transport publiczny

Artykuły - Transport publiczny (47)

Filmy - Transport publiczny (4)

 • "Polacy za granicą": Ludzie z Francji przyjeżdżają do Genewy... tramwajem

  Stare powiedzenie mówi, że coś chodzi jak w szwajcarskim zegarku. Pewnie też według nich porusza się komunikacja w Genewie. Jednak sami Szwajcarzy lubią jeździć "na gapę".Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
 • Transport publiczny cierpi na pandemii – potrzebna pomoc państwa

  Jesienne, mocne uderzenie pandemii znów zmniejszyło liczbę podróżujących transportem zbiorowym. Wzrosły ograniczenia dotyczące liczby pasażerów w komunikacji miejskiej – a naturalne powody podróżowania, takie jak praca w biurze lub spotkania ze znajomymi, znikają z naszego życia. To duży cios dla przewoźników. Na wiosnę rząd przygotował fundusz w wysokości 900 milionów złotych, który pomógł spółkom przewozowym pokryć straty. Eksperci wskazują, że również teraz państwo powinno dorzucić się do budżetów przewozów publicznych. Szczególnie komunikacji miejskiej.
 • Inwestycje infrastrukturalne w Polsce – co z transportem publicznym, koleją i CPK?

  Inwestycje publiczne – nie tylko w naszym kraju – są jedną z recept na wychodzenie z kryzysu gospodarczego. Dzisiaj spodziewamy się bardzo dużych środków, które trafią do Polski w ramach funduszu odbudowy z Unii Europejskiej. Czekamy także na nowy budżet unijny.
 • Priorytetem UE jest rozwój przemysłu

  Reindustrializacja Europy zaczyna być priorytetem dla gospodarki europejskiej, a bez dobrej infrastruktury i logistyki możliwości rozwojowe będą bardzo ograniczone. Ta perspektywa dla Polskich Linii Kolejowych to przede wszystkim nacisk na poprawę jakości przewozów kolejowych cargo i przewozów intermodalnych – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Arkadiusz Krężel, przewodniczący rady nadzorczej PKP PLK.