trójmorze

Artykuły - Trójmorze (0)

 • Pora na impuls z USA

  Pora na impuls z USA

  Koncepcja Trójmorza zaczyna nabierać realnych kształtów. Przełomem miał być wrześniowy szczyt w Rumunii. Potencjał gospodarczy i finansowy tego regionu nie jest mały. Wydaje się jednak, że jeśli inicjatywa ma się powieść, to wymaga wydatnej pomocy finansowej i technologicznej ze strony USA.
 • Trójmorze atrakcyjnym celem dla Ameryki?

  Trójmorze atrakcyjnym celem dla Ameryki?

  Bliższa współpraca w dziedzinie energetyki czy cyfryzacji - mogą być efektem spotkania amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa z prezydentami państw tak zwanego Trójmorza. Tak wynika z analizy Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Filmy - Trójmorze (2)

 • "Prezydenci Trójmorza dziękowali A. Dudzie za bycie ich rzecznikiem podczas rozmowy z prezydentem Trumpem"

  - Prezydent rozmawiał z prezydentami Trójmorza, którzy dziękowali za reprezentowanie Trójmorza i bycie rzecznikiem Trójmorza podczas rozmowy z prezydentem Trumpem – poinformował szef gabinetu prezydenta. Krzysztof Szczerski dodał także, że przed 73. sesją Zgromadzenia Ogólnego ONZ Andrzej Duda spotkał się z prezydentem Ukrainy Petro Poroszenką oraz uczestniczył w przyjęciu wydanym przez prezydenta Stanów Zjednoczonych dla wszystkich szefów delegacji podczas zgromadzeń ONZ. (TVN24/x-news)
 • "Forum od samego początku byłą łącznikiem pomiędzy Wschodem, Polską, a Zachodem"

  W dniach 4-6 września w Krynicy odbywa się XXVIII Forum Ekonomiczne. - Forum od samego początku byłą łącznikiem pomiędzy Wschodem, Polską, a Zachodem – stwierdził Marek Moczulski, prezes zarządu firmy Bakalland Spółka Akcyjna. - Zwyczajowo i tradycyjnie jest wiele tematów na styku biznesu i gospodarki. Świat innowacji zmienia się, często padają pytania o zmiany na rynku pracy pod kątem automatyzacji i cyfryzacji. Dyskutowaliśmy o tym, co będzie za 10-20 lat. W grę wchodzi technologia, ale konkluzja jest taka: człowiek potrzebny będzie zawsze – ocenił Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału MasterCard Europe. (Agencja TVN/x-news)