trunek

Artykuły - Trunek (19)

 • Trunek za 250 tys. dolarów amerykańskich od butelki

  Producent wina lodowego Joseph DeMaria, którego produkt przez pięć lat z rzędu zdobywał główne nagrody w prestiżowym konkursie Chardonney du Monde, chce sprzedawać swój trunek za 250 tys. dolarów amerykańskich od butelki.
 • Wino w proszku wywołało oburzenie producentów

  Wino w proszku wywołało oburzenie producentów

  W Polsce i w innych krajach sprzedawane jest pochodzące ze Szwecji "wino w proszku" z włoską nazwą Frascati i etykietką sugerującą, że pochodzi z Italii. Przypadek ten, uznany za wyjątkowe oszustwo, nagłośniły włoskie media
 • Sprawdź, jak najlepiej serwować szampana

  Sprawdź, jak najlepiej serwować szampana

  Z okazji zbliżającego się sylwestra i mijającego Roku Chemii American Chemical Society opublikowało w internecie film poświęcony szampanowi.
 • Stworzeni do picia

  Stworzeni do picia

  - Myślimy o sobie jako narodzie, który pije wódkę po to, by się zniewolić czy zapomnieć o rzeczywistości. Mamy mentalność wynikającą z czasów PRL, kiedy ludzie pili, bo się nie zgadzali z tamtejszą rzeczywistością. Z drugiej strony to była najtańsza rozrywka. I my nadal myślimy tamtymi kategoriami, choć sytuacja jest już zupełnie inna - mówi portalowi INTERIA.PL Leszek Wiwała.
 • O połączeniu spirytusu z wodą

  O połączeniu spirytusu z wodą

  Właśnie tak zatytułował swoją rozprawę doktorską Dmitrij Mendelejew. Naukowiec, znany przede wszystkim z utworzenia układu okresowego pierwiastków, obronił tytuł dokładnie 31 stycznia 1865 r. Choć jego rozprawa nie miała nic wspólnego z wódką, to właśnie jemu przypisuje się autorstwo poglądu, że wódka najlepiej smakuje, gdy zawiera prawie 40 proc. alkoholu.
 • Łącko ma śliwowicę, Lanckorona chce jarzębiaku

  Już niedługo słynna śliwowica z Łącka może mieć w Małopolsce konkurencję. Mieszkańcy i władze Lanckorony chcą wprowadzić na rynek jarzębiak izdebnicki - donosi "Dziennik Polski".
 • Dawid Janczyk wyprodukował własne wino

  Dawid Janczyk wyprodukował własne wino

  Napastnik reprezentacji Polski i belgijskiego Lokeren, Dawid Janczyk wyprodukował własne wino. Trunek firmowany imieniem i nazwiskiem piłkarza trafił już na półki sklepów w Tarnowie - donosi dzisiejszy "Fakt".
 • Wszystkiemu winne wino

  Wszystkiemu winne wino

  Od kiedy ludzie piją wina? Być może winorośl zaczęto uprawiać już kilka tysięcy lat temu.
 • Mezcal - brat tequili

  Mezcal - brat tequili

  Nie jest może tak słynny jak tequila, jednak Meksykanie cenią go równie mocno. Ten produkowany z serc agaw trunek potrafi orzeźwiać, zachwycać smakiem i aromatem, a także - uwaga! - zwalać z nóg.
 • Wino: bezpieczna inwestycja

  Wino: bezpieczna inwestycja

  W przeciwieństwie do papierów wartościowych czy tytułów uczestnictwa funduszy inwestycyjnych występuje w postaci fizycznej. Gdy na giełdzie panuje bessa i kursy akcji spadają, ono utrzymuje swoją wartość. Nie niszczą go również kryzysy, wojny czy hiperinflacja.