trojka

Artykuły - Trojka (123)

 • Złoto - bezpieczna przystań?

  Złoto - bezpieczna przystań?

  Ostatnie wzrosty cen złota doprowadziły kurs do poziomów z przed siedmiu tygodni, tj. w okolice 1240 dolarów za uncje. Na wzrostach tych skorzystało również srebro, którego cena w tym czasie wzrosła o ponad 5% do poziomu 17 dolarów za uncje. Dynamiczne wzrosty wartości metali szlachetnych są efektem nieco słabszego dolara z połączeniem spadków na rynkach giełdowych. Dodatkowym czynnikiem wspomagającym wzrost cen złota są wia
 • Portugalia kończy realizację programu antykryzysowego

  Portugalia kończy realizację programu antykryzysowego

  17 maja to ważny dzień dla Portugalii. Kończy ona realizację programu antykryzysowego i wraca do samodzielnego finansowania.
 • Grecka gospodarka może w tym roku wyjść z recesji. Do odbicia niezbędny jest jednak społeczny optymizm

  Grecka gospodarka może w tym roku wyjść z recesji. Do odbicia niezbędny jest jednak społeczny optymizm

  - Grecka gospodarka nie potrzebuje kolejnych oszczędności, ale wzrostu optymizmu wśród społeczeństwa - uważa Loukas Notopoulos, z pochodzenia Grek, prezes firmy Vivus Finance. W Atenach od kilku tygodni trwają negocjacje przedstawicieli tzw. trojki, czyli Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego z przedstawicielami greckich władz na temat planów naprawy sytuacji gospodarczej w tym kraju.
 • Trójka: Były dyrektor musi przeprosić

  Trójka: Były dyrektor musi przeprosić

  Po ponad trzech latach jest wyrok. Dziś Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał, aby były dyrektor Radiowej Trójki - Jacek Sobala - przeprosił Związek Zawodowy Dziennikarzy i Pracowników Programu III Polskiego Radia za słowa wypowiedziane w wywiadzie dla portalu "Wirtualne media".
 • Z każdego konta wezmą sobie 90 procent

  Z każdego konta wezmą sobie 90 procent

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy chce pożyczyć Cyprowi miliard euro.
 • Rybiński: Grecja musi zbankrutować. To jest przedłużanie agonii

  Rybiński: Grecja musi zbankrutować. To jest przedłużanie agonii

  Na spotkaniu ministrów finansów strefy euro, które rozpoczyna się dzisiaj, oficjalnie zostanie zatwierdzona wypłata pomocy dla Grecji. Chodzi w sumie o odmrożenie blisko 44 mld euro pożyczek - w ramach tzw. trzeciego pakietu pomocowego. Ma to pomóc Grecji stanąć na nogi i - w dłuższej perspektywie - wyjść z ogromnego zadłużenia. Ekonomista profesor Krzysztof Rybiński twierdzi jednak, że ogłoszenie bankructwa przez Ateny jest nieuniknione i może to się stać już drugiej połowie przyszłego roku, po wrześniowych wyborach do niemieckiego Bundestagu.
 • Dodatkowe dwa lata na reformy w Grecji, trzeba 32,6 mld euro

  Dodatkowe dwa lata na reformy w Grecji, trzeba 32,6 mld euro

  Grecja ma otrzymać dwa lata więcej na realizację programu oszczędności - wynika z projektu porozumienia między greckim rządem a tzw. trojką, czyli przedstawicielami międzynarodowych kredytodawców. Grecja potrzebowałaby w tym wariancie dodatkowe 32,6 mld euro.
 • Kredytodawcy szukają sposobów na redukcję greckiego długu

  Głównym powodem opóźnienia w wypłacie kolejnej transzy pomocy finansowej dla Grecji jest brak porozumienia między kredytodawcami ws. sposobów na utrzymanie długu Grecji na sensownym poziomie. Obecnie wynosi on 175 proc. PKB, a w 2013 r. wzrośnie do 190 proc.
 • KE dementuje, że Grecja osiągnęła porozumienie z trojką

  Komisja Europejska zdementowała w środę doniesienia, że doszło do porozumienia Grecji z jej kredytodawcamii z trojki (KE, Międzynarodowym Funduszem Walutowym i Europejskim Bankiem Centralnym), o czym we wtorek mówił premier tego kraju Antonis Samaras.
 • Trojka domaga się od Aten kolejnych radykalnych cięć i reform

  Międzynarodowi kredytodawcy żądają od Grecji dalszych radykalnych zmian w prawie pracy, w systemie emerytalnym oraz redukcji zatrudnienia w sektorze publicznym - pisze w środę agencja dpa, powołując się na informacje "z kręgów resortu pacy w Atenach".

Filmy - Trojka (1)