trymestr

Artykuły - Trymestr (7)

 • Cieszcie się seksem w ciąży

  Cieszcie się seksem w ciąży

  Wiele par właśnie podczas miesięcy oczekiwania na maleństwo odkrywa nowe, ekscytujące doznania. Wy też możecie dołączyć do ich grona.
 • Kalendarz ciąży - trzeci trymestr

  Kalendarz ciąży - trzeci trymestr

  Poczujesz się bardziej ociężała i niezdarna. Jednak pod koniec tego okresu może zaskoczyć cię niezwykły wprost przypływ energii.
 • Kalendarz ciąży - drugi trymestr

  Kalendarz ciąży - drugi trymestr

  Ten okres większość mam wspomina z rozrzewnieniem, ponieważ wtedy mijają już dolegliwości towarzyszące początkom ciąży. poczujesz się lepiej i będziesz pięknie wyglądać. Maleństwo czeka czas stałego wzrostu.
 • Kalendarz ciąży - pierwszy trymestr

  Kalendarz ciąży - pierwszy trymestr

  Czeka cię dziewięć niezwykłych miesięcy: w końcu powstaje teraz w tobie zupełnie nowe życie! Co się będzie działo przez ten czas?
 • 5. miesiąc - jesteś pełna energii

  5. miesiąc - jesteś pełna energii

  Drugi trymestr trwa, a z nim twoje dobre samopoczucie. Tego, że zostaniesz mamą, nie da się już ukryć - zaokrąglony brzuszek jest widoczny, ale jeszcze nie tak duży, by ci przeszkadzał.
 • Podstawowe badania w ciąży

  Pierwszy trymestr Kiedy już oswoisz się z radosną nowiną, cała rodzina zdąży złożyć ci gratulacje, przychodzi czas na pierwszą wizytę u lekarza. Możesz poczuć się zszokowana, bo nagle dowiadujesz się o wielu rzeczach, o których do tej pory nie miałaś pojęcia. Lekarz i położna bombardują cię informacjami o koniecznych testach i badaniach, prześwietlają twój dotychczasowy styl życia, wytykając wszystkie błędy żywieniowe i braki kondycji. Wysłuchujesz mnóstwa dobrych rad i poleceń i naprawdę w ko
 • Edukacja w UK

  Edukacja w UK

  W Anglii obowiązek szkolnictwa obejmuje dzieci w wieku 5-16 lat. Każdy rok szkolny dzieli się na trzy części (trymestry). Trymestr jesienny - wrzesień-grudzień Trymestr wiosenny - styczeń-kwiecień Trymestr letni - kwiecień-lipiec W połowie każdego trymestru uczniowie maja tygodniowe ferie tzw. "half-term". Dłuższe wakacje przypadają na zakończenie każdego z trymestrów szkolnych. Etapy edukacyjne Okres p