Trypolis

Artykuły - Trypolis (51)

 • Liban: Po starciach armia przejmuje kontrolę nad miastem Trypolis

  Liban: Po starciach armia przejmuje kontrolę nad miastem Trypolis

  Po starciach, w których zginęło od soboty 12 osób, armia przejmuje na sześć miesięcy kontrolę nad portowym miastem Trypolis na północy Libanu, gdzie dochodzi do konfliktów na tle wyznaniowym - podała w poniedziałek libańska telewizja.
 • Libia: Trzydniowy strajk generalny w Trypolisie

  Władze miejskie Trypolisu ogłosiły w sobotę wieczorem trzydniowy strajk generalny w tym mieście na znak żałoby i solidarności z rodzinami ofiar piątkowych starć, jakie wybuchły po protestach mieszkańców Trypolisu przeciw stacjonującej w mieście zbrojnej milicji.
 • Podwójny zamach bombowy w Trypolisie. Rośnie liczba ofiar

  Podwójny zamach bombowy w Trypolisie. Rośnie liczba ofiar

  Wzrosła liczba zabitych w eksplozji w Trypolisie, w północnym Libanie. Według ostatnich doniesień zginęły 42 osoby. Poprzednio informowano o 27 ofiarach śmiertelnych.
 • Antypapieska i antyamerykańska demonstracja w Trypolisie

  Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne, gdy uczestnicy antypapieskiej i antyamerykańskiej demonstracji w libańskim Trypolisie starli się z siłami bezpieczeństwa - informuje Reuters.
 • Rząd odzyskał kontrolę nad lotniskiem w Trypolisie

  Rząd odzyskał kontrolę nad lotniskiem w Trypolisie

  Rząd libijski odebrał kontrolę nad lotniskiem w Trypolisie brygadzie milicji z północnego zachodu kraju - poinformował w poniedziałek wieczorem przewodniczący Narodowej Rady Libijskiej Mustafa Dżalil w telewizji Al-Dżazira.
 • Libia: Rywalizujące milicje stoczyły bitwę w Trypolisie

  Rywalizujące milicje z Misraty i Zintanu stoczyły w centrum libijskiej stolicy bitwę; w mieście słyszano ostrzał z broni ciężkiej - poinformował reporter Reutera. Władze w Trypolisie nie są w stanie rozbroić lokalnych milicji, które walczą o wpływy.
 • Trypolisowi grozi katastrofa. Kolejne makabryczne odkrycie

  Trypolisowi grozi katastrofa. Kolejne makabryczne odkrycie

  Libijscy powstańcy szykują się do szturmu na Syrtę, rodzinne miasto Muammara Kadafiego. To jedno z nielicznych miejsc w Libii pozostających pod kontrolą sił wiernych dyktatorowi. Tymczasem w Trypolisie życie powoli wraca do normalności, choć miastu grozi katastrofa humanitarna.

Filmy - Trypolis (5)

 • Wolą śmierć od niepewności

  NATO Channel: Kiedy opadł już kurz libijskiej rewolucji, w Trypolisie zaczęły się pojawiać plakaty przedstawiające zaginionych. Poszukiwanych są tysiące osób. Od braku informacji ich bliscy wolą prawdę, choćby najgorszą.
 • Pędzlem w dyktatora

  NATO Channel: Libijczycy, których wolność artystyczną całymi latami tłumił reżim Kaddafiego, nadrabiają zaległości. Mury Trypolisu zakwitły kolorowymi muralami i graffiti. Ich twórcy nie muszą już bać się kary...
 • "Baliśmy się własnych myśli!"

  Wolność - to pojęcie, z którym wciąż trudno jest się oswoić libijskim dziennikarzom, którzy niegdyś realizowali wytyczne reżimu Kaddafiego. Dziś, po czterdziestu latach prześladowań mediów, mają oni powody do świętowania. /źródło: The NewsMarket/
 • Przerażające miejsce tortur

  NATO Channel: Więzienie Ain Zara w Trypolisie to miejsce, w którym reżim Kaddafiego łamał politycznych oponentów. Jego mury były świadkiem wyszukanych tortur i ludzkich dramatów. Dziś, po upadku dyktatora, bramy więzienia stoją otworem...