trzesienie

Artykuły - Trzesienie (37)

 • Afera Renault trzęsie rynkiem

  Czwartkowa sesja na rynku giełdowym nie przyniosła oczekiwanego odbicia, a chwilowe uspokojenie na giełdzie w Chinach pozostało praktycznie niezauważone. Takie zachowanie światowych parkietów jest jednak niezwykle istotne, gdyż pokazuje, że to nie Chiny mogą być jedyną przyczyną ostatniej wyprzedaży.
 • Polityczne trzęsienie ziemi

  Gdyby nie wybory prezydenckie, poniedziałek zapowiadał się bardzo spokojnie. Z powodu świąt zamknięte były bowiem parkiety w Nowym Jorku, Frankfurcie i Londynie. Oznaczać to powinno niewielką zmienność i obroty. Było inaczej, a przyczyniły się do tego krajowe wybory jak i inne czynniki. Dzisiejsze kalendarium było puste, więc wszelkie impulsy do handlu przychodziły z innych zakątków i wydaje się, że miały źródło w polityce.
 • Trzęsienie franka - wersja polska

  Trzęsienie franka - wersja polska

  Wielu ekonomistów stwierdza wprost, że zjawisko skomasowanej akcji kredytowej we franku po 2004 r. nie było przypadkiem, a efektem zorganizowanej akcji banków. Finansowy szok, który zafundował światu Narodowy Bank Szwajcarii obnażył słabość polskiego państwa. Nagle okazało się bowiem, że ponad milion "nabitych we franka" Polaków od wielu lat bezskutecznie domaga się, żeby banki po prostu przestrzegały prawa...
 • Putin trzęsie rynkami

  Jeszcze wczoraj o poranku uwaga inwestorów zwrócona była w głównej mierze na dane o inflacji publikowane w strefie euro, które miały dać nam wskazówkę dotycząca terminu wprowadzenia luzowania ilościowego w Europie. Dziś pytania o przyszłość QE schodzą na dalszy plan, a najważniejszymi informacjami stają się te, które napływają na rynek zza naszej wschodniej granicy.
 • Obama znów trzęsie rynkami

  Obama znów trzęsie rynkami

  Ostatnimi dniami światowe rynki nie mają nawet chwili wytchnienia. Jeszcze niedawno inwestorzy zastanawiali się jak zwiększone europejskie sankcje wpłyną na globalne rynki, po czym Rosja odpowiedziała sankcjami najpierw skierowanymi w Polskę, a następnie wprowadziła całkowity zakaz na import produktów mlecznych, sera, wołowiny, wieprzowiny, owoców i warzyw z UE, USA, Kanady, Norwegii i Australii.
 • Fed trzęsie nieruchomościami

  Fed trzęsie nieruchomościami

  Zdania na temat wpływu polityki Rezerwy Federalnej na kondycję amerykańskiej gospodarki i rynek pracy są podzielone. Ale nie ma wątpliwości, że jej skutki najbardziej odczuwalne są na rynku nieruchomości. Po głębokim załamaniu wychodzi on z zapaści, a niektórzy ostrzegają nawet przed jego przegrzaniem.
 • Sesja z trzęsieniem ziemi

  Środowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zaczęła się od mocnego tąpnięcia kontraktów terminowych na WIG20, na których handel startuje kwadrans przed otwarciem obrotu akcjami.
 • Szczelinowanie nie powoduje trzęsień ziemi

  Szczelinowanie hydrauliczne, wykorzystywane przy poszukiwaniach i wydobyciu gazu łupkowego nie stanowi znaczącego zagrożenia pod kątem wystąpienia wstrząsów sejsmicznych - wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z brytyjskiego Uniwersytetu Durham.
 • Trzęsiemy światowym rynkiem porzeczek

  Trzęsiemy światowym rynkiem porzeczek

  Jest branża, w której od Polaków zależą światowe ceny. To czarna porzeczka, eksportowana w przetworzonej formie zagęszczonego soku lub mrożonych owoców - informuje "Puls Biznesu".
 • Strach trzęsie rynkami

  Poniedziałkowe notowania na rynku walutowym jak i giełdowym raziły inwestorów mocną czerwienią. Od pierwszych transakcji podczas sesji europejskiej główne indeksy schodziły na coraz niższe poziomy. W ślad za nimi zmierzał także eurodolar. Wspólna waluta była dziś mocno wyprzedawana przez uczestników rynku.