z portalu radiomaryja.pl, słuchać i pobierać audycje, a także słuchać na żywo programu Radio Maryja. Dzięki aplikacji można oglądać materiały wideo TV Trwam, a także oglądać ją na żywo.
 • Nadawca TV Trwam z kolejnymi kanałami w NTC?

  Nadawca TV Trwam z kolejnymi kanałami w NTC?

  Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) i Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT), regulatorzy polskiego rynku medialnego, dyskutują obecnie nad wizją kolejnych multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), tj. MUX 5, MUX 6 i MUX 8. Ze strony środowiska związanego z Fundacją Lux Veritatis, nadawcą TV Trwam, obecnej w MUX 1, słychać głosy, iż ten nadawca, bądź inny, który będzie prezentował w swoich audycjach wartości chrześcijańskie, powinien umieścić w tych multipleksach swoje kanały.
 • TVP ABC i TV Trwam od soboty na multipleksach

  TVP ABC i TV Trwam od soboty na multipleksach

  Kanały TVP ABC i TV Trwam rozpoczęły w sobotę nadawanie naziemne. Zmiany na cyfrowych multipleksach wiążą się z koniecznością przeprogramowania dekoderów.
 • "Tygodnik Powszechny": Gdzie jest 68 mln złotych na TV Trwam?

  "Tygodnik Powszechny": Gdzie jest 68 mln złotych na TV Trwam?

  Skąd polscy redemptoryści mieli 68 mln złotych na pożyczkę dla Lux Veritatis, gdy fundacja ubiegała się o miejsce na multipleksie dla TV Trwam i co się stało z tymi pieniędzmi? - pyta w głośnym wystąpieniu na łamach "Tygodnika Powszechnego" ks. Jerzy Galiński.
 • TVP przesunie się na multipleksie. Choć nie od razu

  TVP przesunie się na multipleksie. Choć nie od razu

  Stopklatka TV i Telewizja Trwam chcą 15 lutego zacząć nadawanie na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. TVP: Wpuścimy tylko TV Trwam.

Filmy - TV Trwam (2)

 • TV Trwam jednak z miejscem na multipleksie?

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zapowiedziała, że w kolejnym konkursie koncesyjnym, który zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku, jedno z miejsc zostanie przeznaczone dla stacji o charakterze społeczno-religijnym. Na wygraną liczy TV Trwam, której nie udało się zdobyć pasma w pierwszym podejściu. – Przeprowadziliśmy bardzo dokładną analizę treści wszystkich kanałów obecnych na multipleksach, do tego nas zobowiązuje ustawa i z tego wyciągamy wnioski. Dlatego na pewno będzie sformułowana oferta, jeśli chodzi o kanał społeczno-religijny – mówi Jan Dworak, przewodniczący KRRiT.
 • Kaczyński: Przyszliśmy, by bronić TV Trwam

  Podczas marszu przeciw nieprzyznaniu Telewizji Trwam koncesji na cyfrową emisję naziemną przemówienie wygłosił Jarosław Kaczyński (Agencja TVN/TVN24)