Trump

Artykuły - Trump (52)

 • Wybory w USA i rynki - co dalej?

  Wybory w USA i rynki - co dalej?

  Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zdążył już nazwać wtorkową noc "olbrzymim sukcesem", ale fakty są takie: Demokraci mają solidną większość w Izbie Reprezentantów, natomiast Republikanie utrzymali Senat, powiększając nieznacznie swoją przewagę.
 • Donald Trump walczy z podległymi służbami. Wyniszczający konflikt z Rosją w tle

  Donald Trump walczy z podległymi służbami. Wyniszczający konflikt z Rosją w tle

  Konflikt między Donaldem Trumpem a służbami specjalnymi i organami ścigania był od początku wpisany w tę prezydenturę. Przysłowiowa strzelba wisiała już w pierwszym akcie dramatu, za który można uznać kampanię wyborczą z 2016 r. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż w ostatnim akcie strzelba wystrzeli, bo stawka jest ogromna.
 • Trump: Wiem kto jest moim największym zagrożeniem

  Trump: Wiem kto jest moim największym zagrożeniem

  Prezydent Donald Trump powiedział w środę w wywiadzie dla telewizji Fox Business: "Fed jest moim największym zagrożeniem", ponieważ zbyt szybko podnosi stopy procentowe. Trump coraz częściej atakuje politykę banku centralnego USA - pisze Reuters.
 • Ostra reakcja Rosji na nowe sankcje USA

  Ostra reakcja Rosji na nowe sankcje USA

  Nowe sankcje amerykańskie wobec Rosji są działaniem wrogim i nieprzewidywalnym, przynoszącym szkodę wzajemnym stosunkom - ocenił w piątek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Zapowiedział, że Moskwa odpowie na nie zgodnie z zasadą wzajemności.
 • Pierwsze sankcje na Iran weszły w życie

  Pierwsze sankcje na Iran weszły w życie

  O północy czasu waszyngtońskiego czyli o 6 rano czasu polskiego wszedł w życie dekret Donalda Trumpa zakazujący sprzedaży Iranowi amerykańskiej waluty, zakupu irańskich obligacji oraz handlu złotem i innymi metalami szlachetnymi. Prezydent USA zabronił importu irańskiej stali i aluminium, perskich dywanów i pistacji. Restrykcje dotyczą także przemysłu motoryzacyjnego. Sankcje zakazujące importu irańskiej ropy naftowej mają wejść w życie w listopadzie.
 • Destrukcyjna polityka gospodarcza Trumpa

  Destrukcyjna polityka gospodarcza Trumpa

  Wojny handlowe prezydenta USA Donalda Trumpa mogą przynieść skutki odwrotne do jego politycznych deklaracji, dalej osłabiając klasę robotniczą, a przynosząc korzyści najbogatszym Amerykanom - ocenił w tym tygodniu brytyjski dziennik "The Guardian".
 • Dolar i juan w centrum uwagi

  Dolar i juan w centrum uwagi

  W ostatnich godzinach polska waluta odrobiła sporo ze swoich ostatnich strat, a to wszystko dzięki jak zwykle oryginalnym komentarzom Donalda Trumpa. Tym razem głowa państwa poszła o krok dalej, otwarcie podważając niezależność Rezerwy Federalnej. Tymczasem Ludowy Bank Chin po raz kolejny wyraźnie zdewaluował kurs juana. Z kraju na uwagę zasługują komentarze dwóch członków Rady Polityki Pieniężnej.
 • Dolar zatrzymany po słowach Trumpa

  Dolar zatrzymany po słowach Trumpa

  Dolar dostał zadyszki, wszystko za sprawą słów Donalda Trumpa, który wczoraj wyraził opinię, że silny dolar stawia amerykańską gospodarkę w niekorzystnej sytuacji - podczas gdy wartość chińskiego juana "spada jak kamień".
 • Kanada: Ponad 70 proc. obywateli gotowych bojkotować towary z USA

  Kanada: Ponad 70 proc. obywateli gotowych bojkotować towary z USA

  Prawie trzy czwarte Kanadyjczyków odczuwa zaniepokojenie konsekwencjami potencjalnej wojny handlowej z USA, ale jednocześnie aż 72 proc. obywateli gotowych jest bojkotować amerykańskie towary - pokazał opublikowany w czwartek sondaż Nanos Research.
 • Trump oskarża OPEC o zawyżanie cen ropy

  Trump oskarża OPEC o zawyżanie cen ropy

  Donald Trump ponownie zaatakował OPEC i w środę napisał na Twitterze, że zawyża ona ceny ropy.

Filmy - Trump (117)

 • "Czy jest na sali lekarz?". D. Trump wstrzymał wiec, gdy jedna z kobiet zemdlała

  Prezydent USA Donald Trump przerwał wiec wyborczy w Cape Girardeau w stanie Missouri, gdy jedna z uczestniczących w nim kobieta zemdlała. Trump poprosił o pomoc medyczną. – Dziękuje doktorze, nie ma pośpiechu – powiedział Trump do lekarza, który w towarzystwie ochroniarza przeciskał się przez tłum do poszkodowanej osoby. – To jeden z naszych wspaniałych ludzi, dziękuję doktorze – mówił Trump. (TVN24/x-news)
 • Trump: Będziemy traktować rzucanie kamieniami przez migrantów jak użycie broni palnej

  - W końcu ludzie przestaną do nas przyjeżdżać, kiedy zdadzą sobie sprawę, że nie przedostaną się przez granicę – zapewnił Donald Trump odnosząc się do swojej polityki migracyjnej i karawany uchodźców z Ameryki Łacińskiej, która zbliża się do USA. Prezydent USA przypomniał, że podczas kadencji Baracka Obamy również stosowano przepisy, które prowadziły do rozdzielania dzieci od rodziców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę Stanów Zjednoczonych. - Gdy my stosowaliśmy się do tego samego prawa, kraj zwariował. Będziemy w dalszym ciągu dalej to robić – zadeklarował Trump. (AP/x-news)
 • "Nie jesteś tu mile widziany". Donald Trump złożył hołd ofiarom w Pittsburghu

  Prezydent USA Donald Trump wraz z pierwszą damą Melanią złożył w Pittsburghu hołd 11 Żydom zamordowanym w synagodze. Władze miasta i rodzina jednej z ofiar odmówiła spotkania z prezydentem. (RUPTLY/x-news)
 • D. Trump: Zabójstwo saudyjskiego dziennikarza nigdy nie powinno było się zdarzyć

  - Nigdy nie powinni byli o tym nawet pomyśleć. To nigdy nie powinno mieć miejsca – tak Donald Trump odniósł się do zabójstwa saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego, który został zamordowany w saudyjskim konsulacie w Stambule. Według przedstawicieli Arabii Saudyjskiej, mężczyzna zmarł podczas kłótni i bójki, do której doszło w konsulacie między nim a "wieloma osobami". Zdaniem przedstawicieli władz Turcji dziennikarz był torturowany przed śmiercią przez grupę 15 „wyszkolonych zabójców” z Arabii Saudyjskiej. (AP/x-news)