trzęsienie ziemi

Synonimy:
trzesienie ziemi, trzęsienia ziemi trzęsienie
Inne znaczenia:
Trzęsienie ziemi (Film (2004)[Earthquake] Reż.Tibor Takacs) ,

Artykuły - Trzęsienie ziemi (1109)

Filmy - Trzęsienie ziemi (39)

 • Psy dają znać właścicielce o trzęsieniu ziemi

  Takie psy to skarb! Pupile autorki nagrania Beth wyczuwają gdy dzieje się coś niedobrego i alarmują szczekaniem. Tym razem musiały wyczuć drżenie podłoża w trakcie trzęsienia ziemi. Zaniepokojone futrzaki wyraźnie troszczyły się o swoją właścicielkę.
 • Zagrażają im nieobliczalne żywioły

  Największa od pół wieku powódź zalała zabytkową Wenecję. Podziwiane przez turystów budowle niszczy zasolona woda. Rekordowo wysoka zawartość soli w wodzie może spowodować, że stare budynki ulegną bardzo szybko zniszczeniu. Poziom Morza Śródziemnego będzie się niestety wciąż podnosił w najbliższych dekadach. To nie jedyne miasto, któremu grozi niebezpieczeństwo. Znanym nam od wieków miejscom zagrażają nieobliczalne zjawiska. Podnoszący się poziom oceanów, nadmierna eksploracja podziemnych źródeł i zagęszczona zabudowa, huragany, trzęsienia ziemi i czynne wulkany...
 • Obudziło je trzęsienie ziemi. Jak zareagowały?

  Osiem kotów zostało przebudzonych i wystraszonych przez trzęsienie ziemi o magnitudzie 6, które nawiedziło stalicę Tajwanu, Tajpej. Na nagraniu z kamery umieszczonej w mieszkaniu widać, jak stadko kotów budzi się, gdy dom zaczyna drżeć, po czym zwierzęta zmieszane i zaniepokojone chodzą po pomieszczeniu. (STORYFUL/x-news)
 • Trzęsienie ziemi na Filipinach. "Słychać, jak płaczą z bólu"

  Trzęsienie ziemi o magnitudzie ponad 6 stopni w skali Richtera nawiedziło Filipiny. Do tej pory władze informują o 11 ofiarach, ale wciąż nawet kilkadziesiąt osób może być pod gruzami budynków.