Trynkiewicz

Artykuły - Trynkiewicz (28)

 • Trynkiewicz nie trafi do więzienia. Pozostanie w specjalnym ośrodku

  Trynkiewicz nie trafi do więzienia. Pozostanie w specjalnym ośrodku

  Sąd w Płocku odmówił przywrócenia terminu na kasację wyroku 5,5 roku więzienia dla Mariusza Trynkiewicza za posiadanie pornografii dziecięcej. Wykonanie tej kary Sąd w Gostyninie zawiesił do zakończenia pobytu Trynkiewicza w specjalnym ośrodku. Decyzje obu sądów oznaczają, że Trynkiewicz nie może już skorzystać z nadzwyczajnego środka odwoławczego od prawomocnego wyroku (jakim jest kasacja do SN), jednak nie trafi on do zakładu karnego, bo pozostaje w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym przy Regionalnym Ośrodku Psychiatrii Sądowej w Gostyninie.
 • Prawnicy podzieleni, czy można podawać nazwisko Mariusza T.

  Prawnicy podzieleni, czy można podawać nazwisko Mariusza T.

  Prawo prasowe chroni osoby prywatne, a taką osobą jest Mariusz T. po odbyciu kary - zwraca uwagę część prawników. Inni podkreślają, że sprawa nabrała takiego publicznego wymiaru, że podawanie samego inicjału byłoby już niepoważne.
 • Mariusz T. już na wolności? Jego pełnomocnik zabrał głos

  Mariusz T. już na wolności? Jego pełnomocnik zabrał głos

  - Podejrzewam, że mój klient jest już wolny - powiedział dziś wieczorem w TVN24 pełnomocnik Mariusza T. - Mój klient boi się linczu - dodał. - Mariusz T. został objęty policyjną ochroną; policja jest dobrze przygotowana, państwo działa normalnie - zapewniali natomiast we wtorek podczas briefingu minister spraw wewnętrznych i szef policji.
 • Minister sprawiedliwości o nowych dowodach ws. Trynkiewicza

  Minister sprawiedliwości o nowych dowodach ws. Trynkiewicza

  Resort sprawiedliwości robi wszystko zgodnie z prawem, by zabezpieczyć społeczeństwo przed mordercą, Mariuszem Trynkiewiczem. Zapewniał o tym na konferencji prasowej minister sprawiedliwości.
 • Sprawa Mariusza Trynkiewicza: Proces odroczony

  Sprawa Mariusza Trynkiewicza: Proces odroczony

  Do 3 marca rzeszowski sąd odroczył rozprawę ws. uznania Mariusza Trynkiewicza za osobę, z zaburzeniami psychicznymi zagrażającą innym, która po odbyciu kary musi być izolowana. Sąd ma przesłuchać dwóch świadków. Prawnik Trynkiewicza chce powołania nowych biegłych.
 • Zażalenie na opinię biegłych psychologów ws. Trynkiewicza

  Zażalenie na opinię biegłych psychologów ws. Trynkiewicza

  Pełnomocnik Mariusza Trynkiewicza poinformował, że złoży zażalenie na opinię biegłych psychologów, a także na wczorajszą decyzję sądu dotyczącą objęcia "Szatana z Piotrkowa" działaniami operacyjno-rozpoznawczymi po wyjściu z więzienia 11 lutego.
 • Rzecznik więzienia: Mariusz Trynkiewicz złożył wniosek o ciepłą odzież

  Rzecznik więzienia: Mariusz Trynkiewicz złożył wniosek o ciepłą odzież

  Mariusz Trynkiewicz złożył wniosek o przydzielenie mu ciepłej odzieży - poinformował rzecznik rzeszowskiego więzienia. Mjr Norbert Gaweł był pytany podczas konferencji prasowej o to, czy "Szatan z Piotrkowa" kierował do władz zakładu karnego jakieś prośby w związku z tym, że za kilka dni opuści zakład karny.
 • Trynkiewicz wyjdzie na wolność? "Pytanie retoryczne"

  Trynkiewicz wyjdzie na wolność? "Pytanie retoryczne"

  Niezależnie od decyzji sądu Mariusz Trynkiewicz opuści zakład karny w Rzeszowie. Tak twierdzi większość prawników. Także sam prokurator generalny Andrzej Seremet. To dlatego, że w postępowaniach nieprocesowych sąd nie może zastosować rygoru natychmiastowego wykonania orzeczenia.
 • "SE": Trynkiewicz miał wspólnika

  "SE": Trynkiewicz miał wspólnika

  Mariusz Trynkiewicz nie działał sam? "Super Express" dotarł do współwięźnia "Szatana z Piotrkowa", który twierdzi, że morderca miał wspólnika.
 • RPO: Będzie wizytacja ośrodka dla "zaburzonych" w Gostyninie

  RPO: Będzie wizytacja ośrodka dla "zaburzonych" w Gostyninie

  Rzecznik praw obywatelskich zapowiedziała w środę przeprowadzenie wizytacji w ośrodku w Gostyninie, w którym mają być izolowani najgroźniejsi przestępcy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności. RPO bada też konstytucyjność ustawy w tej sprawie.