trójmorze

Artykuły - Trójmorze (6)

 • Prezes BGK: Fundusz Trójmorza coraz bliżej inwestycji

  Prezes BGK: Fundusz Trójmorza coraz bliżej inwestycji

  - Pandemia nie wstrzymała, a właściwie pobudziła myślenie o tym jak ważne są inwestycje infrastrukturalne. Fundusz Trójmorza ma dzisiaj jeszcze większą rolę do odegrania, ponieważ jest tym kołem zamachowym, który będzie mobilizować inwestycje prywatne i publiczne - mówi Interii Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego.
 • Więcej inwestorów w regionie Trójmorza? Jest plan jak to zrobić

  Więcej inwestorów w regionie Trójmorza? Jest plan jak to zrobić

  Georgette Mossbacher, ambasador USA w Polsce (L) i Marek Lusztyn, prezes Banku Pekao (P)
 • Fundusz Trójmorza powalczy o inwestorów na globalnym rynku

  Fundusz Trójmorza powalczy o inwestorów na globalnym rynku

  Plany inwestycyjne Fundusz Trójmorza ma ambitne. O jego sukcesie zdecydują projekty, w które będzie się angażować i współfinansować, o ile będą po pierwsze apolityczne, a po drugie zyskowne w długim terminie.
 • "Rzeczpospolita": NIK o budowie Rail Baltica

  "Rzeczpospolita": NIK o budowie Rail Baltica

  - Litwa, Łotwa i Estonia lepiej radzą sobie z budową Rail Baltica. U nas modernizacja się ślimaczy - twierdzi Najwyższa Izba Kontroli. Zdaniem Izby projekt ma poślizg i doszło przy nim do działań niegospodarnych - podała wtorkowa "Rzeczpospolita".
 • Pora na impuls z USA

  Pora na impuls z USA

  Koncepcja Trójmorza zaczyna nabierać realnych kształtów. Przełomem miał być wrześniowy szczyt w Rumunii. Potencjał gospodarczy i finansowy tego regionu nie jest mały. Wydaje się jednak, że jeśli inicjatywa ma się powieść, to wymaga wydatnej pomocy finansowej i technologicznej ze strony USA.
 • Trójmorze atrakcyjnym celem dla Ameryki?

  Trójmorze atrakcyjnym celem dla Ameryki?

  Bliższa współpraca w dziedzinie energetyki czy cyfryzacji - mogą być efektem spotkania amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa z prezydentami państw tak zwanego Trójmorza. Tak wynika z analizy Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Filmy - Trójmorze (1)

 • Zybertowicz: Uważam, że prezydent USA nie będzie osobą małostkową

  - Podjęta została uchwała o pogłębieniu zaangażowania amerykańskiego w projekt Trójmorza - odpowiedział Andrzej Zybertowicz na pytanie o relacje Polski ze Stanami Zjednoczonymi po wyborze Joe Bidena na stanowisko prezydenta USA. W rozmowie z Bogdanem Rymanowskim, doradca prezydenta Polski wspomina też, że decyzja o stacjonowaniu wojsk amerykańskich w Polsce została podjęta w trakcie prezydentury Baracka Obamy.Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.