Turku

Artykuły - Turku (19)

 • Świąt nie będzie, póki on się nie zgodzi

  Świąt nie będzie, póki on się nie zgodzi

  W Finlandii, znanej jako ojczyzna św. Mikołaja, potrzeba zgody jednego człowieka, by można było świętować Boże Narodzenie. I wcale nie jest to decyzja długobrodego jegomościa w czerwonym kubraczku...
 • Marek Plawgo jak David Beckham

  Marek Plawgo jak David Beckham

  Marek Plawgo dołączył do długiej listy sportowców, których leczył Sakari Orava. We wtorek Fin przeprowadził w Turku zoperował jego rozścięgno podeszwowe. Lekkoatleta liczy, że za miesiąc będzie już trenował.
 • Ruch Chorzów - Szachtior Karaganda 1-0 w LE

  W rewanżowym meczu I rundy Ligi Europejskiej Ruch Chorzów pokonał 1-0 Szachtiora Karaganda i awansował do II rundy (na wyjeździe było 2-1). W II rundzie 15 lipca na wyjeździe podopieczni Waldemara Fornalika zmierzą się z maltańskim FC Valetta.
 • Animowano-dokumentalna Łódź

  Animowano-dokumentalna Łódź

  Balbina Bruszewska, reżyserka i autorka scenariusza filmu pt. "Miasto płynie" została laureatką Grand Prix 13. Przeglądu Studenckich Etiud Filmowych "Klaps 2010" w Turku (Wielkopolska).
 • Historyczny krążek odnaleziony w pralni

  Historyczny krążek odnaleziony w pralni

  Krążek hokejowy, którym reprezentacja Kanady strzeliła zwycięska bramkę w finale olimpijskim z USA, zaraz po meczu zaginął, ale odnalazł się przed kilkoma dniami w ... pralni w Turku w Finlandii.
 • Operował Beckhama i stał się gwiazdą

  Operował Beckhama i stał się gwiazdą

  Operacja nogi Davida Beckhama w Turku sprawiła, że oczy całego świata zwróciły się w kierunku Finlandii, a "gwiazdą" światowego futbolu został fiński chirurg Sakari Orava, który - jak się okazało - już od wielu lat operuje piłkarzy największych klubów Europy.
 • Beckham już po operacji w Turku

  Beckham już po operacji w Turku

  David Beckham, którzy przeszedł w fińskim Turku operację zerwanego w niedzielę ścięgna Achillesa, opuścił w środę klinikę i odleciał ze Skandynawii prywatnym samolotem. Niespełna 35-letni zawodnik wróci do gry dopiero za pół roku.
 • Finlandia: "Anioł śmierci" nie żyje

  Fińska pielęgniarka, nazywana "aniołem śmierci" z powodu zabicia pacjentki i próbę zabicia niemowlęcia, zmarła w celi więziennej, gdzie odsiadywała karę dożywocia - podała dziś policja.
 • Teatr Lemury z Bydgoszczy laureatem Spotkań "Czwarta Ściana"

  Spektakl "Piaskownica" według Michała Walczaka, w wykonaniu Teatru Lemury w Bydgoszczy zdobył główną nagrodę zakończonych w sobotę wieczorem w Turku (Wielkopolska) 16. Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych Młodych "Czwarta Ściana".
 • Powstał największy statek pasażerski w dziejach

  Powstał największy statek pasażerski w dziejach

  Największy i najdroższy statek pasażerski, jaki kiedykolwiek zbudowano, "Oasis of the Seas" został przekazany w fińskiej stoczni STX w Turku firmie Royal Caribbean.