turyści

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Turyści (Film (2012)[Sightseers] Reż.Ben Wheatley) ,

Artykuły - Turyści (245)

 • Majorka ma dość turystów

  Na wyspie powoli wprowadza się limity miejsc noclegowych. Od 1 lipca mieszkańcy Palmy nie będą już mogli wynajmować obcym swych prywatnych mieszkań.
 • Od lipca rewolucja w branży turystycznej

  Od lipca rewolucja w branży turystycznej

  Nowe, restrykcyjne prawo o ochronie danych osobowych i ustawa o imprezach turystycznych, która zacznie obowiązywać z początkiem lipca to dwie najważniejsze zmiany legislacyjne, które odczuje w tym roku branża turystyczna.
 • Coraz więcej cudzoziemców wybiera wakacje w Polsce

  Coraz więcej cudzoziemców wybiera wakacje w Polsce

  90 tys. więcej osób przyjechało w tym roku na wakacje do Polski. Urlop nad Wisłą spędziło prawie 1,5 miliona turystów zagranicznych. Najmocniej zyskujemy w oczach Niemców, Amerykanów, Ukraińców i Włochów. W ostatnim sezonie mniej przyjechało natomiast do Polski Białorusinów, Rosjan i Norwegów - wynika z danych zebranych przez Lion's Bank.
 • Nacje, które mają dość turystów...

  Nacje, które mają dość turystów...

  W Hiszpanii - szczególnie na Balearach i w Barcelonie - mają dość turystów. Podobnie jest w Rzymie czy Nowym Jorku. Czy konflikty pomiędzy podróżnikami a społecznościami lokalnymi będą eskalować?
 • Procedura reklamacyjna usług turystycznych

  Procedura reklamacyjna usług turystycznych

  Nie każdy turysta korzystający z usług organizatora turystyki może zaliczyć wczasy lub wycieczkę do udanych. Jeżeli przyczyna takiego stanu rzeczy leży po stronie samego organizatora lub podmiotów, z którymi ten współpracuje przy wykonaniu umowy, należy rozważyć złożenie reklamacji. Pomocna do tego powinna być zwykle nieczytana przez klientów umowa o świadczenie usług turystycznych. W jej treści powinno się znaleźć wskazanie sposobu i terminu zgłaszania reklamacji związanych z wykonywaniem usług.
 • Turyści powoli rozkradają wyspę, padł rekord

  Turyści powoli rozkradają wyspę, padł rekord

  Celnicy na lotnisku na Sardynii rekwirują turystom setki kilogramów piasku z plaż, muszelek i kamieni, które chcą zabrać jako pamiątkę z wakacji. Rekordzista miał przy sobie 25 kg kamyków.
 • Nepal: Turyści zawdzięczają życie złodziejowi?

  Nepal: Turyści zawdzięczają życie złodziejowi?

  Z powodu kradzieży pieniędzy przez nieuczciwego nepalskiego przewodnika, dziewięciu Greków zostało zmuszonych do wcześniejszego powrotu do Europy. Dzięki temu udało im się uniknąć katastrofalnego trzęsienia ziemi i być może śmierci – pisze serwis AFP. Liczba ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu wzrosła do ponad 3200 osób.

Filmy - Turyści (27)