TTIP

Artykuły - TTIP (55)

 • Luka po USA w TPP stwarza okazję dla Chin

  Luka po USA w TPP stwarza okazję dla Chin

  Administracja Trumpa wycofuje się z kolejnych międzynarodowych umów. Po porozumieniu o handlu transpacyficznym, tzw. TPP, czas przyszedł na pakiet klimatyczny.
 • Trump attack

  Donald Trump przymierza się do renegocjacji umów NAFTA (z Kanadą i Meksykiem) oraz TTP (z krajami Azji i Pacyfiku, bez Chin). Według obietnic wyborczych USA mają się wycofać z tych dokumentów i zastąpić je odpowiednimi umowami dwustronnymi. TTP nie została jeszcze zresztą ratyfikowana przez Kongres.
 • Przyszłość Yellen pod znakiem zapytania po wygranej Trumpa

  Przyszłość Yellen pod znakiem zapytania po wygranej Trumpa

  Obligacje reagują na niespodziewaną wygraną Donalda Trumpa w wyborach w USA w typowy sposób, wynikający z nasilonej awersji do ryzyka na globalnych rynkach. Kluczowym pytaniem jest obecnie to, jak wyglądać będą perspektywy dla stóp procentowych w największej światowej gospodarce.
 • Zwycięstwo Trumpa to koniec negocjacji TTIP?

  Zwycięstwo Trumpa to koniec negocjacji TTIP?

  Wygrana Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA oznacza przerwę, a najpewniej koniec negocjacji amerykańsko-unijnej umowy o wolnym handlu (TTIP).
 • CETA może być korzystna dla Europy Środkowo-Wschodniej

  Nawet dla zwolenników umowy z Kanadą CETA jest oczywiste, że nie będzie ona receptą na szybszy wzrost w gospodarkach UE.
 • Morawiecki: Potrzebne transatlantyckie powiązanie Polski z USA

  Morawiecki: Potrzebne transatlantyckie powiązanie Polski z USA

  Należy wzmacniać polsko-amerykańskie więzy gospodarcze; warto, by były one jak najściślejsze - mówi wicepremier Mateusz Morawiecki, który w ostatnich dniach złożył wizytę w USA. Rozmawiał tam o amerykańskich inwestycjach, innowacjach, unowocześnieniu polskiej bazy przemysłowej.
 • Stanowisko Polski ws. CETA w przyszłym tygodniu

  Stanowisko Polski ws. CETA w przyszłym tygodniu

  Rząd w przyszłym tygodniu przyjmie stanowisko Polski ws. umowy o wolnym handlu z Kanadą (CETA) - poinformowała w tym tygodniu premier Beata Szydło. Porozumienie o wolnym handlu UE-Kanada (CETA) może przynieść korzyści polskiej gospodarce - mówi PAP szef sejmowej podkomisji ds. TTIP Dominik Tarczyński (PiS).
 • Tysiące protestujących w Brukseli. "Zagrożenie demokracji"

  Tysiące protestujących w Brukseli. "Zagrożenie demokracji"

  Europejczycy protestowali we wtorek przeciwko kontrowersyjnym umowom o wolnym handlu z Kanadą (CETA) i Stanami Zjednoczonymi (TTIP).
 • Rynek miodu pitnego rośnie w siłę

  Rynek miodu pitnego rośnie w siłę

  Polska już w 2013 roku była największym producentem miodów pitnych wytwarzanych tradycyjnymi metodami na świecie. Produkcja w latach 2008 - 2013 zwiększyła się prawie dwukrotnie z 760 tys. do ok. 1,4 mln litrów rocznie i nadal dynamicznie rośnie. Zdaniem ekspertów jesteśmy jedynym na świecie producentem miodu pitnego na skalę przemysłową.
 • Unia Europejska będzie kontynuować negocjacje ws. TTIP

  Unia Europejska będzie kontynuować negocjacje ws. TTIP

  Unia Europejska będzie kontynuować negocjacje z USA ws. partnerstwa handlowo-inwestycyjnego (TTIP), gdyż mandat Komisji Europejskiej w tej kwestii pozostaje ważny - zapewnił w niedzielę przewodniczący KE Jean-Claude Juncker na marginesie szczytu G20 w Chinach.

Filmy - TTIP (14)