turystyka

Artykuły - Turystyka (629)

Filmy - Turystyka (83)

 • Znalazłeś grzyba w takim miejscu? Lepiej go nie zrywaj

  Parki narodowe w Polsce rocznie odwiedzają miliony turystów. Dlatego na całym ich obszarze obowiązuje regulamin. W parkach krajobrazowych regulaminem objęte są tylko pomniki przyrody lub rezerwaty. Za złamanie regulaminu może spotkać surowa kara, nawet do kilku tys. zł grzywny. O czym powinniśmy pamiętać przebywając na terenie parku narodowego?
 • Nie trzeba jechać daleko. To prawdziwe skarby Polski

  W Polsce występują 23 parki narodowe, a łączna ich powierzchnia to 3168,22 km2. Są to miejsca wyróżniające się szczególnymi wartościami przyrodniczymi, naukowymi, społecznymi, kulturowymi i edukacyjnymi. Powierzchnia parku to minimum 1000 ha. Na jego terenie ochronie podlega cała przyroda oraz walory krajobrazowe. Zobaczcie listę najciekawszych parków w Polsce.
 • W tym mieście nie było COVID-19. Czekają na turystów, ale nie wszystkich...

  Po niecałych dwóch miesiącach od pierwszego zachorowania, Czarnogóra ogłosiła się krajem wolnym od koronawirusa. Od 5 maja nie ma tam żadnych nowych zakażeń. Wyróżnia się szczególnie nadmorskie miasto Kotor. Od początku pandemii nie zanotowano tam ani jednego przypadku.
 • Koronawirus. Cierpi hiszpańska turystyka

  Koronawirus boleśnie dotyka Hiszpanię, w tym branżę turystyczną. Rozpoczyna się sezon, ale o żadnych wczasach nie ma mowy. Klienci masowo odwołują rezerwacje. Jak radzą sobie małe firmy i agencje turystyczne?