tuner dvb-t

Artykuły - Tuner dvb-t (43)

 • Problemy z odbiorem cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T

  Problemy z odbiorem cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T

  Po przejściu z naziemnej telewizji analogowej na cyfrową DVB-T kłopoty z odbiorem ma ponad 0,5 mln osób (ok. 1,5 proc. populacji Polski). Niecałe 0,5 mln nie może odbierać MUX 1, 0,58 mln - MUX 2 i 0,214 mln - MUX 3. Wśród tych osób są tacy, którzy nie odbierają DVB-T wcale - ani jednego z multipleksów. Do KRRiT napłynęły w tej sprawie skargi, więc w lutym 2014 roku zaapelowała do UKE i Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji o zajęcie się tym problemem.
 • Mikro tuner DVB-T do smartfona

  Mikro tuner DVB-T do smartfona

  Conceptronic, niemiecki producent akcesoriów komputerowych i elektroniki użytkowej wprowadził na polski rynek urządzenie, które umożliwia oglądanie cyfrowej TV przy użyciu smartfona z systemem Android.
 • 19 grudnia startuje lokalny multipleks

  19 grudnia startuje lokalny multipleks

  Należąca do TVN, spółka NTL Radomsko rozpoczyna od 19 grudnia 2013 roku nadawanie za pośrednictwem lokalnego multipleksu cyfrowego. Sygnał z multipleksu będzie dostępny bezpłatnie dla ponad 1 miliona mieszkańców z województw łódzkiego, śląskiego i świętokrzyskiego.
 • Rosja wyłączy sygnał analogowy w 2018 roku

  Rosja wyłączy sygnał analogowy w 2018 roku

  Sygnał naziemnej telewizji w formacie analogowym na terenie Rosji będzie całkowicie wyłączony z dniem 1 lipca 2018 roku.
 • 1.08 - początek wyłączania analogu na Białorusi

  1.08 - początek wyłączania analogu na Białorusi

  Ministerstwo Komunikacji i Informatyzacji Białorusi potwierdziło plany rozpoczęcia wyłączania naziemnej telewizji analogowej, a tym samym całkowitego przejścia na cyfrowe nadawanie w wybranych regionach kraju.
 • UKE o problemach z NTC w Ostrołęce

  UKE o problemach z NTC w Ostrołęce

  Wraz z całkowitym wyłączeniem naziemnej telewizji analogowej w Polsce pojawiły się problemy z jej cyfrowym odbiorem w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim. Piotr Jaszczuk, doradca prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) w rozmowie z serwisem satkurier.pl, wyjaśnił powody całego zamieszania.
 • Ostatni etap cyfryzacji Polski - koniec telewizji analogowej

  Ostatni etap cyfryzacji Polski - koniec telewizji analogowej

  23 lipca 2013 roku odbędzie się VII i jednocześnie ostatni etap wyłączeń nadajników telewizji analogowej. Obejmie ponad 2 mln mieszkańców z 220 gmin w 7 województwach: dolnośląskim, podkarpackim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, podlaskim, lubelskim i lubuskim. Od tej chwili odbiór naziemny programów TVP na terenie całej Polski będzie możliwy tylko w sposób cyfrowy.
 • Koniec testów DVB-T2 w Warszawie

  Koniec testów DVB-T2 w Warszawie

  4 lipca EmiTel zakończył testowy przekaz multipleksu w standardzie DVB-T2. Transmisję realizowano z nadajnika RTCN Warszawa/PKiN na kanale 29 (538 MHz) z mocą ERP 2 kW. Była to jedyna w Polsce transmisja realizowana w standardzie DVB-T2, pozwalała na testy sprzętu - odbiorników i TV z wbudowanymi tunerami DVB-T2.
 • TVR HD - niekodowana telewizja HD już nadaje

  TVR HD - niekodowana telewizja HD już nadaje

  Zgodnie z zapowiedziami redakcji satkurier.pl, 1 lipca 2013 roku polski niekodowany kanał TVR oficjalnie zadebiutował na nowej częstotliwości na pozycji 13°E i przeszedł na nadawanie w wysokiej rozdzielczości.
 • Niewidoczny dekoder DVB-T

  Niewidoczny dekoder DVB-T

  BestBuy wprowadził na polski rynek tuner DVB-T przeznaczony do użytku domowego. Niewielkich rozmiarów urządzenie jest kompatybilne zarówno z TV cyfrowymi oraz wyposażonymi w złącze analogowe.