Trump

Artykuły - Trump (86)

 • Decyzja Trumpa ws. TikToka

  Decyzja Trumpa ws. TikToka

  Na początku tygodnia na rynkach dość wyraźnie zaznacza się wątek chiński. W nocy opublikowano kluczowe dane makroekonomiczne, ale większa uwaga zwrócona jest na geopolitykę i związane z nią decyzje biznesowe.
 • Kursy walut: Trump podtapia dolara

  Kursy walut: Trump podtapia dolara

  ​Czwartek przyniósł sporą rynkową zmienność, wiele publikacji i wydarzeń. Jeden trend jednak dominuje - osłabienie dolara. Wczoraj swoją cegiełkę dołożył Donald Trump, dziś zaś dane z Francji. Kurs EUR/USD jest coraz bliżej poziomu 1,20.
 • Melania Trump w oryginalnej stylizacji

  Melania Trump w oryginalnej stylizacji

  Melania Trump musi dostosowywać swoje kreacje do obowiązującego protokołu dyplomatycznego, jednak stara się przy tym podążać za modą.
 • Melania Trump pomaga potrzebującym

  Melania Trump pomaga potrzebującym

  Melania Trump jest znana właściwie na całym świecie. Tak dużą rozpoznawalność zapewniła jej funkcja pierwszej damy Stanów Zjednoczonych.
 • Trump wprowadza nowe sankcje. Ochrona tankowców będzie płatna

  Trump wprowadza nowe sankcje. Ochrona tankowców będzie płatna

  Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ogłosił w poniedziałek, że jego kraj wprowadza nowy pakiet "surowych" sankcji przeciw Iranowi. Dodał też, że kraje importujące ropę naftową, m.in. Japonia i Chiny, powinny same chronić swoje tankowce przebywające na Bliskim Wschodzie.
 • Ropa traci po oświadczeniu Donalda Trumpa

  Ropa traci po oświadczeniu Donalda Trumpa

  Ceny ropy naftowej w USA nieznacznie spadają po tym, jak prezydent USA Donald Trump zasugerował wycofanie się z zapowiadanego odwetu na Iran za zestrzelenie amerykańskiego drona - podają maklerzy.
 • Rośnie ryzyko na Bliskim Wschodzie -Trump dolewa oliwy do ognia

  Rośnie ryzyko na Bliskim Wschodzie -Trump dolewa oliwy do ognia

  Zmiany średnich poziomów cen w kraju w mijającym tygodniu były w dalszym ciągu niewielkie, na poziomie 2-3 gr/l. Większych zmian możemy się spodziewać na weekend i na początku przyszłego tygodnia.
 • Trump wydał zarządzenie o ochronie amerykańskich sieci teleinformatycznych

  Trump wydał zarządzenie o ochronie amerykańskich sieci teleinformatycznych

  Prezydent Donald Trump podpisał w środę rozporządzenie zabraniające amerykańskim sieciom teleinformatycznym nabywania i użytkowania sprzętu od firm mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Ocenia się że jest ono skierowane głównie przeciwko chińskiemu koncernowi Huawei.
 • Prezes Fed na dywaniku Trumpa

  Prezes Fed na dywaniku Trumpa

  Według komunikatu opublikowanego przez Fed, wczoraj doszło do spotkania między Powellem i Trumpem, którzy dyskutowali kwestie gospodarcze oraz perspektywę dla krajowej gospodarki.
 • Wybory w USA i rynki - co dalej?

  Wybory w USA i rynki - co dalej?

  Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zdążył już nazwać wtorkową noc "olbrzymim sukcesem", ale fakty są takie: Demokraci mają solidną większość w Izbie Reprezentantów, natomiast Republikanie utrzymali Senat, powiększając nieznacznie swoją przewagę.

Filmy - Trump (117)

 • "Czy jest na sali lekarz?". D. Trump wstrzymał wiec, gdy jedna z kobiet zemdlała

  Prezydent USA Donald Trump przerwał wiec wyborczy w Cape Girardeau w stanie Missouri, gdy jedna z uczestniczących w nim kobieta zemdlała. Trump poprosił o pomoc medyczną. – Dziękuje doktorze, nie ma pośpiechu – powiedział Trump do lekarza, który w towarzystwie ochroniarza przeciskał się przez tłum do poszkodowanej osoby. – To jeden z naszych wspaniałych ludzi, dziękuję doktorze – mówił Trump. (TVN24/x-news)
 • Trump: Będziemy traktować rzucanie kamieniami przez migrantów jak użycie broni palnej

  - W końcu ludzie przestaną do nas przyjeżdżać, kiedy zdadzą sobie sprawę, że nie przedostaną się przez granicę – zapewnił Donald Trump odnosząc się do swojej polityki migracyjnej i karawany uchodźców z Ameryki Łacińskiej, która zbliża się do USA. Prezydent USA przypomniał, że podczas kadencji Baracka Obamy również stosowano przepisy, które prowadziły do rozdzielania dzieci od rodziców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę Stanów Zjednoczonych. - Gdy my stosowaliśmy się do tego samego prawa, kraj zwariował. Będziemy w dalszym ciągu dalej to robić – zadeklarował Trump. (AP/x-news)
 • "Nie jesteś tu mile widziany". Donald Trump złożył hołd ofiarom w Pittsburghu

  Prezydent USA Donald Trump wraz z pierwszą damą Melanią złożył w Pittsburghu hołd 11 Żydom zamordowanym w synagodze. Władze miasta i rodzina jednej z ofiar odmówiła spotkania z prezydentem. (RUPTLY/x-news)
 • D. Trump: Zabójstwo saudyjskiego dziennikarza nigdy nie powinno było się zdarzyć

  - Nigdy nie powinni byli o tym nawet pomyśleć. To nigdy nie powinno mieć miejsca – tak Donald Trump odniósł się do zabójstwa saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego, który został zamordowany w saudyjskim konsulacie w Stambule. Według przedstawicieli Arabii Saudyjskiej, mężczyzna zmarł podczas kłótni i bójki, do której doszło w konsulacie między nim a "wieloma osobami". Zdaniem przedstawicieli władz Turcji dziennikarz był torturowany przed śmiercią przez grupę 15 „wyszkolonych zabójców” z Arabii Saudyjskiej. (AP/x-news)