Turcja

Artykuły - Turcja (2032)

 • Turcja apeluje do Moskwy i Waszyngtonu: Już skończcie

  Turcja apeluje do Moskwy i Waszyngtonu: Już skończcie

  Premier Turcji Binali Yildirim porównał w środę groźby między Rosją a Stanami Zjednoczonymi, dotyczące ewentualnego ataku na Syrię, do "bijatyki" i zaapelował o jej zakończenie. Wezwał do działań mających na celu "leczenie ran" w regionie.
 • Niespełna dwa razy więcej rezerwacji na tegoroczny długi weekend majowy. Najczęściej wybieramy Grecję i Turcję

  Niespełna dwa razy więcej rezerwacji na tegoroczny długi weekend majowy. Najczęściej wybieramy Grecję i Turcję

  W tym roku podczas długiego weekendu majowego na wyjeździe relaksować się będzie niemal dwa razy więcej klientów biur podróży - wynika ze statystyk Travelplanet.pl.
 • Polskie rodziny z coraz większym wyprzedzeniem rezerwują wakacyjne wyjazdy. W tym roku będą wypoczywać głównie w Bułgarii, Turcji i na greckich wyspach

  Polskie rodziny z coraz większym wyprzedzeniem rezerwują wakacyjne wyjazdy. W tym roku będą wypoczywać głównie w Bułgarii, Turcji i na greckich wyspach

  Last minute nie jest już najbardziej preferowaną przez polskie rodziny formą rezerwacji zagranicznych wakacji. Intensywny ruch w biurach podróży trwa już od stycznia, ale wciąż dostępne są atrakcyjne oferty z nawet 25-proc. zniżką. Wczesna rezerwacja to także większa szansa znalezienia hotelu w dobrej lokalizacji i z najlepszymi atrakcjami. Z danych biura podróży Neckermann Podróże wynika, że w tym roku rodziny będą wypoczywać głównie w Bułgarii, Turcji, na greckich wyspach, w Hiszpanii i Egipcie, rośnie także popularność Włoch.
 • Turcja ma problem: Waluta na dnie, rating w dół

  Turcja ma problem: Waluta na dnie, rating w dół

  Szybko rosnący PKB i niski poziom długu sektora finansów publicznych sugerują, że turecka gospodarka ma się świetnie. Tymczasem Moody's właśnie obciął rating tego kraju, a lira osiągnęła historyczne minima w relacji do euro. Dlaczego? - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • ETi wchodzi na Polski rynek

  ETi wchodzi na Polski rynek

  ETi - turecki lider w segmencie słodyczy - ogłasza wejście na polski rynek. Producent czekoladek, herbatników, ciast oraz słonych przekąsek, który wygenerował w zeszłym roku 1,3 miliarda euro przychodu ze sprzedaży, znajduje się wśród 100 największych przedsiębiorstw w Turcji. W pierwszym roku obecności w Polsce ETi planuje inwestycje wielkości kilku milionów euro.
 • Rośnie napięcie na granicy syryjsko-tureckiej. Kolejne ataki

  Rośnie napięcie na granicy syryjsko-tureckiej. Kolejne ataki

  Cztery rakiety wystrzelone z terytorium Syrii uderzyły wcześnie rano w niedzielę w miasto Kilis na południu Turcji przy granicy z Syrią - poinformowała turecka agencja Anatolia. Spotkało się to z analogiczną odpowiedzią strony tureckiej. Premier Turcji poinformował, że armia tego kraju wkroczyła do kurdyjskiej enklawy na terenie Syrii.
 • Turcja ograniczy składkę do budżetu Rady Europy

  Turcja ograniczy składkę do budżetu Rady Europy

  Turcja ograniczy swój wkład finansowy do budżetu Rady Europy - poinformował w środę sekretarz generalny tej organizacji Thorbjoern Jagland na konferencji prasowej z Kemalem Kilicdaroglu, przewodniczącym opozycyjnej tureckiej Partii Ludowo-Republikańskiej (CHP).
 • Gorsze nastroje w Turcji

  Gorsze nastroje w Turcji

  Na rynkach wiele mówi się o Turcji, główny indeks tracił wczoraj blisko 3%. To echo konfliktu dyplomatycznego, do jakiego doszło w weekend na linii USA-Turcja. Kurs TRY/PLN po raz pierwszy w historii spadł poniżej parytetu.
 • ​Turcja: Niezapowiedziane manewry wojskowe przy granicy z Irakiem

  ​Turcja: Niezapowiedziane manewry wojskowe przy granicy z Irakiem

  Niezapowiedziane manewry tureckiej armii rozpoczęły się w poniedziałek w okolicach miasta Silopi, w pobliżu przejścia granicznego Habur między Turcją i irackim autonomicznym Kurdystanem - poinformowały tureckie siły zbrojne.
 • Prezydent Turcji: Możliwa wspólna operacja z Iranem przeciwko Kurdom

  Prezydent Turcji: Możliwa wspólna operacja z Iranem przeciwko Kurdom

  Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan oświadczył w poniedziałek, że nie wyklucza współpracy z Iranem. Stwierdził, że możliwa jest turecko-irańska operacja wojskowa przeciwko kurdyjskim bojownikom. Deklarację tę złożył po ubiegłotygodniowym spotkaniu szefów sztabów generalnych armii obu państw w Ankarze.

Filmy - Turcja (52)