turyści

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Turyści (Film (2012)[Sightseers] Reż.Ben Wheatley) ,

Artykuły - Turyści (183)

 • GUS: Drastyczny spadek liczby turystów korzystających z noclegów

  GUS: Drastyczny spadek liczby turystów korzystających z noclegów

  ​Z bazy noclegowej w Polsce w kwietniu br. skorzystało o 97,5 proc. mniej osób w porównaniu do analogicznego okresu 2019 r. - podał GUS. W kwietniu w hotelach czy pensjonatach nocowało blisko 61 tys. turystów. Drastyczny spadek liczby gości związany był z epidemią koronawirusa.
 • "PB": Hongkong się trzyma, Nowy Jork wylatuje

  "PB": Hongkong się trzyma, Nowy Jork wylatuje

  W zeszłym roku Kraków odwiedziło ponad 2,8 mln zagranicznych turystów, więcej niż w 2017 r. Prognozy na bieżący rok zapowiadają kolejny wzrost - do 2,9 mln - informuje środowy "Puls Biznesu".
 • Tatry: Siedem grzechów głównych polskich turystów

  Tatry: Siedem grzechów głównych polskich turystów

  Wielu Polaków nie wyobraża sobie letniego urlopu bez przynajmniej krótkiego wypadu w góry. W wakacyjnym szczycie sezonu w Tatry przyjeżdża nawet półtora miliona osób. Niestety, część z nich zapomina o apelach Tatrzańskiego Parku Narodowego o odpowiednim zachowaniu na szlakach, zdrowym rozsądku i dobrych manierach. Oto siedem grzechów głównych tatrzańskich turystów.
 • Na lotniskach koczują pasażerowie. Czekają na samoloty i dalsze zmiany w prawie

  Na lotniskach koczują pasażerowie. Czekają na samoloty i dalsze zmiany w prawie

  Turyści koczujący na lotniskach to prawdziwa plaga tegorocznych wakacji. Problem, który wywołują przewoźnicy, narasta, a muszą zmierzyć się z nim także inni przedsiębiorcy działający w branży turystycznej.
 • Amsterdam chce dyscyplinować niesfornych turystów. Uderza po kieszeni

  Amsterdam chce dyscyplinować niesfornych turystów. Uderza po kieszeni

  Amsterdam to jedno z miast, które szczególnie cierpią przez najazd turystów. Ich wybryki będą ostro karane.
 • Majorka ma dość turystów

  Na wyspie powoli wprowadza się limity miejsc noclegowych. Od 1 lipca mieszkańcy Palmy nie będą już mogli wynajmować obcym swych prywatnych mieszkań.
 • Od lipca rewolucja w branży turystycznej

  Od lipca rewolucja w branży turystycznej

  Nowe, restrykcyjne prawo o ochronie danych osobowych i ustawa o imprezach turystycznych, która zacznie obowiązywać z początkiem lipca to dwie najważniejsze zmiany legislacyjne, które odczuje w tym roku branża turystyczna.
 • Coraz więcej cudzoziemców wybiera wakacje w Polsce

  Coraz więcej cudzoziemców wybiera wakacje w Polsce

  90 tys. więcej osób przyjechało w tym roku na wakacje do Polski. Urlop nad Wisłą spędziło prawie 1,5 miliona turystów zagranicznych. Najmocniej zyskujemy w oczach Niemców, Amerykanów, Ukraińców i Włochów. W ostatnim sezonie mniej przyjechało natomiast do Polski Białorusinów, Rosjan i Norwegów - wynika z danych zebranych przez Lion's Bank.
 • Nacje, które mają dość turystów...

  Nacje, które mają dość turystów...

  W Hiszpanii - szczególnie na Balearach i w Barcelonie - mają dość turystów. Podobnie jest w Rzymie czy Nowym Jorku. Czy konflikty pomiędzy podróżnikami a społecznościami lokalnymi będą eskalować?

Filmy - Turyści (71)