trzecia

Artykuły - Trzecia (318)

 • Trzeci kwartał 2016 potwierdza stabilny rozwój Grupy Energa

  Grupa Energa zanotowała stabilne wyniki operacyjne za trzeci kwartał 2016 roku. Podobny w ujęciu rok do roku był wynik EBITDA w kluczowym Segmencie Dystrybucji. Niższa w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej była EBITDA Segmentów Sprzedaży i Wytwarzania, co pokazują szacunkowe dane finansowe grupy za okres lipiec-wrzesień 2016.
 • Żegnamy trzeci kwartał

  Żegnamy trzeci kwartał w iście rozchwianych nastrojach. Dostosowania portfeli inwestycyjnych potęgują zmienność pod wpływem plotek otaczających Deutsche Bank. Czy to tylko temat zastępczy, który uratował inaczej nudny tydzień? Powinniśmy szybko się przekonać, gdyż przyszły tydzień przynosi dużo istotnych danych, a także przygotowania do kolejnej debaty prezydenckiej w USA 9 października.
 • MFW: Możliwe wycofanie trzeciej transzy kredytu dla Ukrainy?

  MFW: Możliwe wycofanie trzeciej transzy kredytu dla Ukrainy?

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy dostrzega zachodzące na Ukrainie postępy. Jednocześnie ocenia, że walka z korupcją toczy się zbyt wolno. Dlatego odłożył do września przyznanie wsparcia finansowego, na które czeka kraj, wymagający odbudowy i wprowadzenia dalszych zmian.
 • BIG InfoMonitor: Ponad jedna trzecia sądów zgłasza dłużników do rejestru

  BIG InfoMonitor: Ponad jedna trzecia sądów zgłasza dłużników do rejestru

  Nieco ponad jedna trzecia sądów zgłasza dłużników do biura informacji gospodarczej, a ponad jedna piąta zarejestrowanych długów sądów jest odzyskiwana - wynika z informacji BIG InfoMonitor. Najwięcej problemów wymiar sprawiedliwości ma ze ściąganiem grzywien.
 • Jedna trzecia Polski jest państwowa

  Jedna trzecia Polski jest państwowa

  Budowa lokali czynszowych na działkach z publicznego zasobu, jest najważniejszym i najbardziej kontrowersyjnym elementem nowego programu Mieszkanie Plus. W kontekście ambitnych planów rządu, warto dokładniej przyjrzeć się gruntom należącym do Skarbu Państwa. Po wyszukaniu odpowiednich danych, możemy wyciągnąć dwa wnioski. Po pierwsze, Skarb Państwa wciąż jest bardzo ważnym posiadaczem ziemi w Polsce. Po drugie, działki w ogóle nienadające się do zabudowy stanowią zdecydowanie więcej niż 85 proc. gruntów Skarbu Państwa.
 • Trzecia edycja PAM Summit zbliża się wielkimi krokami!

  Trzecia edycja PAM Summit zbliża się wielkimi krokami!

  Jest to już kolejne spotkanie dla wszystkich zainteresowanych projektami (a zwłaszcza analityków i kierowników projektów z uwagi na tematykę tegorocznej konferencji) organizowane przez krakowski oddział PMI Poland Chapter.
 • Ponure nastroje na Zachodzie - to już trzecia sesja spadków, najdłuższa od miesiąca

  Ponure nastroje na Zachodzie - to już trzecia sesja spadków, najdłuższa od miesiąca

  Na zachodnich giełdach dominują ponure nastroje - to już 3. sesja zniżek z rzędu i najdłuższa seria spadkowa od ponad miesiąca - wskazują maklerzy.
 • W Europie trzecia sesja ze spadkami, najgorzej od lutego

  Na zachodnich giełdach trzrecia sesja ze spadkami indeksów. To najgorzej od lutego. Silne euro wpływa negatywnie na wyniki eksporterów w regionie. Na dodatek spółki podają słabsze dane kwartale - wskazują maklerzy.
 • Papież debiutuje na Instagramie

  Papież debiutuje na Instagramie

  Dziś przypada trzecia rocznica inauguracji pontyfikatu papieża Franciszka, jest także dniem jego debiutu na Instagramie.
 • Grupa TAURON rozpoczyna trzeci program poprawy efektywności - oszczędności wyniosą 1,3 mld zł

  Grupa TAURON przyjęła program poprawy efektywności na lata 2016-2018. Program obejmie wszystkie obszary działalności holdingu i przyniesie 1,3 mld zł oszczędności. Łączny skumulowany wzrost EBITDA z tytułu Programu Poprawy Efektywności w latach 2016-2018 szacowany jest na ok. 1 mld zł.