Turcja

Artykuły - Turcja (2018)

 • Dlaczego Turcja spada w gospodarczą otchłań?

  Dlaczego Turcja spada w gospodarczą otchłań?

  Rekordowo słaba waluta i szalejąca inflacja obrazują fatalny stan tureckiej gospodarki. Dziś potwierdza to także obniżenie ratingu głębiej do poziomu śmieciowego. Co gorsza, z dostępnych danych wynika, że sytuacja ekonomiczna nad Bosforem jeszcze się pogorszy - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Fitch obniżył rating dla Turcji do "BB", perspektywa negatywna

  Fitch obniżył rating dla Turcji do "BB", perspektywa negatywna

  Agencja Fitch obniżyła długoterminowy rating IDR w walucie obcej dla Turcji do "BB" z "BB+" - poinformował Fitch w komunikacie. Perspektywa ratingu jest negatywna.
 • Fitch obniżył rating dla Turcji

  Fitch obniżył rating dla Turcji

  Agencja Fitch obniżyła długoterminowy rating IDR w walucie obcej dla Turcji do "BB" z "BB+" - poinformował Fitch w komunikacie. Perspektywa ratingu jest negatywna.
 • Kolejne ciemne chmury nad lirą

  Kolejne ciemne chmury nad lirą

  Po udanym zeszłym tygodniu złoty z przytupem wszedł w kolejny, zyskując bardzo wyraźnie do swoich głównych konkurentów.
 • Lira straciła najwięcej. Czy może dojść do kryzysu walutowego?

  Lira straciła najwięcej. Czy może dojść do kryzysu walutowego?

  Turecka lira to waluta europejska, która w ostatnich latach poniosła największe straty. Znane są wyniki wyborów w tym kraju, wprowadzono system prezydencki i ograniczono rolę parlamentu. Jaka będzie reakcja inwestorów?
 • Rozpaczliwy apel Erdogana do Turków. Chodzi o wsparcie waluty

  Rozpaczliwy apel Erdogana do Turków. Chodzi o wsparcie waluty

  Bezustanny spadek kursu tureckiej liry skłonił prezydenta do dramatycznego apelu: Wyciągnijcie spod poduszek dolary i euro!
 • Rosja ma porozumienie z Turcją ws.Tureckiego Potoku

  Rosyjski koncern Gazprom porozumiał się z Turcją w sprawie budowy lądowej części planowanego gazociągu Turecki Potok, która ma biec do granicy Turcji z jednym z krajów Unii Europejskiej - podają w poniedziałek dzienniki "Kommiersant" i "Wiedomosti".
 • Turcja Erdogana. Złe wieści z Europy.

  Turcja Erdogana. Złe wieści z Europy.

  Polityka prezydenta Turcji doprowadziła do tego, że notowania lokalnej waluty totalnie wymknęły się spod kontroli. O ile jego zachowanie szczególnie nie dziwi, o tyle niemal zupełny brak reakcji banku centralnego (podobno jeszcze niezależnego) już tak. Tymczasem wstępne odczyty indeksów PMI w Europie sugerują wyraźne spowolnienie wzrostu gospodarczego. To niedobra wiadomość dla Polski.
 • Turcja na ustach wszystkich. Załamanie liry

  Turcja na ustach wszystkich. Załamanie liry

  Bank Centralny Turcji (CTB) na nadzwyczajnym posiedzeniu podwyższył stopę procentową "późnego okna płynnościowego" (LLW) o 300 pb do 16,50 proc. - poinformował bank w komunikacie.
 • Słaba lira gra prawdę o tureckiej gospodarce

  Słaba lira gra prawdę o tureckiej gospodarce

  Tureckie PKB rośnie szybko jak na drożdżach. Ten wzrost jest jednak niewiele wart ze względu na pikującą wartość tureckiej waluty. Ostatnia fala wyprzedaży liry to efekt wypowiedzi prezydenta Erdogana sugerującej, że administracja rządowa z tylnego siedzenia kieruje działaniami banku centralnego - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

Filmy - Turcja (52)