turyści

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Turyści (Film (2012)[Sightseers] Reż.Ben Wheatley) ,

Artykuły - Turyści (245)

 • Coraz więcej cudzoziemców wybiera wakacje w Polsce

  Coraz więcej cudzoziemców wybiera wakacje w Polsce

  90 tys. więcej osób przyjechało w tym roku na wakacje do Polski. Urlop nad Wisłą spędziło prawie 1,5 miliona turystów zagranicznych. Najmocniej zyskujemy w oczach Niemców, Amerykanów, Ukraińców i Włochów. W ostatnim sezonie mniej przyjechało natomiast do Polski Białorusinów, Rosjan i Norwegów - wynika z danych zebranych przez Lion's Bank.
 • Nacje, które mają dość turystów...

  Nacje, które mają dość turystów...

  W Hiszpanii - szczególnie na Balearach i w Barcelonie - mają dość turystów. Podobnie jest w Rzymie czy Nowym Jorku. Czy konflikty pomiędzy podróżnikami a społecznościami lokalnymi będą eskalować?
 • Procedura reklamacyjna usług turystycznych

  Procedura reklamacyjna usług turystycznych

  Nie każdy turysta korzystający z usług organizatora turystyki może zaliczyć wczasy lub wycieczkę do udanych. Jeżeli przyczyna takiego stanu rzeczy leży po stronie samego organizatora lub podmiotów, z którymi ten współpracuje przy wykonaniu umowy, należy rozważyć złożenie reklamacji. Pomocna do tego powinna być zwykle nieczytana przez klientów umowa o świadczenie usług turystycznych. W jej treści powinno się znaleźć wskazanie sposobu i terminu zgłaszania reklamacji związanych z wykonywaniem usług.
 • Turyści powoli rozkradają wyspę, padł rekord

  Turyści powoli rozkradają wyspę, padł rekord

  Celnicy na lotnisku na Sardynii rekwirują turystom setki kilogramów piasku z plaż, muszelek i kamieni, które chcą zabrać jako pamiątkę z wakacji. Rekordzista miał przy sobie 25 kg kamyków.
 • Nepal: Turyści zawdzięczają życie złodziejowi?

  Nepal: Turyści zawdzięczają życie złodziejowi?

  Z powodu kradzieży pieniędzy przez nieuczciwego nepalskiego przewodnika, dziewięciu Greków zostało zmuszonych do wcześniejszego powrotu do Europy. Dzięki temu udało im się uniknąć katastrofalnego trzęsienia ziemi i być może śmierci – pisze serwis AFP. Liczba ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu wzrosła do ponad 3200 osób.
 • Trwa akcja poszukiwawcza w Tatrach

  Trwa akcja poszukiwawcza w Tatrach

  Ratownicy TOPR szukają turystów, którzy zaginęli w okolicy Dol. Chochołowskiej- informuje Tygodnik Podhalański.
 • Islamscy ekstremiści: Zabijemy dwoje niemieckich turystów

  Islamscy ekstremiści: Zabijemy dwoje niemieckich turystów

  ​Islamscy ekstremiści grożą zabiciem dwojga uprowadzonych niemieckich turystów. Porywacze domagają się okupu i wycofania się Niemiec z koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu.

Filmy - Turyści (19)

 • Ciekawskie pawiany zaintrygowały się autem turystów

  Para turystów przejeżdżając po parku safari została oblężona przez grupę ciekawskich pawianów. Zwierzęta usiadły na masce i zaglądały przez okna. Gang małp po chwili uciekł z miejsca zdarzenia. Te zwierzęta pokazały kto tu rządzi i czyj to teren. (STORYFUL/x-news)
 • Udostępnij toaletę turyście w potrzebie!

  Czy zdarzyło wam się kiedyś przyjąć w swoje progi zmęczonego turystę, który był w potrzebie, a raczej zapukał do waszych drzwi za potrzebą? Jeśli tak, to należą wam się brawa za gościnność i chęć pomocy. Ale czy wiecie, że gdybyście mieszkali w Szkocji i nie interesowałby was fizjologiczny problem wycieczkowicza, zostalibyście surowo ukarani? Udogodnieniem dla turystów i jednocześnie bolączką dla mieszkańców jest tutaj prawo, które nakazuje przyjęcie do swojej prywatnej toalety każdego podróżnego, będącego w potrzebie. Dacie wiarę?
 • Burmistrz Barcelony: Atak terrorystyczny nie wpłynął na turystykę

  Burmistrz Barcelony: Atak terrorystyczny nie wpłynął na turystykę.
 • Barcelona wstrząśnięta po ataku terrorystycznym

  Furgonetka staranowała tłum ludzi w Barcelonie. Do zdarzenia doszło na Las Ramblas, w turystycznym sercu miasta. "To był atak terrorystyczny" - informuje hiszpańska policja. W zamachu zginęło 13 osób, a ponad 100 jest rannych - wynika z najnowszych danych. Zatrzymano już dwie osoby podejrzane o związek z atakiem, jak poinformowała katalońska policja, najprawdopodobniej żaden z nich nie jest kierowcą furgonetki. Do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie.