Tunezja

Artykuły - Tunezja (279)

Filmy - Tunezja (9)

 • 5 ofiar powodzi w Tunezji. Ulewne deszcze zamieniły ulice w rwące potoki

  Ulewne deszcze, które nawiedziły półwysep Al-Watan al-Kibli w Tunezji, spowodowały w ciągu jednego dnia przekroczenie półrocznej normy opadów. Powódź zamieniła ulice w rwące potoki. Niestety wezbrane woda pochłonęła życie co najmniej pięciu osób. (STORYFUL/x-news)
 • Herbata po tunezyjsku - jak ją zrobić?

  Przepis na herbatę po tunezyjsku to bardzo prosty sposób na odmianę dla klasycznego smaku herbaty. Przygotowana według naszego przepisu herbata będzie orzeźwiająca, a w zwykłym kubeczku znajdziecie bogactwo smaku, którego dotąd nie znaliście! Odrobina liściastej herbaty zaparzona z gałązką mięty, a do tego kilka orzeszków pinii, nadających całości wyjątkowego smaku - zobaczcie nasz przepis na herbatę po tunezyjsku!
 • Turyści wracają do Tunezji

  Dwa lata po zamachach terrorystycznych, w których życie straciło ponad 60 osób, turyści wracają do Tunezji. W hotelach i ośrodkach turystycznych na Dżerbie wprowadzono specjalne procedury bezpieczeństwa. Monitoring wideo, kamery termowizyjne, dodatkowi pracownicy ochrony - czy to wystarczy, żeby poczuć się bezpiecznie?
 • Nikt nie chce jeździć do Tunezji! Ludzie boją się terrorystów

  Jeszcze w 2010 roku turyści - w tym także turyści z Polski - masowo wyjeżdżali na wakacje do Tunezji, by poczuć powiew egzotyki za niezbyt wygórowaną cenę. Po tamtych czasach zostało dziś zaledwie odległe wspomnienie... Kiedy 4 lata temu w wyniku rewolucji został obalony prezydent Ben Ali, nikt nie spodziewał się, że zamiast demokratycznych przemian w kraju zapanują chaos i anarchia. Odstrasza to klientów biur podróży. Czarę przepełnił zamach na Muzeum Bardo w Tunisie w marcu br., w którym zginęli zwiedzający z zagranicy. Pracownicy branży turystycznej w Tunezji załamują ręce. Adel Tarres, właściciel hotelu na wyspie Dżerbie, stracił kontrakt opiewający na 1,5 miliona dolarów. - Podpisaliśmy umowę z włoskim operatorem wycieczek na wynajem 170 pokoi. Wszystko wskazywało na to, że będzie to doskonały sezon, zaczęliśmy więc rekrutować dodatkowy personel i poczyniliśmy pewne inwestycje. Po ataku na Muzeum Bardo kontrakt od razu został jednak zerwany - opowiada. Nie lepiej dzieje się u właścicieli stoisk na tunezyjskich bazarach. Sprzedaż pamiątek drastycznie spadła, a wraz z nią dochody sklepikarzy.