Trump

Artykuły - Trump (52)

 • Trump oskarża OPEC o zawyżanie cen ropy

  Trump oskarża OPEC o zawyżanie cen ropy

  Donald Trump ponownie zaatakował OPEC i w środę napisał na Twitterze, że zawyża ona ceny ropy.
 • Trump: Chiny kupią "ogromne ilości" amerykańskich produktów rolnych

  Trump: Chiny kupią "ogromne ilości" amerykańskich produktów rolnych

  Prezydent USA Donald Trump napisał w poniedziałek na Twitterze, że Chiny zobowiązały się do kupna "ogromnych ilości" amerykańskich produktów rolnych. W ostatnich dniach Amerykanie i Chińczycy zawarli porozumienie w sprawie handlu, oddalając widmo wojny celnej.
 • Dwa mocarstwa stanęły do wojny handlowej. Oba wygrają

  Dwa mocarstwa stanęły do wojny handlowej. Oba wygrają

  W miniony czwartek świat obiegła wiadomość, że Stany Zjednoczone obejmą część importowanych z Chin towarów 25-procentową stawką celną. Podobnym ruchem, choć w mniejszej skali, ripostował Pekin. Mimo silnie negatywnej reakcji większości rynków wynik potyczki finalnie może być korzystny dla dwóch stron - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Chiny szykują się do wojny handlowej?

  Chiny szykują się do wojny handlowej?

  "Chiny muszą być gotowe na zbliżającą się wojnę handlową z USA" - pisze w dzisiejszym komentarzu redakcyjnym chiński dziennik "Global Times".
 • Trump szykuje nowe cła, chiński MSZ zapowiada stanowcze środki

  Trump szykuje nowe cła, chiński MSZ zapowiada stanowcze środki

  - Chiny podejmą stanowcze środki, by bronić swoich interesów handlowych - zapowiedział w środę w Pekinie rzecznik chińskiego MSZ. Media podają, że amerykański prezydent Donald Trump szykuje cła na importowane z Chin produkty warte nawet 60 mld USD rocznie.
 • Emilewicz: Amerykańskie cła nie uderzą bezpośrednio w Polskę

  Emilewicz: Amerykańskie cła nie uderzą bezpośrednio w Polskę

  Amerykańskie cła na stal i aluminium, uwzględniając poziom naszego eksportu do USA, nie uderzą bezpośrednio w Polskę - uważa szefowa Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz. Podkreśla zarazem, że nie bagatelizuje problemu.
 • KE zapowiada działania odwetowe wobec USA za cła na stal i aluminium

  KE zapowiada działania odwetowe wobec USA za cła na stal i aluminium

  Komisja Europejska zapowiada działania odwetowe w odpowiedzi na amerykańskie cła na stal i aluminium. Bruksela w najbliższych dniach ma przedstawić propozycje w tej sprawie. Prezydent Donald Trump zapowiedział, że w przyszłym tygodniu wprowadzi taryfy, by pomóc firmom, które - jak tłumaczył - ucierpiały w wyniku niesprawiedliwych umów handlowych.
 • Departament Stanu zaleca ostrożność przy podróżach za granicę

  Departament Stanu zaleca ostrożność przy podróżach za granicę

  Departament Stanu w reakcji na wzrost zagrożenia spowodowany wydaną w środę decyzją prezydenta Donalda Trumpa o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela wydał globalne ostrzeżenie, zalecające podróżującym za granicę Amerykanom szczególną ostrożność.
 • Trump: Sprawca zamachu w Nowym Jorku to "zwierzę"

  Trump: Sprawca zamachu w Nowym Jorku to "zwierzę"

  "Zwierzęciem" nazwał prezydent USA Donald Trump sprawcę wtorkowego zamachu w Nowym Jorku. Na konferencji prasowej w środę w Białym Domu poinformował, że weźmie pod uwagę osadzenie go w Guantanamo. Zapowiedział też, że zamierza zakończyć loterię wizową w USA.
 • Kto pokieruje najważniejszym bankiem centralnym na świecie?

  Kto pokieruje najważniejszym bankiem centralnym na świecie?

  W tym tygodniu, na perwszy plan wysuwa się wskazanie nowego szefa Fed, co ma nastąpić przed 3 listopada. Według najnowszych nieoficjalnych informacji medialnych, opartych o dobrze poinformowane źródła, faworytem jest J.Powell.

