Tu-154

Synonimy:
Tu-154M,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Tu-154 (428)

 • W Rosji żałoba narodowa po katastrofie Tu-154

  W Rosji żałoba narodowa po katastrofie Tu-154

  W niedzielę w Rosji dzień żałoby po sobotniej katastrofie samolotu wojskowego Tu-154, który wpadł do Morza Czarnego. Na pokładzie znajdowali się głównie lecący do Syrii artyści chóru wojskowego imienia Aleksandrowa i grupa dziennikarzy. Wraz z załogą maszyny zginęły 92 osoby.
 • W Europie o Smoleńsku. Bez rezolucji o zwrot wraku?

  W Europie o Smoleńsku. Bez rezolucji o zwrot wraku?

  W poniedziałek w Paryżu na posiedzeniu komisji prawnej Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy zostaną wysłuchani eksperci w związku z katastrofą smoleńską. Komisja najpewniej nie zajmie się projektem rezolucji ws. zwrotu przez Rosję wraku Tu-154M.
 • Hypki: Tu-154 nie miał prawa wystartować z Warszawy

  - Bardzo jestem zdziwiony, że prokuratura nie przedstawiła zarzutów nikomu, kto był odpowiedzialny za organizację tego lotu, szkolenie tych ludzi - powiedział Tomasz Hypki, inżynier lotnictwa z magazynu "Skrzydlata Polska".
 • Czy pilota Jaka 40 zawiodła pamięć?

  Czy pilota Jaka 40 zawiodła pamięć?

  Załoga Jaka 40 nie dostała od rosyjskiej kontroli lotów w Smoleńsku zgody na lądowanie, a jedynie zgodę na podejście - podkreśla kapitan Wiesław Jedynak, członek tzw. komisji Macieja Laska badającej katastrofę smoleńską.
 • Ujawnią stenogramy z wieży lotniska w Smoleńsku

  Ujawnią stenogramy z wieży lotniska w Smoleńsku

  Czy ujawnione stenogramy z zapisami nagrania z wieży smoleńskiego lotniska oraz nagrania z samolotu Jak-40 lądującego w Smoleńsku przed katastrofą Tu-154 ujawnią nowe okoliczności w sprawie tragedii samolotu prezydenckiego?
 • ​Sikorski coraz mniej wierzy, że Rosja zwróci wrak polskiego TU-154M

  ​Sikorski coraz mniej wierzy, że Rosja zwróci wrak polskiego TU-154M

  Szef MSZ Radosław Sikorski powiedział, że na razie nie ma decyzji o rezygnacji z organizacji Roku Rosji w Polsce i Roku Polski w Rosji w 2015 r. Filozofią rządu nie jest karanie ludzi kultury - podkreślił. Przyznał, że "coraz mniej" wierzy, iż uda się sprowadzić do Polski wrak TU-154M.
 • "Gazeta Polska": Salonka prezydenta. To tam nastąpił wybuch

  "Gazeta Polska": Salonka prezydenta. To tam nastąpił wybuch

  "Podczas lotu do Smoleńska doszło do wybuchu w salonce Lecha Kaczyńskiego. Ogromna siła rozerwała jej prawą burtę, rozrzucając zwęglone elementy w promieniu kilkudziesięciu metrów" - pisze "Gazeta Polska" i powołuje się na wyniki z materiałów zgromadzonych przez zespół Antoniego Macierewicza. W poniedziałek natomiast Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie poinformowała, że biegli nie znaleźli śladów po wybuchu na pokładzie Tu-154M.
 • "Gazeta Wyborcza": W tupolewie nie było wybuchu

  "Gazeta Wyborcza": W tupolewie nie było wybuchu

  Żadnej eksplozji w Tu-154 nie było - ujawnia "Gazeta Wyborcza". Podkreśla, że cztery lata po katastrofie smoleńskiej prokuratura wojskowa ma ostateczną fizykochemiczną ekspertyzę w tej sprawie.
 • ​PiS chce uczczenia pamięci gen. Błasika

  - W imieniu klubu parlamentarnego PiS złożyłem do marszałek Sejmu pani Ewy Kopacz projekt uchwały ws. uczczenia świętej pamięci generała Andrzeja Błasika - powiedział na konferencji prasowej Mariusz Błaszczak (PiS).
 • NPW: Biegli ponownie skopiują czarną skrzynkę Tu-154M

  NPW: Biegli ponownie skopiują czarną skrzynkę Tu-154M

  ​Polscy biegli od poniedziałku przebywają w Rosji, aby ponownie skopiować nagrania z kokpitu Tu-154M. Biegli liczą, że przy użyciu nowej metodologii i sprzętu uda się dokonać "skuteczniejszego odsłuchu" zapisu - poinformowała Naczelna Prokuratura Wojskowa.

Filmy - Tu-154 (15)

 • Seremet: Zakończenie śledztwa smoleńskiego w 2013 mało prawdopodobne

  W dniach 12-14 marca będę w Rosji. Chcę dowiedzieć się, kiedy Rosjanie planują zakończyć swoje śledztwo. Jeśli chodzi o śledztwo polskie, chciałbym, żeby zakończyło się w 2013 roku, ale to mało prawdopodobne - mówi prokurator generalny, Andrzej Seremet w Kontrwywiadzie RMF FM. Prokuratura dysponuje zeznaniami świadków, którzy obserwowali przebieg ostatnich fragmentów lotu Tu-154. - To i szereg innych dowodów zdaje się wykluczać wybuch jako przyczynę katastrofy. Pojawiła się możliwość zbadania na miejscu skrzydła Tu-154 i brzozy. Skrzydło znajduje się w Smoleńsku, próbki brzozy w Moskwie. Nasi biegli pojadą do Rosji 17 lutego - mówi gość RMF FM.
 • Nałęcz: Prosimy o wsparcie naszą europejską rodzinę

  Prośby skierowane do Unii Europejskiej nie są prośbami o pomoc zewnętrzną. UE to Polska. UE to nasza rodzina - tak gość Kontrwywiadu RMF FM Tomasz Nałęcz tłumaczy wczorajszą decyzję Radosława Sikorskiego, by prosić Brukselę o pomoc w sprawie zwrotu wraku Tu-154M Polsce. - Dwa i pół roku od katastrofy mamy impas. Wyczerpawszy możliwości państwa polskiego, Sikorski w sprawie wraku zwrócił się o pomoc do naszej europejskiej rodziny. Mówimy: "Jesteśmy nieskuteczni, pomóżcie" - ale też pokazujemy naszej europejskiej rodzinie, że jesteśmy zdeterminowani" - tłumaczy Nałęcz.
 • W sprawie tupolewa Putin ma nas w garści

  Okazuje się, że to sam Władimir Putin podejmie decyzję o przekazaniu wraku Tu-154 stronie polskiej. Na antenie RMF FM mówił o tym minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.
 • "Rejestratory Tu-154 zapisały wstrząs i obrót"

  Wykluczam teorię o zamachu, jako nie znajdującą oparcia w faktach- mówi Wiesław Jedynak, członek Komisji Badania Wypadków Lotniczych. - Wstrząsy, o których mówi komisja Macierewicza, to uderzenia o przeszkody naziemne - wyjaśnia gość RMF FM.