menway - Turcja

Artykuły - Turcja (4)

 • Miss Exclusive 2012: Duży sukces Polki

  Miss Exclusive 2012: Duży sukces Polki

  Jak wiadomo, Polki należą do najpiękniejszych kobiet świata. Wiadomość, którą otrzymaliśmy z Turcji tylko potwierdza naszą niezbyt odkrywczą tezę. 21-letnia Karolina Pajączkowska dotarła do finału konkursu Miss Exclusive of the World 2012, który odbył się w Cesme pod Izmirem.
 • Ofiara Polikseny

  Ofiara Polikseny

  Upalny sierpień, trwają prace na stanowisku wykopaliskowym w Troi. Grupa archeologów dokonuje niecodziennego odkrycia: na domniemanym cmentarzysku achajskim leży obsypany złotymi blaszkami kobiecy szkielet, który doktor Pola Mor, ambitna archeolożka, identyfikuje jako szczątki mitycznej Polikseny, branki Achillesa. Radość ze wspaniałego znaleziska nie trwa jednak długo...
 • Polak nauczył wiedeńczyków pić kawę

  Polak nauczył wiedeńczyków pić kawę

  Bohater ostatnich dni, żołnierz Jerzy Franciszek Kulczycki, we wrześniu 1683 r. stoi przed królem Janem III Sobieskim. Kilka dni wcześniej w dużej mierze przyczynił się do uratowania Wiednia przed Turkami. - Panie, nie żądam żadnych nagród ani przywilejów. Jedyne, czego pragnę, to te worki pełne paszy dla wielbłądów. Daruj mi je, proszę - mówi do władcy.
 • Sworzeń bosforski

  Sworzeń bosforski

  Turcja, do niedawna zafascynowana Zachodem, coraz częściej spogląda w przeciwną stronę i zbliża się do Iranu, Rosji i Syrii.