Trybunał Stanu

Artykuły - Trybunał Stanu (72)

Filmy - Trybunał Stanu (13)

 • Prezydent Duda o groźbach postawienia go przed TS: Ja niczego się nie boję

  "Ja się niczego nie boję, jeżeli chodzi o politykę" – mówił prezydent Andrzej Duda w Porannej rozmowie w RMF FM. W ten sposób prezydent odniósł się do groźby Platformy Obywatelskiej postawienia go przed Trybunałem Stanu. "Podpisałem budżet w pełnym przekonaniu, że został on uchwalony prawidłowo" - podkreślił. W rozmowie z Robertem Mazurkiem Andrzej Duda odrzucał też zarzuty opozycji, że jest prezydentem PiS-u. "To retoryka jeszcze z kampanii wyborczej. Jakoś trzeba mnie atakować" – mówił Duda i dodał: "Ja nie stoję po stronie żadnej z partii". Odnosząc się do wywiadu udzielonego europejskim mediom przez prezydenta elekta Donalda Trumpa i jego słów, że NATO jest przestarzałe, Andrzej Duda zapewniał, że "NATO ma się dobrze". "Żywotność sojuszu nie pokazuje, że z NATO miałby stać się coś złego"- oświadczył prezydent Duda na antenie RMF FM.
 • Grzegorz Schetyna kontra słuchacze RMF FM

  Grzegorz Schetyna odpowiadał na pytania zadawane mu przez słuchaczy RMF FM. Przy okazji wyszło na jaw, że jeden z czołowych polityków rządzącej partii zupełnie nie zna głośnej sprawy "matek pierwszego kwartału"...
 • Bury: Dreamliner cierpi na chorobę młodzieńczą

  Pomysł z zakupem dreamlinerów był dobry, ciekawy i nikt nie mógł przewidzieć problemów. Awarie naszego dreamlinera to tylko choroba młodzieńcza, ale to może przyczynić się do większych kłopotów PLL LOT. Kontrolowana upadłość LOT może być jednym z pomysłów rozwiązania problemów firmy - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, poseł PSL i były wiceminister Skarbu, Jan Bury.
 • Hofman: Prezes PiS przygotowuje się do rządzenia

  Prezes PiS ma przed sobą zadanie najważniejsze. Ma przygotować się do rządzenia Polską, a nie siedzieć na zamkniętym posiedzeniu, nad wnioskiem, w którym merytorycznie nie ma nic sensownego. Jarosław Kaczyński nie powinien przychodzić na przesłuchania przed Trybunałem Stanu - mówi Adam Hofman w Kontrwywiadzie RMF FM. - Wniosek o TS dla Kaczyńskiego i Ziobry to tylko sposób na nękanie lidera opozycji - dodaje.