Turcja

Artykuły - Turcja (2030)

 • Turcja ma problem: Waluta na dnie, rating w dół

  Turcja ma problem: Waluta na dnie, rating w dół

  Szybko rosnący PKB i niski poziom długu sektora finansów publicznych sugerują, że turecka gospodarka ma się świetnie. Tymczasem Moody's właśnie obciął rating tego kraju, a lira osiągnęła historyczne minima w relacji do euro. Dlaczego? - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • ETi wchodzi na Polski rynek

  ETi wchodzi na Polski rynek

  ETi - turecki lider w segmencie słodyczy - ogłasza wejście na polski rynek. Producent czekoladek, herbatników, ciast oraz słonych przekąsek, który wygenerował w zeszłym roku 1,3 miliarda euro przychodu ze sprzedaży, znajduje się wśród 100 największych przedsiębiorstw w Turcji. W pierwszym roku obecności w Polsce ETi planuje inwestycje wielkości kilku milionów euro.
 • Rośnie napięcie na granicy syryjsko-tureckiej. Kolejne ataki

  Rośnie napięcie na granicy syryjsko-tureckiej. Kolejne ataki

  Cztery rakiety wystrzelone z terytorium Syrii uderzyły wcześnie rano w niedzielę w miasto Kilis na południu Turcji przy granicy z Syrią - poinformowała turecka agencja Anatolia. Spotkało się to z analogiczną odpowiedzią strony tureckiej. Premier Turcji poinformował, że armia tego kraju wkroczyła do kurdyjskiej enklawy na terenie Syrii.
 • Turcja ograniczy składkę do budżetu Rady Europy

  Turcja ograniczy składkę do budżetu Rady Europy

  Turcja ograniczy swój wkład finansowy do budżetu Rady Europy - poinformował w środę sekretarz generalny tej organizacji Thorbjoern Jagland na konferencji prasowej z Kemalem Kilicdaroglu, przewodniczącym opozycyjnej tureckiej Partii Ludowo-Republikańskiej (CHP).
 • Gorsze nastroje w Turcji

  Gorsze nastroje w Turcji

  Na rynkach wiele mówi się o Turcji, główny indeks tracił wczoraj blisko 3%. To echo konfliktu dyplomatycznego, do jakiego doszło w weekend na linii USA-Turcja. Kurs TRY/PLN po raz pierwszy w historii spadł poniżej parytetu.
 • ​Turcja: Niezapowiedziane manewry wojskowe przy granicy z Irakiem

  ​Turcja: Niezapowiedziane manewry wojskowe przy granicy z Irakiem

  Niezapowiedziane manewry tureckiej armii rozpoczęły się w poniedziałek w okolicach miasta Silopi, w pobliżu przejścia granicznego Habur między Turcją i irackim autonomicznym Kurdystanem - poinformowały tureckie siły zbrojne.
 • Prezydent Turcji: Możliwa wspólna operacja z Iranem przeciwko Kurdom

  Prezydent Turcji: Możliwa wspólna operacja z Iranem przeciwko Kurdom

  Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan oświadczył w poniedziałek, że nie wyklucza współpracy z Iranem. Stwierdził, że możliwa jest turecko-irańska operacja wojskowa przeciwko kurdyjskim bojownikom. Deklarację tę złożył po ubiegłotygodniowym spotkaniu szefów sztabów generalnych armii obu państw w Ankarze.
 • Rząd w Turcji chce ponownie przedłużyć stan wyjątkowy

  Rząd w Turcji chce ponownie przedłużyć stan wyjątkowy

  Turecki rząd zwrócił się w poniedziałek do parlamentu o przedłużenie stanu wyjątkowego na kolejne trzy miesiące. Został on wprowadzony po udaremnionej próbie puczu w lipcu ubiegłego roku.
 • Turcja: Kolejne zatrzymania oskarżonych o pucz

  Turcja: Kolejne zatrzymania oskarżonych o pucz

  Pozarządowa agencja prasowa Anatolia podała, że tureckie władze wydały nakaz zatrzymania kolejnych 127 osób podejrzanych o związki z ubiegłoroczną próbą wojskowego zamachu stanu. W sobotę i w niedzielę świętowano w Turcji pierwszą rocznicę udaremnienia puczu.
 • Akcja tureckiej policji przeciwko IS. Zginęło pięciu bojowników

  Akcja tureckiej policji przeciwko IS. Zginęło pięciu bojowników

  W czasie operacji tureckiej policji w mieście Konya, w środkowej części kraju, zabitych zostało pięciu bojowników Państwa Islamskiego. Jak podała prywatna agencja prasowa Dogan, czterech policjantów zostało lekko rannych.

Filmy - Turcja (52)