trylogia

Artykuły - Trylogia (54)

 • Sąd? Nad Sienkiewiczem?

  Sąd? Nad Sienkiewiczem?

  Czy ta historia nie przypomina cukierkowego romansu? Czy aby nie obraża czyichś uczuć narodowych? Czy nie jest zbyt okrutna - a może przeerotyzowana? Czy współczesny odbiorca w ogóle może ją zrozumieć? Nie, to nie są fragmenty recenzji filmu Jerzego Hoffmana. Przed siedemdziesięciu, stu i studwudziestupięciu laty dyskutowano tak nad jego szacownym literackim pierwowzorem.
 • Djurdjević: Spakowałem dwie pary butów, ochraniacze i pojechałem

  Djurdjević: Spakowałem dwie pary butów, ochraniacze i pojechałem

  Nasze kraje są do siebie podobne - uważa były serbski piłkarz Lecha Poznań Ivan Djurdjevic, który przed tygodniem zakończył karierę. Wyjaśnił też m.in., co sprawiło, że zdecydował się na grę w Polsce i po co czytał "Trylogię".
 • Okultystyczna trylogia Atrocity

  Okultystyczna trylogia Atrocity

  Niemiecka grupa Atrocity ujawniła pierwsze szczegóły "Okkult", swojej nowej muzycznej trylogii.
 • Green Day: Nadciąga trylogia

  Green Day: Nadciąga trylogia

  We wrześniu ukaże się pierwsza część z zaplanowanej trylogii trzech płyt grupy Green Day - "Uno!".
 • Angelina Jolie w trylogii erotycznej? Jesteśmy na tak!

  Angelina Jolie w trylogii erotycznej? Jesteśmy na tak!

  Angelina Jolie przyznała, ze jest fanką bestsellerowej trylogii erotycznej "Fifty Shades of Grey" autorstwa E.L. James. Podobno aktorka chciałaby zagrać główną bohaterkę Anastasii Steele w filmowej adaptacji powieści.
 • "Hobbit": A jednak trylogia?

  "Hobbit": A jednak trylogia?

  Niedawno pojawiła się informacja, że Peter Jackson myśli o tym, by filmowa opowieść o Hobbicie była trylogią. Choć studio Warner Bros oficjalnie na razie zaprzecza tym pogłoskom, jest szansa, że widzowie obejrzą trzy filmy. Premiera pierwszej części, "Hobbit: Niezwykła podróż", zapowiedziana jest na grudzień tego roku.
 • Najlepsze filmy lat 90: Kieślowski na liście

  Najlepsze filmy lat 90: Kieślowski na liście

  Dwa filmy Krzysztofa Kieślowskiego: trylogia "Trzy kolory" oraz "Podwójne Życie Weroniki" znalazły się wśród dziewięćdziesięciu najlepszych filmów lat 90. wytypowanych przez amerykański magazyn kulturalny "Paste Magazine".
 • Filmowa trylogia o raju

  Filmowa trylogia o raju

  "Raj: miłość" to najnowszy film uznanego austriackiego reżysera Ulricha Seidla ("Import/Export", "Upały"), którego światowa premiera odbyła się na 65. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Teraz Seidl będzie gościem 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty oraz bohaterem retrospektywy.
 • Pierścień tonący w lawie

  Pierścień tonący w lawie

  "Ten pomysł przyszedł nam do głowy podczas pracy nad montażem. To dobry przykład na to, jak ważnym narzędziem jest montaż. Wpadasz na pomysły, które wcześniej nie przyszły by ci do głowy. Pierścień tonący w lawie i nic poza tym" - mówi o scenie kończącej trylogię "Władcy Pierścieni" reżyser Peter Jackson. Dziś do sklepów trafia 15-dyskowe wydanie "Władcy Pierścieni: Trylogia Edycja Rozszerzona" (6 Blu-ray+9 DVD), zawierające ponad 26 godzin dodatków specjalnych!
 • Ostatnia część legendarnej trylogii

  Ostatnia część legendarnej trylogii

  W 1990 roku Francis Ford Coppola zamknął jedną z najsłynniejszych trylogii w dziejach kina. W czwartek, 26 maja, właśnie "Ojca chrzestnego III" przypomni stacja TV4.