trening

Artykuły - Trening (1019)

 • ABC podciągania na drążku

  ABC podciągania na drążku

  Podciąganie to jedno z najprostszych, a jednocześnie najskuteczniejszych ćwiczeń kształtujących mięśnie pleców. Co więcej często traktowane jest jako jedno z zadań ruchowych podczas licznych testów sprawnościowych.
 • Oddech - najlepszy trener

  Oddech - najlepszy trener

  Oddech jest bardzo ważny, niestety często o tym zapominamy i - co najważniejsze - nie potrafimy oddychać właściwie - podkreśla joginka Ashleigh Sergeant. Specjalista zachęca, aby kilka razy w ciągu dnia poświęcić minutę na ćwiczenia oddechowe, które działają jak... kawa.
 • Bieganie jesienią - nie lekceważ tej pory roku...

  Bieganie jesienią - nie lekceważ tej pory roku...

  Chłodniejsza aura nie powinna wystraszyć miłośników biegów. Sami biegacze nie powinni się obawiać zmarznięcia, ale wręcz przeciwnie - bardzo łatwo się przegrzać.
 • Spacer to skuteczniejszy trening niż ci się wydaje!

  Spacer to skuteczniejszy trening niż ci się wydaje!

  Dotlenia, dodaje energii, poprawia kondycję, jest doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Ale nie tylko. Spacer to znakomite remedium na wiele współczesnych dolegliwości.
 • Jak trenować po 40-stce?

  Jak trenować po 40-stce?

  Naukowcy od lat przekonują, by w średnim wieku zadbać o aktywność fizyczną. Dzięki niej, w starszym wieku możemy być bardziej sprawni fizycznie i umysłowo.
 • Nowe metody walki z migreną

  Nowe metody walki z migreną

  Wypróbowałaś wiele sposobów na bóle głowy, ale żaden z nich nie przyniósł ci ulgi? Oto najnowsze zabiegi, które uwolnią cię od dolegliwości.
 • ​Nowy zegarek TomTom monitorujący pracę serca

  ​Nowy zegarek TomTom monitorujący pracę serca

  Firma TomTom wprowadziła dziś do sprzedaży sportowy zegarek GPS Runner Cardio z nowoczesną technologią kontrolowania rytmu serca. Runner Cardio ma wbudowany monitor pracy serca, co oznacza, że nie wymaga zakładania oddzielnego pasa piersiowego.
 • Popraw kondycję na wiosnę!

  Popraw kondycję na wiosnę!

  Uzyskanie wysokiego poziomu sprawności fizycznej to cel każdego, kto prowadzi aktywny tryb życia. Pomocne w poprawie wydolności fizycznej i umiejętności ruchowych okazują się nie tylko odpowiednie plany treningowe i pełne zaangażowanie w ich wykonywaniu.
 • Moja metamorfoza cz.7: Czas na konkrety

  Moja metamorfoza cz.7: Czas na konkrety

  Kolejna część mojej treningowej sagi będzie nieco inna od pozostałych. Tym razem miejsce opowieści z treningów pod okiem Pawła Zaremby zajmą konkrety. Dowiecie się, jak w trakcie ćwiczeń w Akademii zmieniła się moja waga, gdzie straciłem centymetry, a gdzie mi ich przybyło. Przedstawię też garść bardziej szczegółowych danych.

Filmy - Trening (50)

 • Radość psa po długiej rozłące ze swoim właścicielem

  Mężczyzna był nieobecny w domu przez prawie 2 miesiące z racji ćwiczeń do armii. Kiedy w końcu wrócił, jego wierny przyjaciel czekał już na niego. Jak będzie wyglądało ich pierwsze spotkanie?
 • #WEŹPOTRENUJ: Silny core podstawą zdrowej sylwetki!

  1. PODSKOKI OBUNÓŻ + KRĄŻENIE BARKÓW: Rozpocznij stojąc na zielonych polach i wykonuj podskoki obunóż przemieszczając się kolejno na pola oznaczone jako niebieskie oraz zielone. Równocześnie wykonuj krążenia wyprostowanymi ramionami. 2. BIEG PO X + NAPRZEMIENNE KRĄŻENIE RAMION: Poruszaj się po zielonych polach w przód oraz do tyłu i wykonuj równocześnie naprzemienne krążenia ramion. 3. PIEKŁO - NIEBO: Ustaw nogi na zielonych polach i schodź nisko rękoma na pola oznaczone jako zielone koła. Przenoś ciężar ciała na ramiona, a kolana utrzymuj nisko nad matą. 4 ŁOKCIE - DŁONIE: Ustaw dłonie na zielonych polach, jednocześnie opierając kolana o matę na szerokość bioder. Opieraj ciało naprzemiennie na dłoniach i łokciach. 5. MARSZ W POZYCJI KLĘKU PODPARTEGO: Ustaw dłonie na zielonych polach oraz utrzymuj stopy na palcach. Nie dotykając kolanani maty, przesuwaj dłonie na przemian do zielonych i niebieskich pól. Postaraj się utrzymać barki i pośladki na jednej wysokości. 6.PIES Z GŁOWĄ W DÓŁ: Ustaw ręce na zielonych polach i wykonuj naprzemiennie ugięcia oraz wyprosty nóg. Postaraj się przenosić ciężar ciała na ramiona, a przy wyproście nóg pchać klatkę piersiową w kierunku kolan. Sprawdź plan treningowy!/b>
 • #WEŹPOTRENUJ: Zbuduj siłę bazową!

  Przedstawiamy kolejny odcinek cyklu #WEŹPOTRENUJ. Oto zasady, których koniecznie musicie przestrzegać, to naprawdę nic trudnego. A więc... zakładamy dresy i ćwiczymy razem z Mileną! 1. AKTYWUJ RAMIONA!/ UNOŚ WYSOKO KOLANA! 2. ZAANGAŻUJ MIĘŚNIE BRZUCHA!/SKRĘĆ TUŁÓW! 3. KSZTAŁTUJ WYTRZYMAŁOŚĆ!/ UNOŚ WYSOKO ŁOKCIE!/ NAPNIJ BARKI! 4. PRZENIEŚ CIĘŻAR CIAŁA NA RAMIONA!/ NAPNIJ BRZUCH, GRZBIET I POŚLADKI!/ ZAZNACZ POZYCJĘ PODPORU! 5. UGINAJ RAMIONA I SHODŹ NISKO TUŁOWIEM! / UTRZYMUJ NAPIĘCIE BRZUCHA I POŚLADKÓW! 6. URZYMUJ STABILNĄ POZYCJĘ PODPORU!
 • Porządny trening bez użycia sprzętu? To możliwe

  Ten mężczyzna nie potrzebuje żadnych wymyślnych sprzętów oraz dużej ilości żelastwa, aby zrobić porządny trening. W tym celu wykorzystuje ościeżnicę drzwiową.