InteriaTV - Turcja

Filmy - Turcja (44)

 • Łodzie pełne ludzi przybijają do brzegów Grecji. Funkcjonariusz straży przybrzeżnej wzywa, by zawracali

  Morze Egejskie. Od niedzieli (01.03) ponad tysiąc migrantów dotarło do greckich wysp na Morzu Egejskim - podała grecka policja. Jedna z łodzi zaczęła tonąć u wybrzeży greckiej wyspy Lesbos. Uratowano 47 uchodźców. Dwoje dzieci trafiło do szpitala, jednego nie udało się uratować. Nie jest znany stan drugiego dziecka. Grecka Straż Przybrzeżna opublikowała film pokazujący, jak jedna z jej łodzi patrolowych podpływa do pontonu z migrantami na Morzu Egejskim. Funkcjonariusz na pokładzie statku straży przybrzeżnej krzyczy „Wracajcie!”. Według lokalnych mediów, podobne okrzyki wznosili mieszkańcy wyspy Lesbos. Grupa osób próbowała uniemożliwić migrantom opuszczenie łodzi i wyjście na brzeg. Według tych relacji, krzyczeli "Wracajcie do Turcji!". (STORYFUL/x-news)
 • Podróże marzeń - Turcja: Stambuł

  Stambuł to spadkobierca Cesarstwa Bizantyńskiego. Miasto, znane dawniej jako Konstantynopol, leży na dwóch kontynentach, podzielone cieśniną Bosfor. Azjatycką część zajmuje spokojna bogata dzielnica mieszkalna, a po europejskiej stronie tętni życie gospodarcze. Liczne zabytki miasta, takie jak Hagia Sofia, Błękitny Meczet czy Twierdza Siedmiu Wież, co roku przyciągają miliony turystów.
 • Podróże marzeń - Riwiera Turecka

  Riwiera Turecka na wybrzeżu Morza Śródziemnego gościnnie wita turystów słońcem i rozległymi plażami. Pośród krętych dróg, ciepłych jezior, dzikich wodospadów oraz pomarańczowych i oliwnych gajów możemy natrafić na zabytki z epoki antyku i średniowiecza. Meczety i minarety, seldżuckie forty, starożytne teatry, grobowce wydrążone w skale, bizantyjskie świątynie, malownicze rybackie wioski i bazary – wszystko to składa się na czarodziejską atmosferę tego regionu.
 • DW Stories: Właściciele zamków poszukiwani

  Marzyłeś o zamku? Teraz możesz go mieć! Właśnie ruszyła "wyprzedaż" zamków w Turcji.
 • Krach walutowy w Turcji

  Dramatyczny spadek wartości liry sprawił, że Turcja stała się dla turystów zakupowym rajem, pod warunkiem oczywiście, że płaci się w euro lub w dolarach. W Stambule przed luksusowymi butikami wydłużają się kolejki.
 • Ostrzelano ambasadę USA w Ankarze

  Jak donoszą amerykańskie media, w godzinach porannych ambasada USA w Ankarze została ostrzelana przez nieznanych sprawców, którzy uciekli z miejsca zdarzenia. W incydencie nikt nie ucierpiał.
 • Kontrowersyjna kara dla pijanych kierowców. W końcu zmądrzeją?

  Nietrzeźwi kierowcy to zmora polskich dróg. Jak się okazuje, nie dotyczy to jedynie naszego kraju, za to kara, jaka obowiązuje chojraków, którzy siadają za kierownicę pod wpływem, w Turcji jest bardzo… interesująca. Nietrzeźwych kierowców wywozi się tam 30 kilometrów od miejsca zamieszkania. Dlaczego? A dlatego, by wlekli się do domu piechotą. Pod groźbą kary więzienia zabrania się im wtedy korzystania z publicznych środków komunikacji. Jak myślicie, przydałoby się w Polsce takie prawo, kiedy inne metody nie przynoszą skutków?
 • Koniec gościnności dla syryjskich uchodźców w Turcji

  Turcy, którzy do niedawna z otwartością przyjmowali nielegalnych uchodźców z sąsiedniej Syrii, dziś są do nich wrogo nastawieni. Żołnierze na granicy znęcają się nad nimi fizycznie i psychicznie. Dodatkowo, kontrole policji i straży granicznej są coraz ostrzejsze.
 • Mogherini: Turcja jest wciąż kandydatem do członkostwa w Unii Europejskiej

  Mogherini: Turcja jest wciąż kandydatem do członkostwa w Unii Europejskiej.
 • Turcja. Opozycja oskarża Erdogana o sterowanie sądami

  Turcja. Opozycja oskarża Erdogana o sterowanie sądami.