trudności

Artykuły - Trudności (6)

 • Trudności w polskiej gospodarce wpłyną na sytuację na rynku pracy RFN

  Trudności w polskiej gospodarce wpłyną na sytuację na rynku pracy RFN

  Napięta sytuacja na Ukrainie nie odbija się na razie na niemieckim rynku pracy. Dotknąć mogłoby go jedynie pogorszenie sytuacji gospodarczej w Polsce, uważa szef niemieckiej agencji zatrudnienia.
 • GUS przewiduje problemy na rynku pracy i ubezpieczeń

  GUS przewiduje problemy na rynku pracy i ubezpieczeń

  Główny Urząd Statystyczny przewiduje w następnych latach trudności na rynku pracy i ubezpieczeń społecznych. Według demografa, Kazimierza Szczygielskiego, Polska ma jedne z najgorszych wskaźników demograficznych na świecie.
 • KNF liczy, że Fundusz Stabilizacyjny i Kasa Krajowa pomogą SKOK-om

  KNF liczy, że Fundusz Stabilizacyjny i Kasa Krajowa pomogą SKOK-om

  Komisja Nadzoru Finansowego liczy, że Fundusz Stabilizacyjny i Kasa Krajowa pomogą SKOK-om, które przeżywają trudności finansowe. Szef KNF Andrzej Jakubiak poinformował w poniedziałek dziennikarzy, że Kasa Krajowa ma dostęp do ok. 400 mln zł na pomoc SKOK-om.
 • Wycena na NewConnect. Którą metodę wybrać?

  Wycena na NewConnect. Którą metodę wybrać?

  Spółki publiczne na rynkach rozwiniętych najczęściej wyceniane są metodą zdyskontowanych przepływów pieniężnych, zdyskontowanych dywidend lub metodami mnożnikowymi. Jakie możemy napotkać trudności stosując je do wyceny spółek publicznych, ale notowanych na rynku akcji NewConnect?
 • EUR/USD ma trudności z przebiciem oporu na 1,38.

 • Dług emerytalny Polski wynosi ok. 2,2 biliona złotych

  Dług emerytalny Polski wynosi ok. 2,2 biliona złotych

  W opinii eksperta Pracodawców RP Łukasza Kozłowskiego, opublikowana niedawno przez ZUS prognoza wpływów i wydatków pierwszego filaru systemu emerytalnego pokazuje ogrom trudności, z jakimi będzie musiała się zmagać Polska w celu zachowania wypłacalności systemu ubezpieczeń społecznych.
 • Prezydent Warszawy: Rozesłaliśmy listy ws. reformy śmieciowej

  Do wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Warszawie zostały rozesłane listy prezydent miasta Hanny Gronkiewicz-Waltz, w których przeprasza ona za trudności związane z wprowadzaniem nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi i tłumaczy konieczność zmian.
 • Polski handel tonie w długach

  Polski handel tonie w długach

  Koniunktura w handlu na początku 2013 r. nie jest najlepsza. Branża jest zadłużona - według Krajowego Rejestru Długów - w styczniu 2013 r. zaległości wynosiły aż 813 mln zł. Dotyka to w dużym stopniu małe sklepy, które wskutek malejących zakupów i ekspansji sieci handlowych mają trudności z płatnościami. To z kolei sprawia, że trudności z utrzymaniem płynności finansowej mają hurtownie.

Filmy - Trudności (2)