wydarzenia - trzęsienie ziemi na Haiti

Artykuły - Trzęsienie ziemi na Haiti (133)

 • Haiti: Druga rocznica katastrofalnego trzęsienia ziemi

  Haitańczycy upamiętnili w czwartek drugą rocznicę potężnego trzęsienia ziemi, w którym zginęło ok. 300 tysięcy ludzi. Do dziś ponad pół miliona mieszkańców Haiti mieszka w miasteczkach namiotowych.
 • Amerykanie kwestionują liczbę ofiar trzęsienia ziemi na Haiti

  Amerykanie kwestionują liczbę ofiar trzęsienia ziemi na Haiti

  Z raportu zamówionego przez rząd USA wynika, że w ubiegłorocznym trzęsieniu ziemi na Haiti zginęło znacznie mniej ludzi, niż twierdzą haitańskie władze. Raport nie został opublikowany; Associated Press informuje, że uzyskała go w poniedziałek.
 • Klęski żywiołowe w 2010 pochłonęły 295 tys.ofiar

  W klęskach żywiołowych, do których doszło w 2010 roku, zginęło na świecie około 295 tys. ludzi, a straty materialne spowodowane przez kataklizmy oszacowano na około 130 mld dolarów - poinformowało niemieckie towarzystwo ubezpieczeniowe Munich Re.
 • ONZ: Cholera rozszerza się na Haiti wolniej niż się obawiano

  Epidemia cholery na Haiti rozszerza się wolniej niż się tego wcześniej obawiano. Poinformowała o tym w czwartek Organizacja Narodów Zjednoczonych, słowami swego rzecznika.
 • Haiti: Stan wyjątkowy z powodu epidemii cholery

  Haiti: Stan wyjątkowy z powodu epidemii cholery

  W związku z epidemią cholery wczoraj wieczorem czasu miejscowego rząd Haiti zarządził sanitarny stan wyjątkowy na terenie całego kraju. Wraz z międzynarodowymi organizacjami pomocowymi podjął on działania mające nie dopuścić do rozprzestrzenienia się choroby.
 • MFW umorzył 268 mln dolarów długu Haiti

  MFW umorzył 268 mln dolarów długu Haiti

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy umorzył w środę zadłużenie Haiti w wysokości 268 milionów dolarów. W ten sposób MFW chce wesprzeć odbudowę tego kraju po katastrofalnym trzęsieniu ziemi.
 • Caritas Polska wybuduje szkoły na Haiti

  Caritas Polska rozpoczyna długofalową pomoc dla Haiti. Organizacja będzie realizować w rejonie dotkniętym styczniowym trzęsieniem ziemi trzy projekty edukacyjne: odbudowę dwóch szkół i budowę nowej, z internatem - poinformowano na konferencji prasowej w Warszawie.
 • Prawie 10 mld USD pomocy dla Haiti

  Prawie 10 mld USD pomocy dla Haiti

  Blisko 10 mld dolarów pomocy, znacznie więcej niż oczekiwano, zaoferowały w środę państwa i organizacje międzynarodowe uczestniczące w konferencji darczyńców na rzecz Haiti, zniszczonego w katastrofalnym trzęsieniu ziemi 12 stycznia.
 • Bush wytarł rękę o koszulę Clintona

  Bush wytarł rękę o koszulę Clintona

  Byli prezydenci USA George W. Bush i Bill Clinton złożyli w poniedziałek wizytę w zniszczonej trzęsieniem ziemi z 12 stycznia stolicy Haiti, Port-au-Prince. Politycy odwiedzili zrujnowane dzielnice i spotkali się z mieszkańcami miasteczka namiotowego, a kamera stacji BBC zarejestrowała dość nietypowe zachowanie Busha.
 • Haiti: Ofiary śmiertelne po ulewnych deszczach

  Haiti: Ofiary śmiertelne po ulewnych deszczach

  Niespełna trzy miesiące po tragicznym trzęsieniu ziemi Haiti nawiedziły w weekend ulewne deszcze, w wyniku których zginęło około 12 osób - podała agencja dpa.