Trybunał Konstytucjny

Artykuły - Trybunał Konstytucjny (14)

Filmy - Trybunał Konstytucjny (12)

 • Schetyna w programie "Gość Wydarzeń": Kwestia powrotu do normalnej debaty dot. aborcji jest potrzebna

  - 62% Polek i Polaków uważa, że powrót do kompromisu, który został zdemolowany przez Trybunał Julii Przyłębskiej, jest potrzebny - tak mówił Grzegorz Schetyna w rozmowie z Dorotą Gawryluk - fragment programu "Gość Wydarzeń" emitowanego na antenie Polsat News.
 • Konstytucja uchroni firmy rodzinne przed podwójnym opodatkowaniem?

  Nakładając podatek CIT na spółki komandytowe posłowie nie posłuchali apelu 128 organizacji biznesowych i przedsiębiorstw. Pozostaje jednak jeszcze argument, że wprowadzenie ustawy 30 listopada 2020 r. będzie niezgodne z orzecznictwem TK.
 • Pawłowicz i Piotrowicz kandydatami do TK. Żukowska: Nastąpi mocna degrengolada

  "Zgłaszanie swoich kandydatur byłoby legitymizowaniem tego organu. Jego prestiż upadł w sposób znaczący i też jego pracowitość upadła" - powiedziała w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Anna Maria Żukowska - rzeczniczka Sojuszu Lewicy Demokratycznej pytana o to, dlaczego Lewica nie zgłosiła swoich kandydatów na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. "Jeżeli tam się znajdzie takie grono nowych sędziów TK jak pan Piotrowicz czy pani prof. Pawłowicz to nastąpi mocna degrengolada. Nie chcielibyśmy tego legitymizować" - dodała.
 • Jan Maria Jackowski: Komisja Wenecka przepisała wywiady prezesa TK i nadała im rangę swojego raportu

  "Eksperci Komisji Weneckiej nie zadali sobie trudu, by przeczytać polską konstytucję. (…) Komisja Wenecka przepisała wywiady, których udzielał pan prof. Rzepliński, i nadała im rangę swojego raportu" - tak senator PiS Jan Maria Jackowski komentuje w Popołudniowej rozmowie w RMF FM opinię Komisji Weneckiej nt. lipcowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. "Odkąd polska polityka zagraniczna próbuje upodmiotowić państwo polskie na arenie międzynarodowej i wyjść z wasalnej mentalności, którą mieliśmy w poprzednich rządach, w okresie ośmiu lat przed naszymi rządami, okazuje się, że bardzo znaczna część europejskiego establishmentu (…) próbuje wysłać Polskę do kąta" - stwierdza.