trawnik

Artykuły - Trawnik (7)

 • Koniec z trawnikami w stylu angielskim

  Koniec z trawnikami w stylu angielskim

  ​Niedobór wody daje się we znaki rolnikom i z pewnością odbije się na tegorocznych plonach. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie chce wydać w 2020 roku 2 mld zł na inwestycje, które mają przynieść poprawę bilansu wodnego w Polsce.
 • Kiedy należy zrobić wertykulację trawnika?

  Kiedy należy zrobić wertykulację trawnika?

  Wertykulacja trawnika pozwala na nieskrępowany rozwój zieleni przed naszym domem. Szczególnie pielęgnacja trawnika powinna być prowadzona skrupulatnie. Regeneracja trawnika poprzez wertykulację, jak również areację i inne zabiegi pielęgnacyjne, jest potrzebna do zachowania pięknej zieleni przed domem i w ogrodzie.
 • Zionie ogniem, zwija asfalt! Najszybsza kosiarka świata...

  Zionie ogniem, zwija asfalt! Najszybsza kosiarka świata...

  Ach, jak my kochamy takie zabaweczki! Sześciobiegowa skrzynia, kubełkowy fotel, przyśpieszenie do setki poniżej czterech sekund i prędkość maksymalna 210 kilometrów na godzinę. Dodajmy jeszcze, że mowa o... kosiarce ogrodowej. Najszybszej na świecie!
 • Jak prawidłowo dbać o trawnik?

  Jak prawidłowo dbać o trawnik?

  Posłuchaj porad eksperta i stwórz imponujący trawnik.
 • Wokół domu (cz. 4): Ogród i trawniki

  Wokół domu (cz. 4): Ogród i trawniki

  Planując zagospodarowanie działki wokół domu, w tym ogrodu, trzeba uwzględnić upodobania domowników, wielkość działki, jakość gleby oraz elementy małej architektury, jeśli plany obejmują ustawienie altany czy pergoli.
 • Kreatywny ogród

  Kreatywny ogród

  Któż z nas nie marzy o bajkowym wyglądzie swojego ogrodu? Właśnie teraz czekają nas najpilniejsze prace.
 • Skazani na trawnik

  Lokatorzy jednej kamienic w Radomiu koczują na trawniku, odkąd 11 dni temu runął ich dom, znaleźli się ulicy. Do mieszań wrócić nie mogą, a lokale, które tymczasowo zaproponowała im gmina, są albo droższe, albo w opłakanym stanie.

Filmy - Trawnik (5)

 • Rodzinka skunksów hasa po trawie. Urocze

  Ta radosna rodzinka skunksów pohasała sobie na trawniku podwórka w Mars Hill. Autor nagrania wyznaje, że mama i 6 maluchów są jej częstymi gośćmi.
 • Grunt to trawnik. Co zrobić, by był piękny?

  Co zrobić, aby mieć piękny trawnik? Ogrodnik Łukasz Skop podzielił się swoimi poradami.
 • Jaszczurka, która zasmakowała w truskawkach

  Lindy Butcher wypuściła swoją jaszczurkę na podwórko i rozsypała jej na trawniku kilka plastrów truskawki i gotowanego jajka. Jaszczurka zajadała się smakołykami z wielką przyjemnością. (STORYFUL/x-news)
 • Prostują trawę, a zwiędłe źdźbła wyrywają pęsetą

  Pielęgnowanie ogromnego trawnika za pomocą pęsety i maleńkich grabek – na pierwszy rzut oka wygląda to na zupełnie szalony pomysł. Jesteśmy jednak w Korei Północnej. I nie jest to zwykły trawnik, ale część ogrodów otaczających pałac Kumsusan w Pjongjangu, gdzie spoczywają „umiłowani przywódcy”: Kim Ir Sen oraz jego syn Kim Dzong Il. Nic dziwnego, że trawa przed mauzoleum musi wyglądać idealnie... Obywatele, którym powierzono to odpowiedzialne zadanie, są bardzo przejęci swoją pracą. "Nigdy nie ogarnia nas zmęczenie ani nuda!" - mówią.