Biznes - Trump

Artykuły - Trump (56)

 • Kursy walut: Trump podtapia dolara

  Kursy walut: Trump podtapia dolara

  ​Czwartek przyniósł sporą rynkową zmienność, wiele publikacji i wydarzeń. Jeden trend jednak dominuje - osłabienie dolara. Wczoraj swoją cegiełkę dołożył Donald Trump, dziś zaś dane z Francji. Kurs EUR/USD jest coraz bliżej poziomu 1,20.
 • Trump wprowadza nowe sankcje. Ochrona tankowców będzie płatna

  Trump wprowadza nowe sankcje. Ochrona tankowców będzie płatna

  Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ogłosił w poniedziałek, że jego kraj wprowadza nowy pakiet "surowych" sankcji przeciw Iranowi. Dodał też, że kraje importujące ropę naftową, m.in. Japonia i Chiny, powinny same chronić swoje tankowce przebywające na Bliskim Wschodzie.
 • Ropa traci po oświadczeniu Donalda Trumpa

  Ropa traci po oświadczeniu Donalda Trumpa

  Ceny ropy naftowej w USA nieznacznie spadają po tym, jak prezydent USA Donald Trump zasugerował wycofanie się z zapowiadanego odwetu na Iran za zestrzelenie amerykańskiego drona - podają maklerzy.
 • Rośnie ryzyko na Bliskim Wschodzie -Trump dolewa oliwy do ognia

  Rośnie ryzyko na Bliskim Wschodzie -Trump dolewa oliwy do ognia

  Zmiany średnich poziomów cen w kraju w mijającym tygodniu były w dalszym ciągu niewielkie, na poziomie 2-3 gr/l. Większych zmian możemy się spodziewać na weekend i na początku przyszłego tygodnia.
 • Prezes Fed na dywaniku Trumpa

  Prezes Fed na dywaniku Trumpa

  Według komunikatu opublikowanego przez Fed, wczoraj doszło do spotkania między Powellem i Trumpem, którzy dyskutowali kwestie gospodarcze oraz perspektywę dla krajowej gospodarki.
 • Wybory w USA i rynki - co dalej?

  Wybory w USA i rynki - co dalej?

  Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zdążył już nazwać wtorkową noc "olbrzymim sukcesem", ale fakty są takie: Demokraci mają solidną większość w Izbie Reprezentantów, natomiast Republikanie utrzymali Senat, powiększając nieznacznie swoją przewagę.
 • Donald Trump walczy z podległymi służbami. Wyniszczający konflikt z Rosją w tle

  Donald Trump walczy z podległymi służbami. Wyniszczający konflikt z Rosją w tle

  Konflikt między Donaldem Trumpem a służbami specjalnymi i organami ścigania był od początku wpisany w tę prezydenturę. Przysłowiowa strzelba wisiała już w pierwszym akcie dramatu, za który można uznać kampanię wyborczą z 2016 r. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż w ostatnim akcie strzelba wystrzeli, bo stawka jest ogromna.
 • Trump: Wiem kto jest moim największym zagrożeniem

  Trump: Wiem kto jest moim największym zagrożeniem

  Prezydent Donald Trump powiedział w środę w wywiadzie dla telewizji Fox Business: "Fed jest moim największym zagrożeniem", ponieważ zbyt szybko podnosi stopy procentowe. Trump coraz częściej atakuje politykę banku centralnego USA - pisze Reuters.
 • Ostra reakcja Rosji na nowe sankcje USA

  Ostra reakcja Rosji na nowe sankcje USA

  Nowe sankcje amerykańskie wobec Rosji są działaniem wrogim i nieprzewidywalnym, przynoszącym szkodę wzajemnym stosunkom - ocenił w piątek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Zapowiedział, że Moskwa odpowie na nie zgodnie z zasadą wzajemności.
 • Destrukcyjna polityka gospodarcza Trumpa

  Destrukcyjna polityka gospodarcza Trumpa

  Wojny handlowe prezydenta USA Donalda Trumpa mogą przynieść skutki odwrotne do jego politycznych deklaracji, dalej osłabiając klasę robotniczą, a przynosząc korzyści najbogatszym Amerykanom - ocenił w tym tygodniu brytyjski dziennik "The Guardian".