tulipan

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Tulipan (serial TV) , Tulipan (Film (1986) Reż.Janusz Dymek)

Artykuły - Tulipan (18)

 • "Bronisław Komorowski". Nowa odmiana tulipana

  "Bronisław Komorowski". Nowa odmiana tulipana

  "Bronisław Komorowski" to nazwa nowej odmiany tulipana, jaka zostanie oficjalnie zaprezentowana 1 maja w Chrzypsku Wielkim (Wielkopolskie), podczas Międzynarodowych Targów Tulipanów. Kwiat dołączy do odmian m.in. "Anny Komorowskiej" i "Marii Kaczyńskiej".
 • Jak trzymać tulipany w wazonie

  Jak trzymać tulipany w wazonie

  Tulipany są przechowywane w chłodniach często bez wody. Dlatego po przyniesieniu do domu nalewamy jej do 3/4 wysokości wazonu – kwiaty wypiją wodę przez noc!
 • Holendrzy uczcili polskiego bohatera. Na swój sposób

  Holendrzy uczcili polskiego bohatera. Na swój sposób

  ​ Nowa odmiana tulipana wyhodowana w Holandii otrzymała nazwę "Generał Stanisław Maczek". Jest koloru czerwono-malinowego z białym brzegiem. Jej publiczna prezentacja odbyła się dziś w warszawskiej rezydencji Królestwa Niderlandów w Warszawie. Tulipana wyhodował holenderski ogrodnik Jana Ligtharta. Ten proces zajął mu 16 lat.
 • Tulipany Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu

  Tulipany Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu

  Tulipany imienia Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej zakwitły przed czasem, aby udekorować sarkofag pary prezydenckiej w drugą rocznicę katastrofy smoleńskiej. Ogrodnik Bogdan Królik jak zwykle dotrzymał słowa - stwierdza "Gazeta Polska Codziennie".
 • Premiera tulipana "Lech Kaczyński"

  Różowo-kremową barwę ma tulipan "Lech Kaczyński", zaprezentowany w gospodarstwie ogrodniczym w Chrzypsku Wielkim. W tym samym miejscu hodowane są też m.in. tulipany "Maria Kaczyńska".
 • Wkrótce zakwitną tulipany odmiany "Maria Kaczyńska"

  Wkrótce zakwitną tulipany odmiany "Maria Kaczyńska"

  Za kilkanaście dni w Chrzypsku Wielkim (Wielkopolskie) zakwitną kremowo-żółte tulipany "Maria Kaczyńska". Pierwsza dama zgodziła się na nadanie takiego imienia tulipanom ze słynnej holenderskiej hodowli przed dwoma laty.
 • Wkrótce zakwitną tulipany "Maria Kaczyńska"

  Za kilkanaście dni w Chrzypsku Wielkim (Wielkopolskie) zakwitną kremowo-żółte tulipany "Maria Kaczyńska". Pierwsza dama zgodziła się na nadanie takiego imienia tulipanom ze słynnej holenderskiej hodowli przed dwoma laty.
 • Aneks do umowy najmu powierzchni magazynowej w Tulipan Park Stryków.

  Raport bieżący nr 97/2009Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zgodnie z § 5 ust. 1 pkt 3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych [...], Zarząd COMPLEX informuje, że w dniu 02 listopada wpłynął do Spółki, aneks nr 1 do umowy najmu z dnia 11 października 2007 roku, który został zawarty z Quendis Polska I Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu w dniu 30 października 2009 roku. Umowa p

Filmy - Tulipan (1)

 • "Nie czuję na sobie piętna amanta"

  Cóż mogę sobie więcej życzyć, jeżeli ludzie uśmiechają się do mnie na ulicy, a na krakowskim Kleparzu jestem rozpieszczany prezentami? - śmieje się Jan Monczka, wspominając swoją kultową już rolę w równie kultowym serialu "Tulipan". Amantem się jednak nie czuje...