trufle

Artykuły - Trufle (9)

 • Trufle za 4 tysiące euro za kilogram

  Trufle za 4 tysiące euro za kilogram

  Grecy spod Olimpu znacznie łatwiej znoszą kryzys dzięki darom natury, jakim są wyśmienite trufle. Trufle za jedyne 4 tysiące euro za kilogram.
 • Białe trufle za rekordową sumę

  Białe trufle za rekordową sumę

  Za ponad 175 tysięcy euro sprzedano podczas aukcji zorganizowanej na północy Włoch dwa kilogramy białych trufli. Aukcja odbyła się na zamku w miejscowości Grinzane Cavour w Piemoncie. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na cele dobroczynne. W aukcji uczestniczyli koneserzy z całego świata.
 • Pralinki domowej roboty

  Pralinki domowej roboty

  Zamiast pudełka kupnych czekoladek – pralinki domowej roboty. Zrobione przez nas słodkości mogą być smaczniejsze i zdrowsze od tych gotowych z supermarketu. Oto nasze propozycje.
 • Trufla rekordowej wielkości dla Baracka Obamy

  Trufla rekordowej wielkości dla Baracka Obamy

  Rekordowej wielkości biała trufla, ważąca 1,012 kg, znaleziona we włoskim regionie Marche zostanie podarowana prezydentowi USA Barackowi Obamie z okazji jego reelekcji - postanowili w sobotę organizatorzy imprezy we Włoszech, na której została zaprezentowana.
 • Trufle czekoladowe

  Trufle czekoladowe

  Słodkości dla gości.
 • "Trufle i ryby są z Chin"

  "Trufle i ryby są z Chin"

  Przed rzekomo włoskimi truflami oraz niebezpiecznymi dla zdrowia rybami, które w istocie pochodzą z Chin, przestrzega "Il Giornale".
 • Trufle - brylanty kuchni

  Trufle - brylanty kuchni

  Anthelme Brillant-Savarin, wielki znawca sztuki kulinarnej, nazwał je "brylantami kuchni". Ich wyjątkowe zalety aromatyczno-smakowe sprawiają, że za jeden kilogram tych grzybów trzeba zapłacić od 500 do 2000 euro.
 • Grzyby cenniejsze od złota

  Grzyby cenniejsze od złota

  Naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego odkryli ogromne pole trufli na granicy województw łódzkiego i śląskiego, informuje "Dziennik Łódzki". Za kilogram trufli, uznawanych przez niektórych za silny afrodyzjak, francuskie i włoskie firmy płacą nawet 3.600 euro.
 • XXI wiek - stulecie podróbek?

  Fonograficzne, tekstylne, spożywcze - podróbki zalewają rynek. Piraci poczynają sobie coraz śmielej. Podrabiane są nawet francuskie trufle, nie mówiąc o tonerach do drukarek. Fałszowanie nie jest jednak wymysłem naszych czasów.

Filmy - Trufle (6)

 • Sekretne życie polskich trufli

  Na Lubelszczyźnie leży pierwsza w Polsce plantacja trufli. To najdroższe i najbardziej poszukiwane grzyby świata. Kilogram białych trufli kosztuje średnio 4000 euro, a czarnych – 2000 euro. Dlaczego te grzyby osiągają tak zawrotną cenę? – Trufle są rzeczą magiczną. Zapach białej trufli to jest taka niezwykła kondensacja grzybów i umami – powiedział Robert Makłowicz. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Absurdalnie drogie grzyby. Dlaczego tak trudno je znaleźć?

  Za kilogram tych grzybów można zapłacić nawet 25 tysięcy złotych. Ich smak i zapach jest trudny do określenia i niepowtarzalny. Koneserzy porównują ten aromat do mieszanki czekolady, orzechów, ziemi i zapachu lasu. Mowa o truflach – grzybach, które jeszcze sto lat temu były nazywane „czosnkiem bogaczy” i były dość łatwo dostępne. Teraz stały się symbolem wykwintnej kuchni i zbytków. Ceny najcenniejszych trufli białych na aukcjach sięgają nawet 100 tys. euro. za kilogram.
 • Przepis na wegańskie trufle z burakiem i kokosem

  Szukasz pomysłu na wegański deser? W takim razie wypróbuj trufle z burakiem i kokosem. Deser jest niezwykle prosty, ale smakuje obłędnie! Wegańskie trufle z burakiem i kokosem mogłyby podawać najlepsze wiedeńskie kawiarnie. Chcesz, poczęstować swoich gości czymś naprawdę wyjątkowym? Zrób im wegańskie trufle z burakiem i kokosem.
 • Trufle za 4 tysiące euro za kilogram

  Grecy spod Olimpu znacznie łatwiej znoszą kryzys dzięki darom natury, jakim są wyśmienite trufle.