trzęsienie ziemi we Włoszech

Artykuły - Trzęsienie ziemi we Włoszech (79)

 • Kondolencje Beaty Szydło po trzęsieniu ziemi we Włoszech

  Kondolencje Beaty Szydło po trzęsieniu ziemi we Włoszech

  Premier Beata Szydło złożyła na ręce premiera Włoch Matteo Renziego wyrazy głębokiego współczucia dla osób dotkniętych skutkami tragicznego trzęsienia ziemi, które w środę w nocy miało miejsce w środkowych Włoszech.
 • Serie A. Minuta ciszy przed meczami po trzęsieniu ziemi

  Serie A. Minuta ciszy przed meczami po trzęsieniu ziemi

  W związku z trzęsieniem ziemi, które nawiedziło środkową część Włoch, Włoska Federacja Piłkarska (FIGC) ogłosiła dziś, że wszystkie rozgrywane w tym tygodniu mecze poprzedzi minuta ciszy.
 • Trzęsienie ziemi we Włoszech: Trwa akcja ratunkowa

  Trzęsienie ziemi we Włoszech: Trwa akcja ratunkowa

  W najbardziej dotkniętych środowym trzęsieniem ziemi miastach w środkowych Włoszech trwa akcja ratunkowa. Według najnowszych danych, które podaje gazeta "La Stampa", w katastrofie zginęło co najmniej 50 osób, jednak władze ostrzegają, że bilans może rosnąć, bo wciąż wiele osób jest pod gruzami.
 • Trzęsienie ziemi we Włoszech: Papież zrezygnował z katechezy

  Trzęsienie ziemi we Włoszech: Papież zrezygnował z katechezy

  Papież Franciszek wyraził żal podczas środowej audiencji generalnej z powodu tragicznego trzęsienia ziemi, które nawiedziło środkowe Włochy. Zrezygnował z katechezy, by modlić się z zebranymi na placu Świętego Piotra za ofiary kataklizmu.
 • Trzęsienie ziemi we Włoszech. Dramatyczne relacje świadków

  Trzęsienie ziemi we Włoszech. Dramatyczne relacje świadków

  Potężne trzęsienie ziemi nawiedziło w nocy z wtorku na środę okolice Perugii we Włoszech. W mediach pojawia się coraz więcej relacji świadków kataklizmu. Jak mówią, wstrząsy były odczuwalne nawet w Rzymie.
 • Włochy: Polemika wokół ostrzeżeń przed kolejnym trzęsieniem ziemi

  Włochy: Polemika wokół ostrzeżeń przed kolejnym trzęsieniem ziemi

  We Włoszech narastają protesty przeciwko niepotrzebnemu - zdaniem części ekspertów i przedstawicieli władz lokalnych - podnoszeniu alarmu i ogłaszaniu oficjalnych ostrzeżeń o możliwości następnego silnego trzęsienia ziemi w regionie Emilia-Romania.
 • Wstrząs podziemny o sile 5,8 w skali Richtera na północy Włoch

  Wstrząs podziemny o sile 5,8 w skali Richtera na północy Włoch

  Co najmniej 15 osób straciło życie w następstwie trzęsienia ziemi, do którego doszło we wtorek w północnych Włoszech. Nieznana jest jeszcze liczba rannych.
 • Włochy: Proces sejsmologów ws. trzęsienia ziemi

  Włochy: Proces sejsmologów ws. trzęsienia ziemi

  W L'Aquili rozpoczął się dziś proces siedmiu sejsmologów i rządowych ekspertów oskarżonych o to, że zlekceważyli zagrożenie, jakim była seria wstrząsów sejsmicznych poprzedzających trzęsienie ziemi w tym włoskim mieście przed dwoma laty.
 • Silne wstrząsy na dużym obszarze Włoch

  Wstrząs sejsmiczny o sile 4,6 w skali Richtera zanotowano w niedzielę wieczorem w regionach Lombardia, Wenecja Euganejska i Emilia-Romania na północy Włoch - podali sejsmolodzy. Wstrząs był wyraźnie odczuwalny na dużym obszarze. Brak doniesień o stratach.
 • Włochy: Ziemia drży w L'Aquili, zamknięto centrum miasta

  Włochy: Ziemia drży w L'Aquili, zamknięto centrum miasta

  Zniszczone w ubiegłorocznym trzęsieniu ziemi historyczne centrum L'Aquili w środkowych Włoszech zostało zamknięte do 3 września z powodu serii wstrząsów sejsmicznych. Najsilniejszy z nich miał 3,6 w skali Richtera.

Filmy - Trzęsienie ziemi we Włoszech (1)

 • Włochy w ruinie. Dramatyczne zdjęcia

  Co najmniej 247 osób zginęło, a 368 zostało rannych na skutek środowego trzęsienia ziemi o sile 6,2 w skali Richtera, które nawiedziło środkowe Włochy - poinformowała w czwartek włoska Obrona Cywilna. Bilans ofiar najprawdopodobniej jeszcze wzrośnie. Po wczorajszym trzęsieniu ziemi wciąż odczuwalne są wstrząsy wtórne.