turystyka

Artykuły - Turystyka (110)

 • Coraz trudniej o wolne miejsca w hotelach

  Coraz trudniej o wolne miejsca w hotelach

  Rosnące obłożenie i stawki za dobę - tego muszą spodziewać się wszyscy, którzy organizują sobie urlopy i długie weekendy w tym roku. Dotyczy to nie tylko hoteli, ale też hosteli, kwater prywatnych, schronisk, a nawet kempingów. Aby za urlop nie zapłacić bajońskiej sumy, warto dokonać rezerwacji zawczasu - radzi Open Finance.
 • Inwestycje w hotele i pensjonaty zyskują na atrakcyjności

  Inwestycje w hotele i pensjonaty zyskują na atrakcyjności

  Hossa na rynku nieruchomości skłania inwestorów do poszukiwania nowych aktywów. Coraz częściej ich wybór pada na inwestycje w hotele i pokrewne nieruchomości - pensjonaty, apartamenty na wynajem, zajazdy w zabytkowych budynkach itp. Segment turystyczno-noclegowy notuje coraz lepsze wyniki. Branża rośnie - stąd optymizm inwestorów.
 • Turystyka: Od lipca podróżni dostaną większe prawa

  Turystyka: Od lipca podróżni dostaną większe prawa

  Możliwość zareklamowania usługi lub imprezy turystycznej w ciągu trzech lat od jej zakończenia oraz prawo do rezygnacji w przypadku nieprzewidzianych okoliczności - to przywileje, które zyskają konsumenci na mocy nowej ustawy o imprezach turystycznych, która wejdzie w życie 1 lipca 2018 roku.
 • Niemieccy turyści coraz chętniej spędzają urlop w Polsce

  Niemieccy turyści coraz chętniej spędzają urlop w Polsce

  Na międzynarodowych targach turystycznych ITB w Berlinie Polska zabiega o klientów z Niemiec. Ich liczba w ubiegłym roku po raz kolejny wzrosła. Coraz popularniejsza staje się turystyka medyczna.
 • Pierwszy hotel obsługiwany smartfonem

  Pierwszy hotel obsługiwany smartfonem

  Na Węgrzech został otwarty pierwszy hotel, w którym usługi są kontrolowane w pełni smartfonami gości. Hotel dosłownie oddaje zarządzanie pobytem w ręce gości!
 • Tanie loty nie podcinają skrzydeł przewoźnikom autokarowym. Sieć połączeń się rozwija

  Jeszcze do niedawna podróż autokarem kojarzyła nam się głównie z niewygodą oraz nudą. W ostatnim czasie sytuacja znacznie się polepszyła i Polacy wybierają ten środek transportu nie tylko z przymusu lub w przypadku krótkiej trasy. Jak wynika z badania Zespołu Doradców Gospodarczych TOR, które zostało przeprowadzone w 2017 r. wśród internautów, 10 proc. z nich podróżuje właśnie autokarami, także za granicę. Co przekonuje nas do nich najbardziej?
 • Litewski operator turystyczny rozpoczyna ofertę publiczną akcji

  Litewski operator turystyczny rozpoczyna ofertę publiczną akcji

  Podmiot należący do funduszu Polish Enterprise Fund VI, zarządzanego przez Enterprise Investors), wprowadza operatora turystycznego Novaturas na giełdy w Warszawie i Wilnie. To największy operator turystyczny w krajach bałtyckich.
 • Innowacje wkraczają do turystyki

  Innowacje wkraczają do turystyki

  Innowacje wkraczają do turystyki. Pozwolą na wirtualnie odwiedziny miejsc przed podróżą, a nawet pomogą uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot lub kłopoty w podróży.
 • Wrocław wybrany najlepszym kierunkiem podróży w 2018 r.

  Wrocław wybrany najlepszym kierunkiem podróży w 2018 r.

  Wrocław zdobył tytuł najlepszego europejskiego kierunku turystycznego w 2018 r. w konkursie European Best Destination. Stolica Dolnego Śląska wyprzedziła takie miasta jak Paryż, Londyn czy Barcelona.
 • Hotelowy Uber - nadchodzi rewolucja na rynku noclegowym

  Hotelowy Uber - nadchodzi rewolucja na rynku noclegowym

  Nadchodzi rewolucja na rynku noclegowym - prognozują eksperci. Rośnie popularność platform rezerwacyjnych takich jak airbnb.com czy booking.com, a wraz z nią noclegów w prywatnych mieszkaniach. To zagrożenie szczególnie dla hoteli ekonomicznych.

Filmy - Turystyka (69)