Trybunał Konstytucjny

Artykuły - Trybunał Konstytucjny (12)

Filmy - Trybunał Konstytucjny (14)

 • Pawłowicz i Piotrowicz kandydatami do TK. Żukowska: Nastąpi mocna degrengolada

  "Zgłaszanie swoich kandydatur byłoby legitymizowaniem tego organu. Jego prestiż upadł w sposób znaczący i też jego pracowitość upadła" - powiedziała w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Anna Maria Żukowska - rzeczniczka Sojuszu Lewicy Demokratycznej pytana o to, dlaczego Lewica nie zgłosiła swoich kandydatów na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. "Jeżeli tam się znajdzie takie grono nowych sędziów TK jak pan Piotrowicz czy pani prof. Pawłowicz to nastąpi mocna degrengolada. Nie chcielibyśmy tego legitymizować" - dodała.
 • Jan Maria Jackowski: Komisja Wenecka przepisała wywiady prezesa TK i nadała im rangę swojego raportu

  "Eksperci Komisji Weneckiej nie zadali sobie trudu, by przeczytać polską konstytucję. (…) Komisja Wenecka przepisała wywiady, których udzielał pan prof. Rzepliński, i nadała im rangę swojego raportu" - tak senator PiS Jan Maria Jackowski komentuje w Popołudniowej rozmowie w RMF FM opinię Komisji Weneckiej nt. lipcowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. "Odkąd polska polityka zagraniczna próbuje upodmiotowić państwo polskie na arenie międzynarodowej i wyjść z wasalnej mentalności, którą mieliśmy w poprzednich rządach, w okresie ośmiu lat przed naszymi rządami, okazuje się, że bardzo znaczna część europejskiego establishmentu (…) próbuje wysłać Polskę do kąta" - stwierdza.
 • Manifestacja KOD w Warszawie. "Jedna Polska - dość podziałów"

  ​Po godz. 15 w sobotę przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego rozpoczęła się manifestacja Komitetu Obrony Demokracji pod hasłem "Jedna Polska - dość podziałów". - Zależy, żeby Polska była silna różnorodnością, ale połączona wspólnymi wartościami - mówił przed marszem szef KOD Mateusz Kijowski.
 • Burza w Senacie po przyjęciu z poprawkami ustawy o TK

  Burza w Senacie po przyjęciu ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Senatorowie przyjęli ją z poprawkami, które Sejm ma rozpatrzeć jeszcze na tym posiedzeniu. (TVN24/X-news)