Biznes - trunek

Artykuły - Trunek (5)

 • Trunek za 250 tys. dolarów amerykańskich od butelki

  Producent wina lodowego Joseph DeMaria, którego produkt przez pięć lat z rzędu zdobywał główne nagrody w prestiżowym konkursie Chardonney du Monde, chce sprzedawać swój trunek za 250 tys. dolarów amerykańskich od butelki.
 • Łącko ma śliwowicę, Lanckorona chce jarzębiaku

  Już niedługo słynna śliwowica z Łącka może mieć w Małopolsce konkurencję. Mieszkańcy i władze Lanckorony chcą wprowadzić na rynek jarzębiak izdebnicki - donosi "Dziennik Polski".
 • Wino: bezpieczna inwestycja

  Wino: bezpieczna inwestycja

  W przeciwieństwie do papierów wartościowych czy tytułów uczestnictwa funduszy inwestycyjnych występuje w postaci fizycznej. Gdy na giełdzie panuje bessa i kursy akcji spadają, ono utrzymuje swoją wartość. Nie niszczą go również kryzysy, wojny czy hiperinflacja.
 • Wódka "czysta" zagrożona

  Wódka "czysta" zagrożona

  Wódka "czysta" zagrożona. Unia Europejska chce zezwolić na pędzenie tego trunku z rozmaitych spożywczych odpadów. Polska twardo broni zacieru z ziemniaków i zboża. Co najwyżej skłonna jest zgodzić się jeszcze na buraczaną melasę.
 • Polski szampan, czyli gazowany jabol

  Polski szampan, czyli gazowany jabol

  Zwycięstwo smakuje jak francuski szampan - cieszył się Kazimierz Marcinkiewicz, po udanych negocjacjach budżetowych w Brukseli. Masło maślane panie premierze. Jak szampan to wiadomo, że francuski. Innego szampana nie ma. Każdy trunek z bąbelkami produkowany poza Szampanią to po prostu wino musujące.