Turek

Artykuły - Turek (70)

 • Zarzuty dla Turków za nazistowskie gesty w Oświęcimiu

  Zarzut publicznego promowania faszyzmu usłyszało dwóch studentów z Turcji. Wczoraj zostali zatrzymani przez oświęcimską policję po tym jak przed bramą z napisem "Arbeit macht frei" fotografowali się wykonując charakterystyczny gest uniesionej ręki, którym pozdrawiali się hitlerowcy.
 • Pamiętajmy o tych, którzy odeszli

  Pamiętajmy o tych, którzy odeszli

  Polskie kino straciło w tym roku wiele wybitnych osobowości. Zmarli m.in. Wojciech Siemion, Jerzy Turek, Maciej Kozłowski, Elżbieta Czyżewska. W katastrofie smoleńskiej zginął Janusz Zakrzeński. Filmowy świat pożegnał również: Dennisa Hoppera, Claude'a Chabrola, Arthura Penna i Erica Rohmera. Dzisiaj wspominamy artystów, którzy odeszli w minionych miesiącach.
 • Lech przegrał sparing z drugoligowym Turem Turek

  Piłkarze Lecha Poznań przegrali w Turku z drugoligowym Turem 1-2 (1-0) w meczu sparingowym. Dochód ze spotkania zostanie przekazany powodzianom z okolic Bogatyni.
 • Izraelczyk i Turek w komisji ds. "Flotylli Wolności"

  Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun ogłosił w niedzielę nazwiska przedstawicieli Izraela i Turcji, którzy wejdą w skład międzynarodowej komisji do zbadania izraelskiej operacji przeciwko flotylli z pomocą humanitarną dla Strefy Gazy.
 • Roman Turek pożegnał się z zawodowym hokejem

  Bramkarz hokejowy Roman Turek zakończył sportową karierę w wieku 40 lat.
 • Hedo Turkoglu i Josh Childress w Phoenix Suns

  Hedo Turkoglu i Josh Childress w Phoenix Suns

  Hedo Turkoglu i Josh Childress w nadchodzącym sezonie koszykarskiej ligi NBA będą bronić barw Phoenix Suns. Turek trafił tam z Toronto Raptors, a Amerykanin ostatnio grał w Olympiakosie Pireus.
 • Analfabecie można odmówić obywatelstwa

  Cudzoziemcowi ubiegającemu się o obywatelstwo niemieckie można odmówić, jeśli jest analfabetą - orzekł w czwartek federalny trybunał administracyjny, odrzucając skargę Turka, który w Niemczech mieszka od 1989 roku i korzysta z prawa azylu.
 • Rozkaz: Zabić papieża

  Rozkaz: Zabić papieża

  Dokładnie 29 lat temu, 13 maja 1981 r., błogosławiący zebranych na placu św. Piotra wiernych Jan Paweł II nagle osunął się w ramiona osobistego sekretarza. Zanim trafionego dwoma pociskami papieża przewieziono do rzymskiej kliniki, oszołomiony tłum złapał tureckiego zamachowca. Do dziś nie wyjawił on swoich mocodawców...
 • ME w ciężarach: Turek Bilgin obronił tytuł

  Erol Bilgin zdobył w Mińsku złoty medal mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów w kategorii 62 kg uzyskując w dwuboju 304 kg (139+165). Reprezentant Turcji obronił tytuł wywalczony rok temu w Bukareszcie.
 • Jerzy Turek pośmiertnie odznaczony

  Jerzy Turek pośmiertnie odznaczony

  Prezydent Lech Kaczyński przyznał pośmiertnie aktorowi Jerzemu Turkowi Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla kultury polskiej i za osiągnięcia w pracy artystycznej - poinformowano w środę, 17 lutego, na internetowej stronie prezydenta.