TSUE

Artykuły - TSUE (59)

 • Wojnarowski: Wyrok TSUE zmienia niewiele

  Wojnarowski: Wyrok TSUE zmienia niewiele

  Co dla osób posiadających kredyt we frankach oznacza czwartkowy wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE? - Moim zdaniem oznacza stosunkowo niewiele. Czekamy na orzeczenie Sądu Najwyższego, zaplanowane na 11 maja. O ile Izba Cywilna SN się zbierze, bo - przypomnę - termin był już kilkukrotnie przesuwany - mówi w rozmowie z Interią Adam Wojnarowski, radca prawny w Kancelarii Prawnej Consulti.
 • Wyrok TSUE nie rozwiązał kwestii frankowiczów. Czas na Sąd Najwyższy

  Wyrok TSUE nie rozwiązał kwestii frankowiczów. Czas na Sąd Najwyższy

  - Wyrok nie jest prosty w swojej treści. Nie jest też sensacyjny, bo TSUE nie formułuje pewnych odpowiedzi wprost. Ale czasami wyroki trybunału są takie, że mają dać pewne wskazówki sądom krajowym, a nie za nie rozstrzygać kwestie sporne. Na pewne rzeczy będzie musiał odpowiedzieć Sąd Najwyższy interpretując ten wyrok 11 maja - ocenia mecenas Barbara Garlacz.
 • Słaby złoty czeka na orzeczenie TSUE ws. kredytów frankowych

  Słaby złoty czeka na orzeczenie TSUE ws. kredytów frankowych

  Nastroje na rynkach. Kontrakty futures na Wall Street odbijają, słabnie dolar. Słaby jest także złoty, który czeka na orzeczenie TSUE ws. kredytów frankowych.
 • Czy złotego czeka cios?

  Czy złotego czeka cios?

  Apetyt na ryzyko jeszcze przed weekendem odzyskał kontrolę nad rynkami z pomocą lepszych od oczekiwań odczytów PMI. Strategia reflacyjna wzmacnia się w tandemie z rosnącymi cenami surowców. Waluty surowcowe (głównie AUD) są tu zwycięzcami; słabnie USD.
 • Złoty czeka na wyrok, dolar na FED

  Złoty czeka na wyrok, dolar na FED

  W poprzednich dniach rynek złotego wyraźnie się uspokoił, a na rynkach światowych start tygodnia był senny. Wiele wskazuje, że historia może się powtórzyć, ponieważ kluczowe wydarzenia dla głównych walut (posiedzenie Rezerwy Federalnej) oraz złotego (wyrok TSUE) odegrają się dopiero w środę i czwartek.
 • Czy roszczenia banków o zwrot kapitału z kredytów frankowych się przedawniły?

  Czy roszczenia banków o zwrot kapitału z kredytów frankowych się przedawniły?

  Orzeczenie TSUE z 29 kwietnia będzie mieć kluczowy wpływ na kwestię przedawnienia roszczeń banków za korzystanie z kapitału po stwierdzeniu nieważności umowy - wskazuje mec. Barbara Garlacz, która reprezentuje polskich frankowiczów w tej sprawie.
 • Państwa UE mogą opodatkować roaming u siebie

  Państwa UE mogą opodatkować roaming u siebie

  Kraje unijne mają prawo pobierać VAT od usług telekomunikacyjnych świadczonych na ich terytorium na rzecz konsumentów z krajów trzecich, jeśli tylko wdrożą one w tym celu odpowiednie przepisy - wynika z wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE.
 • Po wyroku TSUE firmy odzyskają wiele milionów złotych

  Po wyroku TSUE firmy odzyskają wiele milionów złotych

  Korzystny wyrok TSUE dotyczący VAT ma ogromne znaczenie dla wielu polskich podatników. Wyrok ten otwiera furtkę podatnikom do wnioskowania o zwrot zapłaconych odsetek, które często opiewają na milionowe kwoty.
 • Ekspertka: SN powinien poczekać na TSUE z orzeczeniem dot. frankowiczów

  Ekspertka: SN powinien poczekać na TSUE z orzeczeniem dot. frankowiczów

  Sąd Najwyższy powinien wstrzymać podjęcie uchwały frankowej do czasu wyroku TSUE, który na 29 kwietnia zaplanował orzeczenie w polskiej sprawie frankowej dotyczącej podobnych kwestii - ocenia mec. Barbara Garlacz, która reprezentuje polskich frankowiczów.
 • Bloomberg: Zieloni zagrożeniem dla Nord Stream 2

  Bloomberg: Zieloni zagrożeniem dla Nord Stream 2

  ​Zdaniem ekspertów, to nie sankcje UE zatrzymają kontrowersyjny Nord Stream 2 - zauważa agencja Bloomberg. Zdaniem analityków wpływ na przyszłe losy rosyjskiego projektu mogą wywrzeć niemieccy Zieloni, którzy są silniejsi na krajowej scenie politycznej, i są przeciwni bałtyckiemu gazociągowi.

Filmy - TSUE (12)