trojański

Artykuły - Trojański (16)

 • Metronom trojański

  Metronom trojański

  Metronomy "Nights Out", Warner
 • Grecja jako europejski koń trojański

  Podobnie jak Trojanie nie posłuchali ostrzeżeń by nie przyjmować prezentów od Greków, przywódcy UE nie przejęli się ostrzeżeniami przed przyjęciem Grecji do strefy euro, na co kraj ten nie był przygotowany - pisze w czwartek "Washington Post".
 • Specjalne napisy do filmów

  Specjalne napisy do filmów

  Od stycznia 2010 roku w Canal+ do wszystkich polskich premier filmowych będą opracowywane specjalne napisy dla niesłyszących. Pierwszą taką produkcją będzie "Ile waży koń trojański?".
 • Zapach benzyny i koń trojański

  Zapach benzyny i koń trojański

  Ilona Ostrowska, znana z serialu "Ranczo", niedawno pojawiła się w najnowszej komedii Juliusza Machulskiego "Ile waży koń trojański?". Aktorka rzadko udziela wywiadów, bo twierdzi, że wpierw musi coś więcej osiągnąć w zawodzie. W rozmowie z magazynem "Film" opowiedziała, jak wspomina czasy PRL-u i jak dostała rolę Zosi.
 • Ostatnie premiery roku

  Ostatnie premiery roku

  Dwa długo oczekiwane filmy - "Ile waży koń trojański?" Juliusza Machulskiego i "Austraila" Baza Luhrmanna to ostatnie premiery 2008 roku. Plus solidne amerykańskie kino niezależne "Pocałunek o północy" i komedia z Jimem Careyem "Jestem na tak".
 • Powrót Juliusza Machulskiego

  Nowy film Juliusza Machulskiego, komedia "Ile waży koń trojański?", trafi do kin 26 grudnia. Reżyser zadedykował ten film swojemu ojcu, aktorowi Janowi Machulskiemu, który zmarł 20 listopada.
 • Helena Trojańska u Tarantino

  Helena Trojańska u Tarantino

  Diane Kruger, znana z roli Heleny w słynnej "Troi", wystąpi w najnowszej produkcji Quantina Tarantino.
 • Wąsy i kawa w szklankach

  Wąsy i kawa w szklankach

  Gdy robiłem Sushi, nowelę do filmu o Solidarności, zauważyłem, że PRL bardzo śmiesznie wypada na ekranie: wąsy, tureckie swetry, kawa w szklankach. Postanowiłem ten sztafaż wykorzystać" - tak o pomyśle na komedię fantastyczną "Ile waży koń trojański?" mówi reżyser Juliusz Machulski.
 • Więckiewicz gra dla Machulskiego

  Więckiewicz gra dla Machulskiego

  Mówią, że idealny mężczyzna powinien być choć trochę romantyczny. Dobrze jeśli umie grać na jakimś instrumencie... Czy takie cechy posiada Robert Więckiewcz? Przekonamy się o tym w najnowszym filmie Juliusza Machulskiego "Ile waży koń trojański".
 • Machulski wraca na plan!

  Machulski wraca na plan!

  Nowy film Juliusza Machulskiego "Ile waży koń trojański?" ma przypomnieć nam smaki, zapachy i absurdy PRL-u. Kultowy polski reżyser przeniesie nas do świata, o którym już powoli zapominamy.