menway - trunek

Artykuły - Trunek (9)

 • Wino w proszku wywołało oburzenie producentów

  Wino w proszku wywołało oburzenie producentów

  W Polsce i w innych krajach sprzedawane jest pochodzące ze Szwecji "wino w proszku" z włoską nazwą Frascati i etykietką sugerującą, że pochodzi z Italii. Przypadek ten, uznany za wyjątkowe oszustwo, nagłośniły włoskie media
 • Sprawdź, jak najlepiej serwować szampana

  Sprawdź, jak najlepiej serwować szampana

  Z okazji zbliżającego się sylwestra i mijającego Roku Chemii American Chemical Society opublikowało w internecie film poświęcony szampanowi.
 • Stworzeni do picia

  Stworzeni do picia

  - Myślimy o sobie jako narodzie, który pije wódkę po to, by się zniewolić czy zapomnieć o rzeczywistości. Mamy mentalność wynikającą z czasów PRL, kiedy ludzie pili, bo się nie zgadzali z tamtejszą rzeczywistością. Z drugiej strony to była najtańsza rozrywka. I my nadal myślimy tamtymi kategoriami, choć sytuacja jest już zupełnie inna - mówi portalowi INTERIA.PL Leszek Wiwała.
 • O połączeniu spirytusu z wodą

  O połączeniu spirytusu z wodą

  Właśnie tak zatytułował swoją rozprawę doktorską Dmitrij Mendelejew. Naukowiec, znany przede wszystkim z utworzenia układu okresowego pierwiastków, obronił tytuł dokładnie 31 stycznia 1865 r. Choć jego rozprawa nie miała nic wspólnego z wódką, to właśnie jemu przypisuje się autorstwo poglądu, że wódka najlepiej smakuje, gdy zawiera prawie 40 proc. alkoholu.
 • Krótka historia wódki Wyborowa

  Krótka historia wódki Wyborowa

  Pablo Picasso w latach 30. XX w. powiedział, że trzy najbardziej zadziwiające odkrycia XX wieku to: blues w Ameryce, kubizm we Francji i wódka w Polsce...
 • Zabytkowa śliwowica

  Zabytkowa śliwowica

  Łącka śliwowica to dziwny trunek. Chociaż od lat produkowany jest nielegalnie, uznany został za dobro kultury narodowej.
 • Whisky - przybysz z Irlandii

  Whisky - przybysz z Irlandii

  Whisky pochodzi najprawdopodobniej z Irlandii. Irlandzcy mnisi pędzili trunek znany jako aqua vitae już w VII wieku.
 • Koniak, moja miłość

  Jest parę miejsc na świecie, których nazwa powoduje żywsze bicie serca koneserów dobrego jadła i napitków. Nie wahałem się ani chwili, kiedy znajomy kucharz zaproponował mi wizytę w Chateau de Chanteloup...
 • Nalewka krzepi!

  Nalewka krzepi!

  Francuzi mają szampana i koniak, Szkoci swoją whisky. Polskimi alkoholami, które mają szansę podbić światowe rynki, mogłyby być nalewki i miody pitne. Mogłyby, gdyby państwo nie obwarowało produkcji spirytualiów wieloma absurdalnymi przepisami.