Fakty - Trump

Artykuły - Trump (22)

 • Departament Stanu zaleca ostrożność przy podróżach za granicę

  Departament Stanu zaleca ostrożność przy podróżach za granicę

  Departament Stanu w reakcji na wzrost zagrożenia spowodowany wydaną w środę decyzją prezydenta Donalda Trumpa o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela wydał globalne ostrzeżenie, zalecające podróżującym za granicę Amerykanom szczególną ostrożność.
 • Trump: Sprawca zamachu w Nowym Jorku to "zwierzę"

  Trump: Sprawca zamachu w Nowym Jorku to "zwierzę"

  "Zwierzęciem" nazwał prezydent USA Donald Trump sprawcę wtorkowego zamachu w Nowym Jorku. Na konferencji prasowej w środę w Białym Domu poinformował, że weźmie pod uwagę osadzenie go w Guantanamo. Zapowiedział też, że zamierza zakończyć loterię wizową w USA.
 • Niemiecka policja przejęła tysiące tabletek ecstasy z podobizną Trumpa

  Niemiecka policja przejęła tysiące tabletek ecstasy z podobizną Trumpa

  Policja przechwyciła tysiące tabletek ecstasy o łącznej wartości ok. 39 tys. euro w mieście Osnabruck, w północno-zachodniej części Niemiec. Tabletki o kształcie głowy prezydenta USA Donalda Trumpa znaleziono w samochodzie, w którym znajdował się 51-letni mężczyzna i jego 17-letni syn.
 • Wycofanie USA z TPP: Farmerzy zaniepokojeni

  Wycofanie USA z TPP: Farmerzy zaniepokojeni

  Amerykańskie media donoszą, że decyzja prezydenta USA Donalda Trumpa o wycofaniu USA z Transpacyficznego Partnerstwa (TPP) dotyczącego wolnego handlu oraz jego polityka imigracyjna, która powoduje odpływ z kraju taniej siły roboczej, grozi mu spadkiem poparcia wśród farmerów.
 • Trump kwestionuje decyzje prokuratora generalnego

  Trump kwestionuje decyzje prokuratora generalnego

  Prezydent USA Donald Trump w wywiadzie dla dziennika "The New York Times" powiedział, że nie mianowałby Jeffa Sessionsa na stanowisko szefa resortu sprawiedliwości i prokuratora generalnego, gdyby wiedział, że zdystansuje się on od śledztwa w sprawie "afery rosyjskiej".​
 • MSZ Iranu: Polityka Trumpa stanowi zagrożenie dla światowego bezpieczeństwa

  MSZ Iranu: Polityka Trumpa stanowi zagrożenie dla światowego bezpieczeństwa

  Irańskie MSZ oświadczyło w sobotę, że "arbitralna i konfliktowa polityka" prezydenta USA Donalda Trumpa stanowi zagrożenie dla światowego bezpieczeństwa. Była to reakcja władz w Teheranie na słowa Trumpa, który nazwał Iran "państwem bandyckim".
 • Donald Trump rozpoczął wizytę w Paryżu

  Donald Trump rozpoczął wizytę w Paryżu

  Samolot Air Force One z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem i pierwszą damą Melanią na pokładzie wylądował w Paryżu. Wizyta Trumpa związana jest z obchodami piątkowego święta narodowego we Francji.
 • Plan wizyty Donalda Trumpa w Paryżu

  Plan wizyty Donalda Trumpa w Paryżu

  Prezydent USA Donald Trump przyjedzie do Francji z żoną Melanią, bu wziąć udział w obchodach święta narodowego 14 lipca. W czasie pobytu Trumpowie mają w planach m.in.kolację z Macronami w wykwintnej restauracji na drugim piętrze Wieży Eiffla
 • "La Repubblica": Ostre słowa w kierunku Rosji i przemówienie w stylu "gwiazdy rocka"

  "La Repubblica": Ostre słowa w kierunku Rosji i przemówienie w stylu "gwiazdy rocka"

  Włoskie i hiszpańskie media już oceniają przemówienie Donalda Trumpa w Warszawie. Mówią o tym, że prezydent USA przemawiał dla tysięcy Polaków jak "gwiazda rocka", a Rosję skomentował jako "agresywną" i "zdestabilizowaną". W Madrycie podkreśla się także słowa prezydenta o bohaterstwie Polaków i zobowiązaniach wobec NATO.
 • Trump uderzy w antyunijne tony? "Mogłoby to doprowadzić do izolacji Polski"

  Trump uderzy w antyunijne tony? "Mogłoby to doprowadzić do izolacji Polski"

  "W Polsce prezydenta Donalda Trumpa czeka cieplejsze powitanie niż podczas rozpoczynającego się dzień później szczytu krajów G20" - czytamy w gazecie Financial Times. Jednak część analityków obawia się, że w czasie przemówienia prezydent uderzy w antyunijne tony, co mogłoby doprowadzić do większej izolacji Polski.