Filmy - Trump (77)

 • „Zdecydowaliśmy się zostawić przeszłość za sobą”. Donald Trump i Kim Dzong Un podpisali historyczne porozumienie

  Donald Trump i Kim Dzong Un podpisali porozumienie po spotkaniu w Singapurze. - Podpisujemy bardzo ważny i obszerny dokument. Odbyliśmy naprawdę świetną rozmowę i nawiązaliśmy bardzo dobre stosunki – zadeklarował prezydent USA. - To było historyczne spotkanie. Zdecydowaliśmy się zostawić przeszłość za sobą. Czekają nas duże zmiany – dodał Kim Dzong Un. - Jesteśmy bardzo dumni z tego, co udało nam się dzisiaj osiągnąć. Sądzę, że nasze stosunki z Koreą Północną i całym Półwyspem Koreańskim zmienią się diametralnie. Obydwaj chcemy coś osiągnąć i będziemy nad tym pracować. Między nami powstała szczególna więź - podkreślił Trump po podpisaniu dokumentu. US CBS/x-news
 • D. Trump: Spotkanie z Kim Dzong Unem znowu aktualne

  Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump potwierdził, że 12 czerwca w Singapurze spotka się z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem. Decyzja została ogłoszona po spotkaniu Trumpa z przybyłym do Stanów wysłannikiem Korei Północnej Kim Jong Czolem. - Ta rozmowa była czymś w rodzaju "poznajmy się". (…) Będzie to proces, ale nasze relacje się budują i to bardzo pozytywna sprawa – powiedział Trump.
 • D. Tusk o decyzjach Białego Domu: Kapryśna asertywność. Gdy ma się takich przyjaciół, po co nam wrogowie?

  Patrząc na ostatnie decyzje prezydenta Trumpa ktoś mógłby nawet pomyśleć: mając takich przyjaciół, na co nam wrogowie? - Donald Tusk odniósł się do decyzji prezydenta USA o wycofaniu się z porozumienia nuklearnego z Iranem (JCPOA). Przewodniczący Rady Europejskiej podczas konferencji prasowej poprzedzającej szczyt Unia Europejska-Bałkany Zachodnie w Sofii nazwał zachowanie prezydenta USA „kapryśną asertywnością” oraz podkreślił, że Unia będzie respektować ustalenia porozumienia nuklearnego z Iranem. Tusk mówił, że Unia Europejska musi być zjednoczona po wycofaniu się USA z umowy. - Europa powinna być wdzięczna prezydentowi Trumpowi, bo dzięki niemu nie mamy już złudzeń. Uświadomił nam, że jeśli potrzebujemy pomocnej dłoni, to znajduje się ona na końcu naszego ramienia – gorzko stwierdził Tusk. 8 maja 2018 r. Donald Trump zapowiedział, że jego kraj wycofa się z porozumienia nuklearnego (JCPOA). 10 maja prezydent USA dodał, że Stany Zjednoczone nałożą na Teheran „najostrzejsze, najdotkliwsze i najsurowsze” sankcje. Stronami porozumienia poza Teheranem są mocarstwa nuklearne będące stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa ONZ: USA, Rosja, Wielka Brytania, Francja i Chiny oraz Niemcy i Unia Europejska. Porozumienie daje inspektorom ONZ dostęp do irańskich instalacji wojskowych w zamian za zniesienie części sankcji nałożonych na Republikę Islamską Iranu. Wycofanie się USA z porozumienia nie oznacza, że przestanie ono obowiązywać. Pozostali sygnatariusze deklarowali, że zamierzają dalej trzymać się jego ustaleń.
 • Amerykańska delegacja w Jerozolimie przed przeniesieniem ambasady do Jerozolimy. "Prezydent Trump tworzy historię"

  Do Jerozolimy przyjechała amerykańska delegacja, która bierze udział w uroczystościach towarzyszących otwarciu ambasady Stanów Zjednoczonych w Jerozolimie. - Prezydent Trump tworzy historię - powiedział premier Izraela Binjamin Netanjahu podczas spotkania w przeddzień oficjalnego otwarcia placówki. Biały Dom reprezentują córka Donalda Trumpa, Ivanka oraz jej mąż i doradca prezydenta Jared Kushner. Na czele delegacji stoi zastępca sekretarza stanu John Sullivan. - Wszyscy tutaj zebrani rozumiemy, że otwarcie ambasady Stanów Zjednoczonych w Jerozolimie to długo opóźnione uznanie realiów - powiedział Sullivan. Trump podjął decyzję o uznaniu Jerozolimy przez Waszyngton za stolicę państwa żydowskiego i tym samym zarządził przeniesienie ambasady z Tel Awiwu.