tupolew

Artykuły - Tupolew (93)

 • Jak wyglądały różnice między radzieckimi a amerykańskimi samolotami?

  Jak wyglądały różnice między radzieckimi a amerykańskimi samolotami?

  W szczytowym okresie zimnej wojny, Boeing oraz Airbus konkurowały z sowieckimi samolotami. Serwis SimpleFlying zdradza, gdzie pojawiły się najbardziej istotne różnice.
 • "Tajne akta S". Wygraj sensacyjną książkę Juergena Rotha

  "Tajne akta S". Wygraj sensacyjną książkę Juergena Rotha

  Ta książka wywołała burzę, zanim trafiła do księgarń. Niemiecki dziennikarz śledczy Juergen Roth, powołując się na dokument niemieckiego wywiadu, w publikacji "Tajne akta S" dowodzi, że w Smoleńsku doszło do zamachu, a śmierć Lecha Kaczyńskiego i podróżujących z nim oficjeli nie była przypadkowa. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kilka egzemplarzy budzącej tak wielkie emocje książki.
 • Szybka odpowiedź Macieja Laska na nowe fakty ws. Smoleńska

  Szybka odpowiedź Macieja Laska na nowe fakty ws. Smoleńska

  - ​Uważamy, że rocznica katastrofy nie jest właściwym czasem do organizacji takich konferencji. Powinien to być dzień zadumy - powiedział Maciej Lasek na specjalnie zwołanej konferencji. - Po przedstawieniu kolejnych nieprawdziwych teorii, uznaliśmy, że należy przypomnieć przyczyny tej katastrofy i sprostować nieprawdziwe informacje, które zostały dziś zaprezentowane - dodał szef zespołu przy Kancelarii Premiera, komentując doniesienia zespołu Macierewicza ws. tego, że "Tu-154M rozpadł się w powietrzu".
 • Joergensen: Tupolew nie uderzył w brzozę

  Joergensen: Tupolew nie uderzył w brzozę

  ​Duński inżynier Glenn Joergensen twierdzi, że prezydencki tupolew nie uderzył w brzozę. Inżynier, który wziął udział w posiedzeniu parlamentarnego zespołu do zbadania katastrofy smoleńskiej, zasugerował, że z tragedią związane są władze rosyjskie.
 • Raport zespołu parlamentarnego: Tu-154M rozpadł się w powietrzu

  Raport zespołu parlamentarnego: Tu-154M rozpadł się w powietrzu

  Tu-154M rozpadł się w powietrzu - to jedna z podstawowych tez kolejnego raportu parlamentarnego zespołu badającego katastrofę smoleńską. Świadczyć ma o tym układ szczątków salonki na obszarze o promieniu 30-50 metrów i ich stan, m.in. nadpalenia od wewnątrz.
 • Duński naukowiec: Nie było kontaktu samolotu z brzozą

  Duński naukowiec: Nie było kontaktu samolotu z brzozą

  Duński specjalistyczny tygodnik "Ingeniøren" publikuje wyniki pracy mgr inż. Glenna Jørgensena, który twierdzi, że zderzenie z brzozą nie mogło być przyczyną katastrofy prezydenckiego tupolewa z 10 kwietnia 2010 r.
 • "Nasz Dziennik" Zagadka 14 sekund

  Biegli mają problem z rekonstrukcją ostatniej fazy lotu Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem. O sprawie pisze "Nasz Dziennik".
 • Politycy o działaniach prokuratury w sprawie Smoleńska

  Politycy o działaniach prokuratury w sprawie Smoleńska

  O problemach z interpretacją komunikatu prokuratury w sprawie śledztwa smoleńskiego rozmawiali w radiowej Trójce politycy. Wczoraj prokuratura wojskowa poinformowała, że według jednej z czterech analiz, w próbkach pobranych w Smoleńsku nie stwierdzono śladów materiałów wybuchowych. Jednocześnie zastrzegła, że czeka na kolejne opinie i dodatkowe analizy.
 • NPW: Wpłynęła opinia ws. materiałów wybuchowych na wraku Tu-154M

  NPW: Wpłynęła opinia ws. materiałów wybuchowych na wraku Tu-154M

  Prokuratorzy otrzymali opinię biegłych dotyczącą kwestii ewentualnych pozostałości materiałów wybuchowych na elementach wraku Tu-154M - poinformowała poniedziałek Naczelna Prokuratura Wojskowa. Śledczy analizują ten materiał.
 • Ekspert zespołu Laska: Obliczenia eksperta Macierewicza dot. katastrofy nieprawidłowe

  Ekspert zespołu Laska: Obliczenia eksperta Macierewicza dot. katastrofy nieprawidłowe

  Obliczenia dotyczące przebiegu katastrofy prezydenckiego samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem opracowane przez eksperta zespołu Antoniego Macierewicza są nieprawidłowe - ocenia prof. Grzegorz Kowaleczko w opinii upublicznionej przez rządowy zespół Macieja Laska.

Filmy - Tupolew (7)