Filmy - Trump (80)

 • "Czy jest na sali lekarz?". D. Trump wstrzymał wiec, gdy jedna z kobiet zemdlała

  Prezydent USA Donald Trump przerwał wiec wyborczy w Cape Girardeau w stanie Missouri, gdy jedna z uczestniczących w nim kobieta zemdlała. Trump poprosił o pomoc medyczną. – Dziękuje doktorze, nie ma pośpiechu – powiedział Trump do lekarza, który w towarzystwie ochroniarza przeciskał się przez tłum do poszkodowanej osoby. – To jeden z naszych wspaniałych ludzi, dziękuję doktorze – mówił Trump. (TVN24/x-news)
 • Trump: Będziemy traktować rzucanie kamieniami przez migrantów jak użycie broni palnej

  - W końcu ludzie przestaną do nas przyjeżdżać, kiedy zdadzą sobie sprawę, że nie przedostaną się przez granicę – zapewnił Donald Trump odnosząc się do swojej polityki migracyjnej i karawany uchodźców z Ameryki Łacińskiej, która zbliża się do USA. Prezydent USA przypomniał, że podczas kadencji Baracka Obamy również stosowano przepisy, które prowadziły do rozdzielania dzieci od rodziców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę Stanów Zjednoczonych. - Gdy my stosowaliśmy się do tego samego prawa, kraj zwariował. Będziemy w dalszym ciągu dalej to robić – zadeklarował Trump. (AP/x-news)
 • "Nie jesteś tu mile widziany". Donald Trump złożył hołd ofiarom w Pittsburghu

  Prezydent USA Donald Trump wraz z pierwszą damą Melanią złożył w Pittsburghu hołd 11 Żydom zamordowanym w synagodze. Władze miasta i rodzina jednej z ofiar odmówiła spotkania z prezydentem. (RUPTLY/x-news)
 • D. Trump: Zabójstwo saudyjskiego dziennikarza nigdy nie powinno było się zdarzyć

  - Nigdy nie powinni byli o tym nawet pomyśleć. To nigdy nie powinno mieć miejsca – tak Donald Trump odniósł się do zabójstwa saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego, który został zamordowany w saudyjskim konsulacie w Stambule. Według przedstawicieli Arabii Saudyjskiej, mężczyzna zmarł podczas kłótni i bójki, do której doszło w konsulacie między nim a "wieloma osobami". Zdaniem przedstawicieli władz Turcji dziennikarz był torturowany przed śmiercią przez grupę 15 „wyszkolonych zabójców” z Arabii Saudyjskiej. (AP/x-news)
 • "Jestem nacjonalistą". D. Trump krytykuje globalizm i podkreśla swoje nacjonalistyczne poglądy

  Donald Trump stwierdził na wiecu w Houston, że jest nacjonalistą. Prezydent USA przekonywał, że globalistą jest osobą, która „niekoniecznie dba o swój własny kraj”. - Nie podoba mi się to. Jest takie słowo, w pewnym sensie staromodne. Nacjonalista. Oni nie chcą, aby używać tego słowa. A ja na to: jestem nacjonalistą, jasne? - deklarował Trump. Prezydent USA zaapelował do swoich sympatyków o nazywanie się nacjonalistami.
 • Takiego huraganu nie było w USA od 26 lat. Donald Trump: Niech Bóg was błogosławi

  Michael jest najsilniejszym huraganem, jaki uderzył w kontynentalne Stany Zjednoczone od 26 lat. Wsparcie dla mieszkańców Florydy, Georgii i Alabamy zapowiedział prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. - To trudna sytuacja, ale jesteśmy z wami. Każdy, kto ucierpi, uzyska pomoc. Niech Bóg was błogosławi - mówił Trump do swoich rodaków. (RUPTLY/x-news)
 • Ambasador USA przy ONZ Nikki Haley rezygnuje ze stanowiska

  Ambasador Stanów Zjednoczonych przy ONZ Nikki Haley zrezygnowała ze stanowiska. Jej dymisję przyjął już prezydent Donald Trump. Rezygnacja Haley jest dużym zaskoczeniem w USA. - Jestem szczęściarą, bo mogłam służyć państwu, które bardzo kocham. Dziękuję prezydentowi Donaldowi Trumpowi - mówiła Nikki Haley podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydentem USA. (RUPTL/x-news)
 • "Nominowałem go bez wahania. Jest świetnym sędzią". Prezydent USA broni B. Kavanaugh

  - Nasz system polityczny zmierza do politycznego, chaotycznego zatrzymania. Widzicie, co się teraz dzieje w Kongresie z jednym z najbardziej szanowanych ludzi i - mam nadzieję - potencjalnym sędzią Sądu Najwyższego Brettem Kavanaugh - mówił prezydent USA Donald Trump podczas spotkania ze swoimi wyborcami w Rochester.
 • D. Trump miał zbić fortunę na pomocy rodzinie w unikaniu płacenia podatków. Śledztwo "New York Times"

  W przeszłości Donald Trump i jego rodzina mieli dokonywać machinacji podatkowych, w tym oszustw, aby unikać płacenia danin publicznych – donosi „New York Times”. Obecny prezydent USA miał zaniżyć wysokość darowizn od ojca oraz założyć fikcyjną firmę, aby ukryć wysokość otrzymywanych środków. - Otrzymałem bardzo małą pożyczkę od ojca wiele lat temu. Przekształciłem te środki w wielkie imperium finansowe i spłaciłem dług ojcu – tak mówił Donald Trump podczas kampanii prezydenckiej w 2016 r. (TVN24/x-news)
 • D. Trump dumny z nowej umowy handlowej z Kanadą i Meksykiem. "Największa w historii Stanów Zjednoczonych"

  - Mam zaszczyt ogłosić, że udało nam się zakończyć sukcesem negocjacje w sprawie całkowicie nowego porozumienia, które zakończy i zastąpi układ NAFTA i obowiązujące umowy – poinformował Donald Trump. Prezydent USA dodał, że nowe „niesamowite” porozumienie pomiędzy USA, Kanadą i Meksykiem będzie nazywać się USMCA. (RUPTLY/x-news)