trzynasta emerytura

Synonimy:
13 emerytura, emerytura 1100 zł
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Trzynasta emerytura (53)

Filmy - Trzynasta emerytura (3)

  • Czy 10 tys. zł dla emeryta rozkręci polską gospodarkę?

    Obniżenie wieku emerytalnego spowodowało, że mamy bardzo młodych emerytów, a emerytury będą bardzo niskie. Polska gospodarka będzie miała z tego powodu coraz większe kłopoty, stąd powrót do pomysłu 10 tys. zł dla tych, którzy chcą pracować dłużej. Stopa bezrobocia na koniec września była bardzo niska i wynosiła 5,1 proc. Wśród powiatów i miastach na prawie powiatu była najniższa w Poznaniu (1,1 proc., Sopocie (1,3 proc.) i Warszawie (1,4 proc.), w powiecie poznańskim wynosiła 1,1 proc., a we wrocławskim 1,7 proc.
  • Lepszy byłby budżet państwa z niskim deficytem, nie psujący konkurencyjności gospodarki

    Słabością projektu budżetu jest pogarszanie sytuacji przyszłych emerytów, poza tymi, którzy dziś zarabiają najwięcej. Jeżeli w 2020 r. Ma być wypłacana trzynasta emerytura, to powinno to zostać zapisane w projekcie budżetu, aby nie psuć reguł gry.
  • Trzynasta emerytura na horyzoncie – komu przysługuje?

    Podczas jednej z lutowych konwencji Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało projekt tzw. „trzynastej emerytury”, która ma stanowić dodatkową pomoc dla emerytów i rencistów. Na początku kwietnia Sejm uchwalił ustawę o emeryturze plus, a pierwsze jej wypłaty mają nastąpić od 1 maja br. Ile będzie wynosić i komu przysługiwać – o te kwestie zapytaliśmy Marcina Milczarka z kancelarii prawnej Ecovis Milczarek i Wspólnicy.