truskawka

Artykuły - Truskawka (40)

 • BNP Paribas: Polska truskawka bije się o rynek!

  BNP Paribas: Polska truskawka bije się o rynek!

  W tym roku na polskim rynku prawdopodobnie będzie mniej truskawek, szczególnie odmian wcześniejszych, które zostały dotknięte suszą. W konsekwencji może to wpłynąć na ich cenę - przewiduje analityczka banku BNP Paribas Karolina Załuska.
 • Co druga polska truskawka trafia na eksport

  Co druga polska truskawka trafia na eksport

  - Polska zajmuje drugie miejsce w Europie i ósme na świecie w produkcji truskawek - informuje resort rolnictwa. W 2018 roku wyprodukowaliśmy ok. 196 tys. ton tych owoców, czyli o 10 proc. więcej niż rok wcześniej. Na eksport wysyłana jest co druga truskawka.
 • Kto zbierze truskawki? Może robot?

  Kto zbierze truskawki? Może robot?

  Tegoroczny sezon może okazać się tragiczny w skutkach, jeżeli chodzi o krajową uprawę truskawek. Powodem o dziwo nie jest klęska nieurodzaju czy pogoda, a brak rąk do pracy, lub raczej drastyczna podwyżka kosztów zatrudnienia. Gdzie zatem szukać pracowników? Odpowiedź może być zapisana systemem binarnym...
 • ​Truskawka nie uczula?

  ​Truskawka nie uczula?

  Sezon na truskawki już w pełni. Warto wiedzieć czy te soczyste i słodkie owoce można podawać małym dzieciom i czy mogą wywoływać reakcje alergiczne.
 • Myślisz, że truskawki na bazarku są tanie? W skupie rolnicy dostają grosze. Wada rynku?

  Myślisz, że truskawki na bazarku są tanie? W skupie rolnicy dostają grosze. Wada rynku?

  Rozpoczął się sezon skupu owoców. Rolnicy sygnalizują, że oferowane im ceny są niskie. Branża przetwórcza argumentuje, że cena zależy od sytuacji rynkowej. Resort rolnictwa z kolei widzi potrzebę uregulowania relacji między producentami owoców i przetwórstwem.
 • Polskie truskawki drogie z powodu pogody

  Polskie truskawki drogie z powodu pogody

  Polskie truskawki nadal nie tanieją, a powodem jest chłodna pogoda. W hurcie kosztują one od 15 do 20 zł za kilogram. W stosunku do cen z połowy maja ubiegłego roku truskawki są droższe o 60 - 70 proc. - poinformowała rzeczniczka rynku hurtowego w Broniszach.
 • Truskawki tańsze niż w ubiegłym roku

  Truskawki tańsze niż w ubiegłym roku

  W sklepach, na targowiskach i stoiskach pojawia się coraz więcej truskawek. Są one o połowę tańsze niż przed rokiem. Jednak ich jakość jest gorsza, ze względu na częste deszcze. Według ekspertów, cena owoców i ich podaż w następnych dniach będzie zależeć od pogody.
 • Tworzymy mapę cen polskich truskawek! Ile kosztują w twoim mieście?

  Tworzymy mapę cen polskich truskawek! Ile kosztują w twoim mieście?

  Nawet 20 złotych za kilogram - tyle kosztują polskie truskawki. Taką cenę wypatrzyli nasi internauci w podkarpackich Pisarowcach, Świnoujściu i Dobrodzieniu na Opolszczyźnie. Na drugim biegunie jest targ w Będzinie, na którym Monika znalazła truskawki za... 5,99 złotego! A ile te owoce kosztują u was?
 • TRSK: Będzie mniej śliwek, gruszek, truskawek i czereśni

  TRSK: Będzie mniej śliwek, gruszek, truskawek i czereśni

  Tegoroczne zbiory owoców mogą wynieść 3,1-3,3 mln ton, mniej niż w ubiegłym roku będzie śliwek, gruszek, truskawek i czereśni, za to więcej ma być jabłek - wynika z najnowszej prognozy Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych.
 • Rekordowe ceny truskawek, eksport zagrożony

  Rekordowe ceny truskawek, eksport zagrożony

  Od 5 do 5,5 zł płacą już za kilogram truskawek przetwórnie na Lubelszczyźnie, skąd pochodzi co trzecia krajowa truskawka. - To rekordowa cena. Stwarza zagrożenie dla możliwości eksportu tych owoców - ocenił wiceprezes spółki Agram w Lublinie, Dariusz Mróz.

Filmy - Truskawka (4)