Trumpa

Artykuły - Trumpa (78)

 • Ze stanowiska ustąpił Gary Cohn, główny doradca ds. ekonomicznych Donalda Trumpa

  Ze stanowiska ustąpił Gary Cohn, główny doradca ds. ekonomicznych Donalda Trumpa

  Gary Cohn, główny doradca ds. ekonomicznych D. Trumpa, zdeklarowany przeciwnik protekcjonistycznego kursu prezydenta, kojarzony z liberalnym porządkiem gospodarczym, ustąpił ze stanowiska - poinformował Reuters w środę.
 • Zachód spada; do zaprzysiężenia D. Trumpa pozostało kilka godzin

  Na Zachodzie spadki na giełdach akcji. W piątek liczy się tylko jedno - zaprzysiężenia Donalda Trumpa na 45. prezydenta USA - pozostało jeszcze kilka godzin do tego wydarzenia - podają maklerzy.
 • Dzień jednego człowieka

  Uwaga rynków w piątek jest na inauguracji prezydenta Trumpa, która niesie ze sobą ryzyko przebudzenia sprzedaży USD. Nocne komentarze Yellen zostały odebrane gołębio, podnosząc nerwowość rynku. Utrzymuje się faza podwyższonej reaktywności na informacje, co też pokazało wczorajsze zachowanie euro w trakcie konferencji prezesa ECB.
 • Czeka nas ryzykowny Trumpocoaster?

  Czeka nas ryzykowny Trumpocoaster?

  Od spekulacji na temat kształtu polityki USA podczas prezydentury Donalda Trumpa, po pytania natury egzystencjalnej w UE, w trakcie intensywnego kalendarza wyborczego na Starym Kontynencie - inwestorów na rynku walutowym czeka w tym roku wiele niewiadomych.
 • Prezydentura Donalda Trumpa będzie kluczowa

  Prezydentura Donalda Trumpa będzie kluczowa

  Światowa gospodarka jest w dobrym w stanie i w 2017 r. wzrost o 3,5 proc. jest realny - uważa Valentijn van Nieuwenhuijzen z NN IP. Jego zdaniem, akcje są lepszą inwestycją od obligacji, a aktywa europejskie od amerykańskich. Jego zdaniem, kluczowym czynnikiem determinującym zachowanie rynków będzie prezydentura Donalda Trumpa.
 • Zbliżający się Brexit oraz Trump pogarszają rynkowy sentyment

  Dzisiejsze przemówienie Theresy May, które ma odbyć się wczesnym popołudniem oraz coraz bliższe objęcie władzy przez Donalda Trumpa stają się katalizatorami wzrostu awersji do ryzyka.
 • Donald Trump przestał pomagać akcjom?

  Dzisiejsza sesja odbywała się w cieniu wczorajszej konferencji prasowej Donalda Trumpa, na którą inwestorzy wyczekiwali od początku tygodnia. Spodziewano się odniesień do planów gospodarczych na najbliższe miesiące, ale nic w tej materii się nie pojawiało.
 • Rynek rozczarowany Trumpem

  Rynek kompletnie zignorował dzisiaj dobre dane z europejskich gospodarek wyceniając w zasadzie tylko jeden temat - wczorajszą konferencję prasową Donalda Trumpa. Konferencja nowego prezydenta była rozczarowaniem dla rynków, dlatego inne tematy zeszły dzisiaj na drugi plan. Konferencja Donalda Trumpa była od dawna wyczekiwanym wydarzeniem przez rynki.
 • W Europie wyprzedaż, ale tego można było się spodziewać, bo Trump zawiódł

  W Europie wyprzedaż, ale tego można było się spodziewać, bo Trump zawiódł

  W Europie w czwartek na giełdach wyprzedaż. Środowa konferencja prasowa prezydenta-elekta USA Donalda Trumpa rozczarowała inwestorów, bo liczyli, że poznają szczegóły planów Trumpa dotyczących stymulowania amerykańskiej gospodarki, a tego nie było - powtarzają maklerzy.
 • Dolar stracił po konferencji Donalda Trumpa

  Wczorajsze umocnienie amerykańskiej waluty przed pierwszym od wygrania wyborów wystąpieniem Donalda Trumpa i spadek pary EURUSD poniżej 1.05 tuż po jej zakończeniu został całkowicie odreagowany, a notowania ponownie powróciły powyżej 1.06.