Turcja

Artykuły - Turcja (2018)

 • Biznesowe nadzieje z Turcją rozbiły się o kryzys

  Biznesowe nadzieje z Turcją rozbiły się o kryzys

  Rok temu, 17 października, podczas szczytu polsko-tureckiego, krajowy biznes z nadzieją patrzył w stronę rynku nad Bosforem. Ambitne plany współpracy zakładały nawet podwojenie wzajemnej wymiany handlowej.
 • Turecka walka z inflacją - naklejki i policja

  Turecka walka z inflacją - naklejki i policja

  Desperacja - nie można inaczej nazwać działań, które zostały zaprezentowane przez tureckie ministerstwo finansów w tym tygodniu. Szumny plan walki z inflacją okazał się farsą, która zamiast redukować zagrożenia ekonomiczne dla kraju tylko i wyłącznie je zwiększa - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • "Hurriyet": Rozwój gospodarczy Polski powinien być wzorem dla Turcji

  Gospodarczy rozwój Polski w ciągu ostatniego ćwierćwiecza powinien być inspiracją dla Turcji - napisał w piątek turecki dziennik "Herriot Daily News", podkreślając, że to Polska jest dziś znacznie lepiej postrzegana przez inwestorów.
 • Gigantyczna inflacja w Turcji

  Gigantyczna inflacja w Turcji

  Ceny konsumentów w Turcji wzrosły o ponad 24 proc. w ciągu roku. Prawie dwukrotnie wyższa była w tym czasie inflacja producentów. Do tego wskaźniki wyprzedzające koniunkturę gospodarczą nieubłaganie sugerują recesję. Większość problemów Ankary to rezultat całkowicie nieodpowiedzialnej polityki ekonomicznej nastawionej na doraźne stymulowanie koniunktury poprzez nieefektywne inwestycje infrastrukturalne - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Turecka gospodarka już się wykoleiła

  Turecka gospodarka już się wykoleiła

  5,2 proc. - w takim tempie rozwijała się turecka gospodarka w II kwartale br. Ten zaskakująco szybki wzrost PKB za chwilę przejdzie do historii. Turcja jest na skraju recesji, co sugerują wskaźniki wyprzedzające, szalejąca inflacja i potężny kryzys walutowy. Nadchodzącego załamania prawdopodobnie nic już nie zatrzyma - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Bank Centralny Turcji podwyższył główną stopę do 24,0 proc.

  Bank Centralny Turcji podwyższył główną stopę do 24,0 proc.

  Bank Centralny Turcji (CTB) podwyższył benchmarkową, jednotygodniową stopę repo o 625 pb do 24,0 proc. - poinformował bank w komunikacie.
 • Krach walutowy w Turcji

  Dramatyczny spadek wartości liry sprawił, że Turcja stała się dla turystów zakupowym rajem, pod warunkiem oczywiście, że płaci się w euro lub w dolarach. W Stambule przed luksusowymi butikami wydłużają się kolejki.
 • Turcja. Erdogan wzywa do determinacji w "odpieraniu ataków na gospodarkę"

  Turcja. Erdogan wzywa do determinacji w "odpieraniu ataków na gospodarkę"

  Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan wezwał w sobotę swoich rodaków do "poświęcenia i determinacji" w celu "odpierania ataków na gospodarkę" pogrążonej w kryzysie walutowym Turcji.
 • Polską walutę osłabia turecka zawierucha

  Polską walutę osłabia turecka zawierucha

  Polska waluta traci na wartości z powodu tureckiej liry. Wprawdzie osłabienie kursu jest mniejsze niż w przypadku wielu innych krajów wschodzących, ale skutki mogą być odczuwalne przez kolejne tygodnie.
 • S&P obniżył długoterminowy rating Turcji w walucie obcej do "B+", perspektywa stabilna

  Agencja S&P obniżyła rating długoterminowego zadłużenia Turcji w walucie obcej do "B+", a w walucie lokalnej do "BB-". Perspektywa obu ratingów jest stabilna.

Filmy - Turcja (62)

 • Recep Erdogan otworzył superlotnisko w Stambule

  Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan otworzył nowe gigantyczne lotnisko w Stambule. Według tureckich władz, port lotniczy nad Bosforem ma być największy na świecie. (RUPTLY/x-news)
 • Wypadek ciężarówki z migrantami w Turcji. Zginęło 19 osób

  19 osób zginęło w wypadku drogowym na zachodzie Turcji. Ciężarówka wioząca migrantów spadła z autostrady i rozbiła się w rzece. Wśród ofiar są dzieci. 11 osób zostało rannych. (RUPTLY/x-news)
 • Protestujący dziennikarz wyprowadzony z konferencji A. Merkel i R. Erdogana w Berlinie

  Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan przebywa z wizytą państwową w Niemczech. Podczas jego konferencji prasowej z kanclerz Angelą Merkel z sali wyprowadzono dziennikarza. Ertugrul Yiglit był ubrany w koszulkę wzywającą do wolności mediów w Turcji. Nie wiadomo, czy wyprowadzili go agenci tureckiego secret service ani w czym - poza strojem - naruszył powagę konferencji prasowej. (RUPTLY/x-news)
 • Putin i Erdogan zadecydowali o utworzeniu strefy zdemilitaryzowanej w syryjskim Idlibie

  Prezydenci Rosji i Turcji, Władimir Putin i Recep Tayyip Erdogan, ogłosili utworzenie strefy zdemilitaryzowanej w syryjskiej prowincji Idlib. Strefę zdemilitaryzowaną, która ma być utworzona do 15 października, będą patrolować siły tureckie i rosyjskie - powiedzieli prezydenci w czasie konferencji prasowej po spotkaniu w rosyjskim Soczi. Putin poinformował, że do 10 października ze strefy, szerokiej na 15-20 km, ma być wycofana ciężka broń. Dodał, że obszar ten będą musieli opuścić "radykalni" rebelianci, w tym z Frontu al-Nusra. (RUPTLY/x-news)