Trump

Artykuły - Trump (89)

 • USA: Trump chciał odwrócić wynik wyborów. Naciskał na resort sprawiedliwości

  USA: Trump chciał odwrócić wynik wyborów. Naciskał na resort sprawiedliwości

  Były prezydent USA Donald Trump naciskał na szefa ministerstwa sprawiedliwości i prokuratora generalnego Jeffreya Rosena, by działał w kierunku odwrócenia wyniku wyborów prezydenckich - wynika z maili ujawnionych we wtorek przez komisję Izby Reprezentantów ds. nadzoru. Trump chciał unieważnienia wyników w kluczowych stanach.
 • W USA 6 stycznia doszło do próby zamachu stanu

  W USA 6 stycznia doszło do próby zamachu stanu

  W poniedziałek przedstawiciele Partii Demokratycznej formalnie przedstawili wniosek dotyczący impeachmentu Donalda Trumpa, z którego wynika, że prezydent jest niezdolny do dalszego sprawowania władzy. - Wszystkie restrykcje, które dotykają Trumpa w tej chwili, to jest nic w porównaniu z tym, co może mu się przytrafić, kiedy zakończy się śledztwo, ponieważ konspiracja jest objęta tzw. Sedition Act.
 • USA. Trump zakaże inwestowania amerykańskich środków w akcje chińskich firm

  USA. Trump zakaże inwestowania amerykańskich środków w akcje chińskich firm

  Prezydent USA Donald Trump wydał rozporządzenie wykonawcze, w którym zakazuje amerykańskim podmiotom od 11 stycznia 2021 roku inwestowania w papiery wartościowe chińskich firm będących własnością sił zbrojnych ChRL lub kontrolowanych przez nie.
 • Decyzja Trumpa ws. TikToka

  Decyzja Trumpa ws. TikToka

  Na początku tygodnia na rynkach dość wyraźnie zaznacza się wątek chiński. W nocy opublikowano kluczowe dane makroekonomiczne, ale większa uwaga zwrócona jest na geopolitykę i związane z nią decyzje biznesowe.
 • Kursy walut: Trump podtapia dolara

  Kursy walut: Trump podtapia dolara

  ​Czwartek przyniósł sporą rynkową zmienność, wiele publikacji i wydarzeń. Jeden trend jednak dominuje - osłabienie dolara. Wczoraj swoją cegiełkę dołożył Donald Trump, dziś zaś dane z Francji. Kurs EUR/USD jest coraz bliżej poziomu 1,20.
 • Melania Trump w oryginalnej stylizacji

  Melania Trump w oryginalnej stylizacji

  Melania Trump musi dostosowywać swoje kreacje do obowiązującego protokołu dyplomatycznego, jednak stara się przy tym podążać za modą.
 • Melania Trump pomaga potrzebującym

  Melania Trump pomaga potrzebującym

  Melania Trump jest znana właściwie na całym świecie. Tak dużą rozpoznawalność zapewniła jej funkcja pierwszej damy Stanów Zjednoczonych.
 • Trump wprowadza nowe sankcje. Ochrona tankowców będzie płatna

  Trump wprowadza nowe sankcje. Ochrona tankowców będzie płatna

  Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ogłosił w poniedziałek, że jego kraj wprowadza nowy pakiet "surowych" sankcji przeciw Iranowi. Dodał też, że kraje importujące ropę naftową, m.in. Japonia i Chiny, powinny same chronić swoje tankowce przebywające na Bliskim Wschodzie.
 • Ropa traci po oświadczeniu Donalda Trumpa

  Ropa traci po oświadczeniu Donalda Trumpa

  Ceny ropy naftowej w USA nieznacznie spadają po tym, jak prezydent USA Donald Trump zasugerował wycofanie się z zapowiadanego odwetu na Iran za zestrzelenie amerykańskiego drona - podają maklerzy.
 • Rośnie ryzyko na Bliskim Wschodzie -Trump dolewa oliwy do ognia

  Rośnie ryzyko na Bliskim Wschodzie -Trump dolewa oliwy do ognia

  Zmiany średnich poziomów cen w kraju w mijającym tygodniu były w dalszym ciągu niewielkie, na poziomie 2-3 gr/l. Większych zmian możemy się spodziewać na weekend i na początku przyszłego tygodnia.

Filmy - Trump (66)

 • Porozumienie handlowe pomiędzy USA a Koreą Południową

  Prezydent Donald Trump i prezydent Mun Dze In podpisali porozumienie handlowe pomiędzy USA a Koreą Południową. Umowa jest jedną z pierwszych tego typu, jakie Trump chce zawrzeć z najważniejszymi partnerami handlowymi.
 • Porozumienie handlowe pomiędzy USA a Koreą Południową

  Prezydent Donald Trump i prezydent Mun Dze In podpisali porozumienie handlowe pomiędzy USA a Koreą Południową. Umowa jest jedną z pierwszych tego typu, jakie Trump chce zawrzeć z najważniejszymi partnerami handlowymi.
 • Wizyta Macrona w USA

  Prezydent Francji Emmanuel Macron rozpoczął w poniedziałek wizytę państwową w USA. Towarzyszy mu pierwsza dama Brigitte Macron i liczna delegacja, złożona z ministrów oraz blisko 50 osób reprezentujących zarówno francuski biznes, jak i świat kultury. Media piszą o "trudnym teście przyjaźni" Donalda Trumpa i Macrona.
 • Trump: USA odpowiedzą siłą

  USA odpowiedzą rozwiązaniem siłowym na atak chemiczny w Syrii - zapowiedział w poniedziałek prezydent Donald Trump. "Stany Zjednoczone mają przed sobą wiele opcji militarnych, gdy chodzi o Syrię. Wybiorę jedną z nich w poniedziałek w nocy lub wkrótce" - dodał.